Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
48
37
Southridge
@
Jesuit

7pm
53
46
Sunset
@
Westview

7pm
31
50
Beaverton
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
58
77
Liberty
@
Sherwood

5:45pm
58
63
McMinnville
@
Glencoe

5:45pm
52
58
Century
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
51
69
Centennial
@
Clackamas

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
76
41
West Linn
@
Lakeridge

7:30pm
50
65
Canby
@
Lake Oswego

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
38
53
Mountain View
@
McNary

7:30pm
45
73
West Salem
@
Sprague

7:30pm
78
40
South Salem
@
McKay

6:30pm
43
75
Bend
@
Summit

Non-League

6:30pm
C
X
L
Roseburg
@
Tigard

Broadcast Coverage
6:30pm
C
X
L
Aloha
@
The Dalles

6:45pm
57
44
Eagle Point
@
Grants Pass

GPHS Main Gym
6:30pm
43
45
Sandy
@
Oregon City

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
41
64
Parkrose
@
Hillsboro

7:15pm
57
43
Scappoose
@
Putnam

7:15pm
51
53
Wilsonville
@
La Salle Prep

Non-League

7pm
54
65
Hood River Valley
@
Prairie (WA)

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
67
45
Gladstone
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

7pm
55
47
Newport
@
Sisters

7pm
42
46
Woodburn
@
Cascade

4A-4 Sky Em League

7:15pm
47
83
Siuslaw
@
Marshfield

5:45pm
49
63
Marist Catholic
@
Junction City

5:45pm
70
48
Cottage Grove
@
Elmira

Non-League

7pm
52
63
Tillamook
@
Dayton

7:30pm
C
X
L
Powder Valley
@
La Grande

7:30pm
C
X
L
McLoughlin
@
Touchet (WA)

7pm (MT)
88
87
Baker
@
Vale

3OT
7pm
34
59
Phoenix [JV]
@
Prospect Charter

3A-2 PacWest Conference

7:30pm
60
73
Yamhill-Carlton
@
Amity

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm
31
35
Irrigon
@
Riverside

Non-League

7pm
33
57
Riverdale
@
Warrenton

2A-1 Northwest League

7:30pm
57
52
Mannahouse Christian Acad.
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran
6pm
65
53
Columbia Christian
@
Neah-Kah-Nie

7:30pm
28
45
Nestucca
@
Vernonia

2A-4 Sunset Conference

6pm
40
61
Myrtle Point
@
Bandon

5:30pm
56
63
Waldport
@
Coquille

6pm
67
26
Gold Beach
@
Reedsport

2A-6 Blue Mountain Conference

7:30pm
38
61
Weston-McEwen
@
Heppner

Non-League

7:30pm
43
68
Riddle
@
Illinois Valley

6pm
35
49
Bonanza [JV]
@
Glendale

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
53
50
Country Christian
@
Open Door Christian Acad.

7:30pm
58
51
Damascus Christian
@
St. Stephen's Acad.

7pm
50
48
Trinity Academy
@
North Clackamas Christian

1A-2 Casco League

7pm
0
2
F
Oregon School f/t Deaf
@
Crosshill Christian

Forfeit
7pm
45
46
Jewell
@
Willamette Valley Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
57
32
Alsea
@
Mapleton

7pm
36
43
Mohawk
@
Siletz Valley

1A-4 Skyline League

5pm
56
38
Days Creek
@
Yoncalla

1A-6 Big Sky League

7:30pm
11
66
Lyle / Wishram
@
Dufur

1A-7 Old Oregon League

5pm
0
2
F
Elgin
@
Nixyaawii

Forfeit

1A-8 High Desert League

7:30pm
2
0
F
Prairie City
@
Dayville / Monument

Forfeit
Monument
4:30pm
61
20
Huntington
@
Long Creek / Ukiah

Ukiah

Non-League

7pm
21
35
Grand View Christian Acad.
@
Horizon Christian, Hood River

7:30pm
C
X
L
Umpqua Valley Christian
@
Milo Adventist Acad.