Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
HomeTown_2023_Website_Ad_234x60 Ad
OSC_Web-Ads_728x90 Ad
202165-160x600.jpg Ad

2023-24 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7pm
58
45
McDaniel
@
Reynolds

7pm
66
54
Liberty
@
Lincoln

7pm
56
52
Forest Grove
@
Corvallis

5:45pm
79
60
Summit
@
Grant

7:30pm
71
59
Jefferson, Portland
@
Nelson

6pm
57
72
Ida B. Wells
@
Jesuit

7pm
63
73
McKay
@
McMinnville

7pm
77
67
Roseburg
@
Eagle Point

7pm
50
63
Clackamas
@
Evergreen (WA)

Capitol City Classic presented by Northwestern Mutual

8:30am
57
48
Sprague
@
South Salem

Capitol City Classic presented by Northwestern Mutual
N
Willamette University
4pm
60
72
West Albany
@
Beaverton

Capitol City Classic presented by Northwestern Mutual
N
Willamette University
10am
70
58
Lake Oswego
@
Cascade Christian

Capitol City Classic presented by Northwestern Mutual
N
Willamette University
11:30am
37
61
Century
@
West Salem

Capitol City Classic presented by Northwestern Mutual
N
Willamette University
8:30pm
73
64
Northwood (NC)
@
Tualatin

Capitol City Classic presented by Northwestern Mutual
N
Willamette University
2:30pm
60
42
Silverton
@
North Salem

Capitol City Classic presented by Northwestern Mutual
N
Willamette University

Newberg Tournament

4pm
44
67
Aloha
@
Newberg

Newberg Tournament
Newberg HS
5:30pm
47
55
McNary
@
Centennial

Newberg Tournament
N
Newberg HS

Tarkanian Classic

6pm
63
66
North Medford
@
CI Gibson (BA)

Tarkanian Classic
N
Faith Lutheran HS (Las Vegas, NV)
7:30pm
73
39
Gresham
@
The Buckley School (CA)

Tarkanian Classic
N
Sierra Vista High School
Noon
50
65
Palo Verde (NV)
@
West Linn

Tarkanian Classic
N
Coronado HS (Henderson, NV)

The Hardwood Invite

7pm
42
78
South Medford
@
Eastside Catholic (WA)

The Hardwood Invite
N
Parkrose High School
8:30pm
58
64
Smoky Hill (CO)
@
Roosevelt

The Hardwood Invite
N
Parkrose High School
9am
37
58
Tigard
@
Prosser (WA)

The Hardwood Invite
N
Parkrose High School
1:30pm
75
62
Rancho Solano (AZ)
@
Oregon City

The Hardwood Invite
N
Parkrose High School

Non-League

5:30pm
53
76
Yreka (CA)
@
Crater

3pm
51
87
Marist Catholic
@
Thurston

Capitol City Classic presented by Northwestern Mutual

5:30pm
57
47
Woodburn
@
Wilsonville

Capitol City Classic presented by Northwestern Mutual
N
Willamette University

Happy Rock Holiday Tournament

7pm
54
56
Hood River Valley
@
Gladstone

Happy Rock Holiday Tournament
Gladstone High School

The Hardwood Invite

10:30am
67
41
La Salle Prep
@
Parkrose

The Hardwood Invite
Parkrose High School
Noon
32
49
Canby
@
Annie Wright (WA)

The Hardwood Invite
N
Parkrose High School

Non-League

7pm
59
69
Phoenix
@
Douglas

7:30pm (MT)
71
30
Caldwell (ID)
@
Ontario

3pm
0
0
North Bend
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS
4pm
42
48
Sweet Home
@
Sisters

7pm
68
46
Junction City
@
North Marion

Eddie Martinez Invitational

6pm
80
47
Astoria
@
Florence (AZ)

Eddie Martinez Invitational
Florence High School
Noon
63
52
Astoria
@
San Tan Foothills (AZ)

Eddie Martinez Invitational
N
Florence High School

Happy Rock Holiday Tournament

3pm
44
47
Molalla
@
Stevenson (WA)

Happy Rock Holiday Tournament
N
Gladstone High School

Regis Holiday Tournament

3pm
63
70
Elmira
@
St. Helens

Regis Holiday Tournament
N
Regis High School

Non-League

7pm
45
49
Riverdale
@
Sutherlin

7:30pm
70
59
Siuslaw
@
South Umpqua

2pm
55
64
Taft
@
Catlin Gabel

7:30pm
60
87
Weston-McEwen
@
Umatilla

8pm
60
65
Valley Catholic
@
Seton Catholic (WA)

7pm (MT)
55
70
Vale
@
Weiser (ID)

7pm
45
57
Lakeview
@
Modoc (CA)

7:30pm
32
59
Rainier
@
Riverside

7pm
43
66
Jefferson
@
Creswell

Regis Holiday Tournament

6pm
54
74
Horizon Christian, Tualatin
@
Regis

Regis Holiday Tournament
Regis HS

Tarkanian Classic

Noon
61
55
De La Salle North Catholic
@
Durango (NV)

Tarkanian Classic
N
Faith Lutheran HS (Las Vegas, NV)

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
60
76
Monroe
@
Oakland

6pm
66
37
East Linn Christian
@
Illinois Valley

6pm
58
65
Oakridge
@
Waldport

6pm
40
43
Toledo
@
Reedsport

3pm
57
46
Lowell
@
Bandon

6pm
52
38
Central Linn
@
Gold Beach

Non-League

4pm
54
31
Nestucca
@
St. Paul

7:30pm
48
58
Heppner
@
Dufur

6:30pm
46
37
Trout Lake
@
Irrigon

7:30pm
46
76
Powder Valley
@
Grant Union

7:30pm
64
56
Nixyaawii
@
Stanfield

Non-League

5:30pm
65
67
Lyle / Wishram
@
Central Christian

6pm
63
53
Prospect Charter
@
Camas Valley

7:30pm
57
47
Cove
@
Ione / Arlington

Arlington HS
5:30pm
54
50
Jordan Valley
@
South Wasco County

N
Pendleton High School
5:30pm
57
53
New Hope Christian
@
Crow / City First Christian Acad.

7pm
41
38
North Clackamas Christian
@
Horizon Christian, Hood River

4pm
43
55
Thorp (WA)
@
Klickitat / Glenwood

Glenwood High School
7:30pm
30
52
Trinity Academy
@
Damascus Christian

C.S Lewis Invitational

3:30pm
49
45
Mapleton
@
C.S. Lewis Academy

C.S Lewis Invitational
C.S. Lewis Academy
1:30pm
61
32
Columbia Christian
@
St. Stephen's Acad.

C.S Lewis Invitational
N
C.S. Lewis Academy

Tall Timbers

10:30am
29
69
Myrtle Point
@
Crosshill Christian

Tall Timbers
N
Elkton High School
1:30pm
65
30
Lost River
@
Days Creek

Tall Timbers
N
Elkton HS
4:30pm
57
50
Country Christian
@
Elkton

Tall Timbers
Elkton High School
1:30pm
29
37
Crosspoint Christian
@
North Douglas

Tall Timbers
North Douglas High School
10:30am
57
22
North Lake / Paisley
@
Mohawk

Tall Timbers
N
North Douglas High School