Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Toyota-AOTW234x60.jpg Ad
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7pm
38
61
West Salem
@
Jesuit

7:15pm
48
24
Sprague
@
Parkrose

7pm
37
55
Westview
@
Sherwood

6:30pm
36
52
Mountain View
@
Willamette

6:45pm
57
37
Forest Grove
@
North Medford

6:45pm
22
33
Roseburg
@
North Bend

5:30pm
66
33
Beaverton
@
Lakeridge

7pm
33
42
Scappoose
@
Sunset

6:45pm
42
22
McMinnville
@
North Salem

7pm
29
46
Silverton
@
Tualatin

7pm
15
64
Reynolds
@
Lincoln

7:15pm
54
15
Churchill
@
Glencoe

7pm
39
59
Gresham
@
Woodburn

7pm
58
38
South Salem
@
Franklin

5:45pm
38
36
Nelson
@
Canby

6:30pm
59
27
Cleveland
@
Lake Oswego

7pm
25
29
The Dalles
@
McKay

Bill Gabel Invitational

7pm
38
61
David Douglas
@
Tigard

Bill Gabel Invitational
Tigard HS
5:30pm
18
60
Aloha
@
Newberg

Bill Gabel Invitational
N
Tigard High School

Luke Roth Showcase

8:15pm
67
46
Camas (WA)
@
Sheldon

Luke Roth Showcase
Sheldon
5:15pm
43
81
St. Mary's Academy
@
South Medford

Luke Roth Showcase
N
Sheldon
6:45pm
61
40
Clackamas
@
Washougal (WA)

Luke Roth Showcase
N
Sheldon High School

Ridgeview Tournament

6pm
35
49
Bend
@
Ridgeview

Ridgeview Tournament
Ridgeview High School

Non-League

6:45pm
55
44
Corvallis
@
Thurston

5:30pm
36
33
Cascade
@
Central

7pm
58
57
Redmond
@
Madras

7pm
19
60
South Albany
@
North Eugene

7:30pm
20
71
St. Helens
@
West Albany

6pm
34
36
Hood River Valley [JV]
@
Condon

N
Horizon Christian Hood River

Central Oregon Tip Off

4pm
52
54
Lebanon
@
Crook County

Central Oregon Tip Off
N
Ridgeview High School

Crosspoint Classic

6pm
45
21
Eagle Point [JV]
@
Crosspoint Christian

Crosspoint Classic
Crosspoint High School

Ridgeview Tournament

7pm
61
21
Crescent Valley
@
Pendleton

Ridgeview Tournament
N
Ridgeview High School

Yreka Tournament

8:30pm
88
31
Crater
@
Yreka (CA)

Yreka Tournament
Yreka HS

Non-League

5:30pm
2
52
Siuslaw
@
Newport

7pm
36
40
Yamhill-Carlton
@
Molalla

5:30pm
56
21
Marist Catholic
@
North Marion

5:45pm
43
14
Pleasant Hill
@
Elmira

6pm
55
35
Country Christian
@
Valley Catholic

7pm
62
48
Gladstone
@
Sweet Home

6pm
32
21
Stayton
@
Seaside

Arcata Invitational Tournament

4pm
34
37
McKinleyville (CA)
@
Mazama

Arcata Invitational Tournament
Arcata High School OT

Bill Spelgatti Invitational

3pm
34
46
Oakland
@
Hidden Valley

Bill Spelgatti Invitational
N
Sutherlin HS

Elgin Lions Tourney

3:30pm
60
28
La Grande [JV]
@
Elgin

Elgin Lions Tourney
Elgin High School
Noon
38
48
Baker [JV]
@
Grant Union

Elgin Lions Tourney
N
Elgin High School

Pirate Shootout

7pm
41
26
Douglas
@
Phoenix

Pirate Shootout
PHS Main Gym
5:30pm
34
38
St. Mary's, Medford
@
Klamath Union

Pirate Shootout
N
Phoenix HS

Yreka Tournament

5:30pm
59
44
Henley
@
Etna (CA)

