Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
Ad Name 1715210955 Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2024 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4:30pm
0
1
Ida B. Wells
@
Lincoln

Ron Tonkin Field
6:30pm
6
3
Grant
@
Cleveland

Grant High School
6:30pm
3
2
Roosevelt
@
McDaniel

6A-2 Metro League

5pm
9
10
Jesuit
@
Mountainside

7:30pm
1
4
Westview
@
Aloha

Sunset High School

6A-4 Mt. Hood Conference

4pm
0
10
Reynolds
@
Clackamas

5 inn
5pm
4
0
Barlow
@
Gresham

5pm
13
2
Central Catholic
@
Nelson

6 innings

6A-5 Three Rivers League

5:30pm
5
8
Tualatin
@
Lake Oswego

5pm
4
5
Lakeridge
@
West Linn

5pm
10
2
Tigard
@
Oregon City

Tigard High School

6A-6 Central Valley Conference

7:30pm
6
10
West Salem
@
McNary

Volcano Stadium

6A-7 Southwest Conference

4:45pm
1
2
Willamette
@
North Medford

8
5pm
4
2
South Eugene
@
Sheldon

4:30pm
0
4
South Medford
@
Roseburg

Legion Field - Stewart Park

Non-League

5pm
C
X
L
South Salem
@
Franklin

4:30pm
0
2
Sunset
@
McMinnville

Patton MS

5A-1 Northwest Oregon Conference

4:30pm
0
18
Centennial
@
Canby

4:30pm
7
5
Hillsboro
@
Putnam

5pm
3
2
La Salle Prep
@
Hood River Valley

4pm
11
1
Wilsonville
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Milwaukie HS-Lake Rd. Fields 5 innings

5A-2 Midwestern League

5pm
3
1
Thurston
@
Eagle Point

5pm
7
5
Ashland
@
Springfield

Hamlin Middle School 9 inn.

5A-3 Mid-Willamette Conference

5:30pm
12
3
West Albany
@
Silverton

Crescent Valley High School

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
5
10
Mountain View
@
Ridgeview

4:30pm
1
5
Caldera
@
Redmond

4:30pm
4
5
Bend
@
Summit

4A-4 Sky Em League

5pm
11
0
Marist Catholic
@
Marshfield

5 inn
5pm
1
11
Cottage Grove
@
Junction City / Triangle Lake

5 inn

4A-5 Skyline Conference

5pm
2
8
Klamath Union / Crosspoint Christian
@
Phoenix

Colver Field, 6100 Colver Road, Talent
5pm
15
3
Henley
@
Mazama

Non-League

5pm
11
3
Baker / Powder Valley
@
Nyssa / Adrian

3A-4 Mountain Valley Conference

4:30pm
2
10
Siuslaw / Mapleton
@
Sisters

4:30pm
5
3
La Pine
@
Creswell

3A-5 Far West League

3pm
12
0
South Umpqua
@
Rogue River

5 innings
5pm
20
1
South Umpqua
@
Rogue River

5 innings
3pm
8
1
Glide
@
Sutherlin

5pm
7
5
Glide
@
Sutherlin

3pm
0
5
North Valley
@
Douglas

5pm
8
13
North Valley
@
Douglas

3pm
12
1
Coquille
@
St. Mary's, Medford

5pm
14
2
Coquille
@
St. Mary's, Medford

2pm
4
5
Cascade Christian
@
Lakeview

4pm
11
0
Cascade Christian
@
Lakeview

5 inn

3A-SD1 Special District 1


TBD
3
24
Corbett
@
Warrenton

5 inn

3A-SD3 Special District 3

3pm
2
12
Vale
@
Burns / Crane

6 inn
4pm
1
11
Riverside
@
McLoughlin

2A/1A-SD1 Special District 1

6:15pm
8
4
Clatskanie
@
Vernonia / Jewell

Astoria CMH field

2A/1A-SD3 Special District 3

5pm
0
10
East Linn Christian
@
Regis

Stayton HS 5 innings
4:30pm
3
6
Crosshill Christian
@
Monroe / Alsea

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
0
10
Toledo
@
Myrtle Point

5 inn
4:30pm
22
2
Bandon / Pacific
@
Eddyville Charter

Toledo HS
4:30pm
8
6
Waldport
@
Gold Beach

2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
6
2
Lost River
@
Days Creek

2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
7
4
Pilot Rock
@
Weston-McEwen / Griswold

9 innings
4pm
9
2
Heppner / Ione
@
Sherman / Condon / Arlington / Wheeler

4pm
1
9
Stanfield / Echo
@
Irrigon