OSAA Baseball
2024 Baseball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles
6A-1 Portland Interscholastic League
4:30pm
1
8
8
Grant
@
Lincoln
Hillsboro Stadium
5pm
3
10
10
Roosevelt
@
Franklin
5pm
5
0
0
Cleveland
@
McDaniel
6A-2 Metro League
5pm
12
7
7
Jesuit
@
Aloha
8 innings
5pm
8
9
9
Mountainside
@
Beaverton
5pm
1
4
4
Southridge
@
Sunset
6A-3 Pacific Conference
5pm
10
7
7
Forest Grove
@
Newberg
5pm
1
6
6
Sherwood
@
Century
5pm
5
4
4
McMinnville
@
Liberty
6A-4 Mt. Hood Conference
5pm
0
4
4
Central Catholic
@
Sandy
5pm
1
6
6
Reynolds
@
Barlow
5pm
0
10
10
Gresham
@
Clackamas
6A-5 Three Rivers League
5pm
6
18
18
Tualatin
@
West Linn
5:30pm
3
4
4
Oregon City
@
Lakeridge
5pm
8
7
7
Lake Oswego
@
Tigard
6A-6 Central Valley Conference
5pm
13
17
17
McNary
@
South Salem
Gilmore Field 12th/Hoyt
6A-7 Southwest Conference
4pm
11
7
7
Willamette
@
Sheldon
6pm
11
7
7
Willamette
@
Sheldon
Non-League
5pm
6
5
5
Ida B. Wells
@
Sprague
6pm
7
2
2
Nelson
@
The Dalles
Quinton Street Ballpark The Dalles
5A-1 Northwest Oregon Conference
5pm
2
5
5
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Centennial
5pm
10
0
0
Canby
@
Hillsboro
Rutschman Stadium @ Hare Field
5 inn.
5am
4
2
2
Hood River Valley
@
Putnam
5pm
4
0
0
La Salle Prep
@
Wilsonville
5A-2 Midwestern League
3pm
2
3
3
Eagle Point
@
Ashland
North Mountain Park
8 innings
5pm
4
14
14
Eagle Point
@
Ashland
North Mountain Park
5 inn.
5A-3 Mid-Willamette Conference
5pm
2
12
12
Woodburn
@
Crescent Valley
5pm
3
5
5
Corvallis
@
Lebanon
5pm
0
7
7
Central
@
West Albany
5pm
0
10
10
McKay
@
Dallas
5 innings
5pm
3
5
5
South Albany
@
Silverton
5A-4 Intermountain Conference
4:30pm
4
5
5
Summit
@
Mountain View
8 inn.
4:30pm
6
2
2
Ridgeview
@
Caldera
4:30pm
7
5
5
Bend
@
Redmond
Non-League
4pm
2
0
0
Parkrose
@
Seaside
Broadway Field - Seaside
4A-4 Sky Em League
3pm
1
10
10
North Bend
@
Marist Catholic
5pm
4
12
12
North Bend
@
Marist Catholic
3pm
6
1
1
Junction City / Triangle Lake
@
Marshfield
5pm
18
8
8
Junction City / Triangle Lake
@
Marshfield
4A-6 Greater Oregon League
2pm
0
10
10
Ontario
@
Baker / Powder Valley
4pm
19
5
5
Ontario
@
Baker / Powder Valley
3A-4 Mountain Valley Conference
3pm
5
7
7
La Pine
@
Sisters
5pm
1
11
11
La Pine
@
Sisters
5 inn.
2pm
14
9
9
Elmira
@
Harrisburg
8 inn
4:30pm
7
2
2
Elmira
@
Harrisburg
2pm
18
4
4
Pleasant Hill
@
Creswell
6 Innings
4:30pm
17
1
1
Pleasant Hill
@
Creswell
5 Innings
3A-SD1 Special District 1
3:30pm
20
14
14
Horizon Christian, Tualatin
@
Corbett
4:30pm
1
13
13
Rainier
@
Banks
5 innings
3A-SD2 Special District 2
5pm
2
6
6
Scio
@
Santiam Christian
4:30pm
0
11
11
Sheridan
@
Yamhill-Carlton
4:30pm
8
2
2
Taft
@
Dayton
7 inn
3A-SD3 Special District 3
1pm
4
1
1
Joseph / Enterprise / Wallowa
@
McLoughlin
3pm
12
3
3
Joseph / Enterprise / Wallowa
@
McLoughlin
1pm
11
1
1
Burns / Crane
@
Umatilla
5 inn
3pm
11
12
12
Burns / Crane
@
Umatilla
Non-League
5pm (MT)
12
11
11
Nyssa / Adrian
@
New Plymouth (ID)
3pm
1
11
11
Hoquiam (WA)
@
Warrenton
6 innings
2A/1A-SD1 Special District 1
3pm
0
10
10
Portland Christian
@
Clatskanie
5 inning
4:30pm
2
5
5
Portland Christian
@
Clatskanie
3pm
0
14
14
Gaston
@
Knappa
5 innings
5pm
4
6
6
Gaston
@
Knappa
3pm
3
13
13
Willamina
@
Nestucca
6 innings
4:30pm
1
15
15
Willamina
@
Nestucca
5 inn
3:30pm
4
14
14
Vernonia / Jewell
@
St. Paul
5:30pm
6
7
7
Vernonia / Jewell
@
St. Paul
2A/1A-SD2 Special District 2
4:30pm
3
9
9
Salem Academy
@
Western Christian
4:30pm
9
5
5
Country Christian / North Clackamas Christian
@
Kennedy
4:30pm
32
0
0
Blanchet Catholic
@
Colton
5 innings
2A/1A-SD3 Special District 3
2pm
9
3
3
Monroe / Alsea
@
East Linn Christian
4pm
13
5
5
Monroe / Alsea
@
East Linn Christian
2pm
6
8
8
Central Linn
@
Santiam
4pm
6
5
5
Central Linn
@
Santiam
2pm
0
12
12
Crosshill Christian
@
Regis
6 inn.
4pm
1
15
15
Crosshill Christian
@
Regis
6 inn.
2A/1A-SD4 Special District 4
4:30pm
4
3
3
Reedsport
@
Toledo
4:30pm
17
1
1
Bandon / Pacific
@
Siletz Valley
5 innings
4:30pm
2
12
12
Eddyville Charter
@
Gold Beach
2A/1A-SD5 Special District 5
4:30pm
13
8
8
Oakridge
@
Oakland
6:30pm
0
17
17
Lowell
@
Umpqua Valley Christian
Bill Gray Legion Stadium/ Roseburg
5 innings
4:30pm
8
1
1
North Douglas / Elkton
@
Camas Valley
2A/1A-SD6 Special District 6
4pm
0
15
15
Bonanza
@
Lost River
5 innings
2pm
2
12
12
Bonanza
@
Lost River
5 innings
2pm
2
11
11
Riddle
@
Days Creek
4pm
21
11
11
Riddle
@
Days Creek
2A/1A-SD7 Special District 7
1pm
0
19
19
Elgin
@
Union / Cove
5 inn.
3pm
1
14
14
Elgin
@
Union / Cove
5 inn.