Yreka Tournament
N
Yreka HS

Jamboree

5pm
D
O
N
E
The Dalles/White Salmon/Stevenson (WA)
@
Corbett

N
Stevenson High School

Non-League

6pm
47
18
Harrisburg
@
Catlin Gabel

6pm
41
25
Nixyaawii
@
Riverside

6pm
34
26
Umatilla
@
Heppner

6pm
43
63
Blanchet Catholic
@
Riverdale

7pm
29
41
Gervais
@
Willamina

6pm
55
16
Taft
@
Scio

Bill Spelgatti Invitational

6pm
40
60
North Douglas
@
Sutherlin

Bill Spelgatti Invitational
Sutherlin High School

Ione Basketball Bonanza

3pm
13
38
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Irrigon

Ione Basketball Bonanza
N
Ione

La Pine Invite

7pm
32
37
Lost River
@
La Pine

La Pine Invite
La Pine High School
5:30pm
45
41
Amity
@
Burns

La Pine Invite
N
La Pine HS

Silver Cross Tournament

3pm
33
37
Clatskanie
@
Santiam

Silver Cross Tournament
N
East Linn Christian

Vernonia Tournament

3pm
25
35
Warrenton
@
Oregon Episcopal

Vernonia Tournament
N
Vernonia High School

Westside Winter Jam

6pm
26
43
Santiam Christian
@
Salem Academy

Westside Winter Jam
N
Horizon Christian, Tualatin
3pm
37
40
Trinity Lutheran
@
De La Salle North Catholic

Westside Winter Jam
N
Westside Christian OT
6pm
41
26
Jefferson
@
Westside Christian

Westside Winter Jam
Westside Christian HS

Yreka Tournament

11:30am
51
60
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

Yreka Tournament
N
Yreka HS, 400 Preece Way

Non-League

5:30pm
22
43
North Lake / Paisley
@
Lakeview

7:30pm
6
53
Weston-McEwen
@
Central Linn

6pm
33
47
Sheridan
@
Nestucca

6pm
53
56
Enterprise
@
Prairie City

2OT
6pm
44
10
Lowell
@
Riddle

6pm
18
38
Imbler
@
Stanfield

5:30pm
11
55
Crow
@
Waldport

Arcata Invitational Tournament

2pm
65
52
Hoopa Valley (CA)
@
Gold Beach

Arcata Invitational Tournament
N
Arcata High School

Crosspoint Classic

3pm
29
51
Days Creek
@
Bonanza

Crosspoint Classic
N
Crosspoint High School

Knappa Tip-off

6:30pm
63
28
Western Christian
@
Knappa

Knappa Tip-off
Knappa High School

Sherman County Invitational

6pm
39
33
Pilot Rock
@
Sherman

Sherman County Invitational
Sherman County High School
3pm
38
33
Culver
@
Mannahouse Christian Acad.

Sherman County Invitational
N
Sherman County HS

Silver Cross Tournament

6pm
34
27
Portland Christian
@
East Linn Christian Acad.

Silver Cross Tournament
East Linn Christian

Union Lion's Tournament

6pm
35
45
Echo
@
Union

Union Lion's Tournament
Union High School

Vernonia Tournament

6pm
36
40
Myrtle Point
@
Vernonia

Vernonia Tournament
Vernonia High School

Westside Winter Jam

3pm
55
34
Neah-Kah-Nie
@
Crosshill Christian

Westside Winter Jam
N
Westside Christian

Winter Lake Tournament Coquille

3pm
46
22
Monroe
@
Illinois Valley

Winter Lake Tournament Coquille
N
Coquille High School
6pm
35
58
Glide
@
Coquille

Winter Lake Tournament Coquille
Coquille High School

Non-League

3pm
59
19
Crane
@
Joseph

N
Prairie City
6pm
34
38
South Wasco County
@
Wallowa

6pm
21
33
Mapleton
@
Elkton

5:30pm
15
41
North Clackamas Christian
@
St. Paul

5:30pm
19
51
Willamette Valley Christian
@
Eddyville Charter

1pm
47
23
Jordan Valley
@
Powder Valley

5:30pm
44
22
New Hope Christian
@
Prospect Charter

6pm
C
X
L
St. Stephen's Acad.
@
Condon

N
Horizon Christian Hood River
6pm (MT)
53
33
Wilder High School (ID)
@
Four Rivers

5pm
31
50
Lyle / Wishram
@
Bickleton

Ione Basketball Bonanza

6pm
42
18
Damascus Christian
@
Ione / Arlington

Ione Basketball Bonanza
Ione High School

Union Lion's Tournament

3pm
30
16
Adrian
@
Cove

Union Lion's Tournament
N
Union High School