OSAA Volleyball
2024 Volleyball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles
TBD
6A-1 Portland Interscholastic League
6:30pm
Roosevelt
@
Lincoln
6:30pm
McDaniel
@
Ida B. Wells
7pm
Grant
@
Cleveland
Senior Night
6A-2 Metro League
6:45pm
Westview
@
Beaverton
6:45pm
Mountainside
@
Aloha
6A-3 Pacific Conference
6:45pm
Liberty
@
Glencoe
6A-5 Three Rivers League
6:30pm
Oregon City
@
Lakeridge
6:30pm
Tigard
@
Lake Oswego
6:30pm
West Linn
@
St. Mary's Academy
6A-6 Central Valley Conference
6:30pm
West Salem
@
South Salem
6:30pm
North Salem
@
Sprague
Broadcast Coverage
6A-7 Southwest Conference
6:45pm
Grants Pass
@
North Medford
6:45pm
South Eugene
@
South Medford
6:45pm
Roseburg
@
Sheldon
5A-2 Midwestern League
6:45pm
Ashland
@
Churchill
6:45pm
Thurston
@
Springfield
6:45pm
Crater
@
North Eugene
5A-3 Mid-Willamette Conference
6:30pm
Dallas
@
McKay
main gym
6:30pm
Lebanon
@
South Albany
6:30pm
Silverton
@
Woodburn
6:30pm
Corvallis
@
Central
5A-4 Intermountain Conference
6:30pm
Caldera
@
Mountain View
6:30pm
Bend
@
Summit
6:30pm
Ridgeview
@
Redmond
4A-2 Tri-Valley Conference
7pm
Molalla
@
The Dalles
Kurtz Gym The Dalles HS
TBD
Estacada
@
Madras
6pm
Crook County
@
Gladstone
4A-3 Oregon West Conference
6pm
Sweet Home
@
Stayton
6pm
North Marion
@
Philomath
6:30pm
Cascade
@
Newport
Broadcast Coverage
Growing Up Cub Night
4A-4 Sky Em League
6:30pm
Cottage Grove
@
Junction City
6:30pm
Marshfield
@
Marist Catholic
4A-5 Skyline Conference
6:30pm
Klamath Union
@
Henley
6:30pm
Hidden Valley
@
Mazama
4A-6 Greater Oregon League
6:30pm
Ontario
@
La Grande
Non-League
6pm
Burns
@
Baker
3A-2 Coastal Range League
6:30pm
Corbett
@
Yamhill-Carlton
6pm
Warrenton
@
Riverdale
3A-5 Far West League
6pm
Glide
@
Siuslaw
6pm
Coquille
@
Sutherlin
6pm
Douglas
@
South Umpqua
3A-7 Southern Oregon Conference
6pm
Brookings-Harbor
@
North Valley
6pm
Lakeview
@
Cascade Christian
6pm
Rogue River
@
St. Mary's, Medford
2A-2 Tri-River Conference
5:30pm
Colton
@
Western Christian
5:30pm
Santiam
@
Delphian
5:30pm
Regis
@
Gervais
2A-3 Valley Coast Conference
6pm
Toledo
@
Central Linn
6pm
Monroe
@
Crosshill Christian
6pm
East Linn Christian
@
Waldport
2A-4 Blue Mountain Conference
7pm
Irrigon
@
Enterprise
2A-5 Sunset Conference
6pm
Illinois Valley
@
Bandon
6pm
Myrtle Point
@
Gold Beach
6pm
Oakland
@
Reedsport
2A-6 East Cascades Conference
6pm
Bonanza
@
Lost River
6pm
Trinity Lutheran
@
Culver
6pm
Lowell
@
Oakridge
1A-3 Mountain West League
7pm
Triangle Lake
@
McKenzie
6pm
Siletz Valley
@
Crow
6pm
Eddyville Charter
@
Mapleton
1A-5 Mountain Valley League
5:30pm
Crosspoint Christian
@
Prospect Charter
6pm
Chiloquin
@
Central Christian