Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
5249_OnPoint_T2 Merch_Mortgage_Banner_160x600.jpg Ad

2022 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Jefferson, Portland
@
Grant

Broadcast Coverage
6:30pm
Lincoln
@
Franklin

Broadcast Coverage
6:30pm
Roosevelt
@
Benson

6:30pm
McDaniel
@
Cleveland

6A-2 Metro League

6:45pm
Westview
@
Beaverton

6:45pm
Southridge
@
Mountainside

6:45pm
Sunset
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
Sherwood
@
Liberty

Broadcast Coverage
6:45pm
McMinnville
@
Forest Grove

6:45pm
Newberg
@
Glencoe

6A-4 Mt. Hood Conference

6:30pm
Reynolds
@
Sandy

6:30pm
Nelson
@
Barlow

6:30pm
David Douglas
@
Central Catholic

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
Tigard
@
Lakeridge

Broadcast Coverage
6:30pm
Oregon City
@
Tualatin

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
McNary
@
Sprague

Broadcast Coverage
6:30pm
North Salem
@
South Salem

Broadcast Coverage

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
North Medford
@
Sheldon

6:45pm
Grants Pass
@
Roseburg

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Eagle Point
@
Crater

@ Scenic Middle School

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
Woodburn
@
South Albany

6:30pm
Lebanon
@
Dallas

6:30pm
Silverton
@
Crescent Valley

6:15pm
West Albany
@
Corvallis

Broadcast Coverage

Non-League

6:30pm
Central
@
McKay

4A-1 Cowapa League

6:30pm
Astoria
@
St. Helens

Broadcast Coverage
St Helens Middle School
6:30pm
Tillamook
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Crook County
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Philomath
@
North Marion

6pm
Stayton
@
Cascade

7pm
Sweet Home
@
Newport

4A-4 Sky Em League

7pm
Marist Catholic
@
Marshfield

7pm
Junction City
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Henley
@
Klamath Union

6:30pm
Mazama
@
Hidden Valley

4A-6 Greater Oregon League

6:30pm
Ontario
@
Pendleton

Non-League

6:30pm
Vale
@
Baker

3A-1 Lewis & Clark League

6:30pm
De La Salle North Catholic
@
Westside Christian

6pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Portland Adventist Acad.

Broadcast Coverage

3A-2 Coastal Range League

6pm
Riverdale
@
Yamhill-Carlton

6pm
Rainier
@
Banks

Broadcast Coverage
6pm
Corbett
@
Warrenton

3A-3 PacWest Conference

6:30pm
Santiam Christian
@
Dayton

6:30pm
Scio
@
Sheridan

6:30pm
Jefferson
@
Amity

3A-4 Mountain Valley Conference

6:30pm
Siuslaw
@
Pleasant Hill

6:30pm
Creswell
@
Elmira

3A-5 Far West League

6pm
Lakeview
@
Cascade Christian

6pm
Sutherlin
@
Glide

6pm
St. Mary's, Medford
@
Coquille

6pm
Rogue River
@
South Umpqua

6pm
Douglas
@
North Valley

3A-6 Eastern Oregon League

6pm
McLoughlin
@
Riverside

Non-League

6pm
Burns
@
Grant Union

2A-1 Northwest League

6:30pm
Mannahouse Acad., Portland
@
Portland Christian

6:30pm
Vernonia
@
Knappa

6:30pm
Nestucca
@
Clatskanie

6:30pm
Faith Bible
@
Gaston

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Culver
@
Regis

5:30pm
Chemawa
@
Delphian

5:30pm
Gervais
@
Salem Academy

5:30pm
Kennedy
@
Santiam

5:30pm
Colton
@
Blanchet Catholic

2A-3 Valley Coast Conference

6:30pm
Monroe
@
East Linn Christian Acad.

6:30pm
Oakland
@
Gold Beach

6:30pm
Oakridge
@
Toledo

Broadcast Coverage
6:30pm
Central Linn
@
Lowell

Broadcast Coverage
6:30pm
Bandon
@
Illinois Valley

6:30pm
Reedsport
@
Waldport

1A-2 Casco League

6pm
St. Paul
@
C.S. Lewis Academy

Broadcast Coverage
6pm
Willamette Valley Christian
@
Crosshill Christian

Broadcast Coverage
6pm
Jewell
@
Falls City / Kings Valley Char.

1A-3 Mountain West League

6pm
Triangle Lake
@
Eddyville Charter

4:30pm
Crow
@
Mapleton

Crow High School
6:15pm
Alsea
@
Siletz Valley

6pm
Mapleton
@
Crow

7:30pm
McKenzie
@
Siletz Valley

5pm
McKenzie
@
Alsea

N
Siletz Valley HS

1A-4 Skyline League

6pm
North Douglas
@
Elkton

6pm
Riddle
@
Camas Valley

6pm
Days Creek
@
Pacific

4:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Camas Valley

6pm
New Hope Christian
@
Glendale

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Lost River
@
Prospect Charter

5:30pm
Central Christian
@
Chiloquin

5:30pm
Bonanza
@
Gilchrist

5:30pm
Trinity Lutheran
@
Crosspoint Christian

5:30pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
North Lake / Paisley

1A-6 Big Sky League

5pm
South Wasco County
@
Horizon Christian, Hood River

5pm
Ione / Arlington
@
Condon

5pm
Glenwood / Klickitat
@
Dufur

5pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Bickleton

1A-7 Old Oregon League

5pm
Echo
@
Pilot Rock / Ukiah

5pm
Griswold
@
Nixyaawii

6pm
Powder Valley
@
Cove

6pm
Union
@
Elgin