Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad
Abbys LegTrad_Nom728x90 Ad
POA_OSAA_Mobile_Ad_160x600.png Ad

2024 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4:30pm
13
0
Ida B. Wells
@
Cleveland

Powell Park 6 innings
5pm
3
13
Roosevelt
@
Grant

5pm
4
8
Franklin
@
McDaniel

6A-2 Metro League

5pm
6
7
Southridge
@
Jesuit

5pm
13
0
Sunset
@
Beaverton

5pm
13
5
Westview
@
Mountainside

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
1
0
Sandy
@
Reynolds

Reynolds Middle School
5pm
0
14
Gresham
@
Nelson

6 innings
7pm
6
0
Barlow
@
Central Catholic

Walker Stadium

6A-5 Three Rivers League

5:30pm
3
4
Tualatin
@
Lakeridge

8 innings
5pm
8
0
West Linn
@
Tigard

5:30pm
3
6
Oregon City
@
Lake Oswego

6A-6 Central Valley Conference

5pm
6
3
Sprague
@
West Salem

6A-7 Southwest Conference

4:30pm
4
0
South Medford
@
South Eugene

4:30pm
1
7
North Medford
@
Grants Pass

4:30pm
1
6
Roseburg
@
Sheldon

Non-League

4:30pm
3
5
South Salem
@
Lincoln

Ron Tonkin Field
5pm
5
1
Aloha
@
Forest Grove

5pm
6
0
Jefferson, Portland [JV]
@
North Salem

Barrick Field: 1401 Pearl St. NE, Salem
5pm
9
10
Clackamas
@
McNary

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
9
0
La Salle Prep
@
Hillsboro

Rutschman Stadium @ Hare Field
5pm
12
1
Centennial
@
Hood River Valley

5:30pm
13
2
Putnam
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Milwaukie HS-Lake Rd. Fields
5pm
4
2
Canby
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

5pm
2
6
Churchill
@
Eagle Point

5pm
0
9
North Eugene
@
Thurston

5pm
1
11
Springfield
@
Crater

5 inn

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
7
8
Redmond
@
Mountain View

9 inn.
4:30pm
9
5
Caldera
@
Bend

4:30pm
11
9
Ridgeview
@
Summit

8 inn

Non-League

5:30pm
6
5
Yamhill-Carlton
@
Parkrose

4A-1 Cowapa League

4pm
3
4
Tillamook
@
Seaside

8 inn
7pm
0
4
Astoria
@
St. Helens

Ron Tonkin Field

4A-4 Sky Em League

5pm
3
1
Junction City / Triangle Lake
@
Marist Catholic

11 innings
5pm
7
1
North Bend
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

5pm
1
11
Klamath Union / Crosspoint Christian
@
Henley

Henley High School 5 inning
5pm
15
4
Hidden Valley
@
Mazama

Non-League

5pm
0
10
Phoenix
@
Marshfield

6 inn
5pm
5
12
Nyssa / Adrian
@
Baker / Powder Valley

3pm
14
0
La Grande
@
College Place (WA)

5pm
14
4
Scappoose
@
North Marion / Gervais

3A-4 Mountain Valley Conference

4:30pm
10
9
Siuslaw / Mapleton
@
Elmira

8 inn.
4:30pm
6
2
La Pine
@
Harrisburg

4:30pm
6
2
Sisters
@
Creswell

3A-SD2 Special District 2

5pm
3
4
Taft
@
Santiam Christian

13 innings

3A-SD3 Special District 3

3pm
19
4
McLoughlin
@
Umatilla

5 inn
1pm
8
6
McLoughlin
@
Umatilla

Non-League

4pm
C
X
L
Rogue River
@
Etna (CA)

4:30pm
16
15
South Umpqua [JV]
@
Riddle

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
1
14
Willamina
@
Clatskanie

5 inning
3pm
0
13
Portland Christian
@
Knappa

5 innings
3pm
0
11
Gaston
@
St. Paul

5 innings

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
11
0
Blanchet Catholic
@
Western Christian

5 innings

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
9
3
Culver
@
Crosshill Christian

Geer Park
4:30pm
8
7
East Linn Christian
@
Central Linn

9 innings
4:30pm
3
9
Monroe / Alsea
@
Santiam

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
6
9
Myrtle Point
@
Toledo

4:30pm
0
21
Eddyville Charter
@
Bandon / Pacific

4:30pm
0
19
Gold Beach
@
Waldport

5 innings

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
3
1
Oakland
@
Lowell

2A/1A-SD6 Special District 6

4:30pm
12
2
Lost River
@
Illinois Valley

6 inn

2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
0
25
Elgin
@
Pilot Rock

5 innings
4pm
14
4
Stanfield / Echo
@
Dufur / South Wasco County

5 inn
4pm
13
3
Irrigon
@
Sherman / Condon / Arlington / Wheeler

4pm
1
28
Weston-McEwen / Griswold
@
Grant Union / Prairie City / Monument

5 innings