Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSC_Web-Ads_234x60 Ad
Recruit Officials Ad
Ad Name 1712348200 Ad

2023-24 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
56
64
McDaniel
@
Franklin

7:15pm
71
63
Roosevelt
@
Cleveland

7pm
70
61
Lincoln
@
Grant

7pm
57
58
Benson
@
Jefferson, Portland

6A-2 Metro League

7pm
59
39
Southridge
@
Westview

7pm
46
57
Mountainside
@
Jesuit

7pm
91
42
Sunset
@
Aloha

6A-4 Mt. Hood Conference

7:30pm
39
69
Barlow
@
Central Catholic

7pm
38
70
Reynolds
@
Sandy

7:30pm
82
59
Nelson
@
Clackamas

7pm
70
57
Gresham
@
David Douglas

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
46
53
West Salem
@
McNary

6:30pm
48
44
South Salem
@
North Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
60
63
Grants Pass
@
North Medford

OT
6pm
44
82
Willamette
@
Sheldon

6:45pm
78
88
Roseburg
@
South Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
65
59
Hood River Valley
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7:15pm
41
52
Centennial
@
Wilsonville

5:45pm
28
63
Hillsboro
@
Putnam

7pm
59
74
Parkrose
@
Canby

5A-2 Midwestern League

6:45pm
35
65
Ashland
@
Crater

6:45pm
55
88
Springfield
@
North Eugene

7:30pm
68
52
Thurston
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

5:30pm
46
63
Corvallis
@
Woodburn

5:30pm
99
52
West Albany
@
Lebanon

7pm
41
43
Dallas
@
Crescent Valley

5:30pm
79
56
South Albany
@
McKay

McKay's Main Gym
7pm
59
53
Central
@
Silverton

4A-1 Cowapa League

7pm
42
66
Scappoose
@
Astoria

7pm
27
69
St. Helens
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
50
78
Estacada
@
Madras

6:30pm
43
73
Molalla
@
Crook County

4A-4 Sky Em League

7:15pm
60
43
Junction City
@
North Bend

7:15pm
80
47
Marist Catholic
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
49
59
Hidden Valley
@
Henley

7:30pm
52
59
Mazama
@
Phoenix

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
67
36
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

6pm
56
50
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin

6pm
57
43
Westside Christian
@
Valley Catholic

3A-2 Coastal Range League

7:30pm
62
72
Rainier
@
Riverdale

Senior Night OT
7:30pm
60
54
Yamhill-Carlton
@
Banks

3A-3 PacWest Conference

6pm
73
29
Dayton
@
Sheridan

Senior Night
6pm
58
43
Amity
@
Santiam Christian

Senior Night
6pm
78
56
Taft
@
Jefferson

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
38
56
Siuslaw
@
Pleasant Hill

7:30pm
62
58
Creswell
@
Sisters

Senior Night
7:30pm
51
43
Harrisburg
@
La Pine

3A-6 Eastern Oregon League

7pm (MT)
51
76
Nyssa
@
Vale

7:30pm
38
57
McLoughlin
@
Riverside

Non-League

7:30pm
38
63
Prairie City / Burnt River
@
Burns

2A-1 Northwest League

7:30pm
33
48
Nestucca
@
Knappa

7:30pm
54
79
Faith Bible / Life Christian
@
Portland Christian

7:30pm
81
24
Mannahouse Acad., Portland
@
Clatskanie

7:30pm
56
55
Gaston
@
Vernonia / Jewell

2A-2 Tri-River Conference

7pm
65
38
Western Christian
@
Willamina

7pm
58
71
Chemawa
@
Gervais

7pm
41
87
Salem Academy
@
Regis

7pm
63
39
Delphian
@
Blanchet Catholic

7pm
41
71
Culver
@
Colton

7pm
36
39
Santiam
@
Kennedy

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
72
39
Oakland
@
Illinois Valley

7:30pm
43
34
Gold Beach
@
Reedsport

7:30pm
46
45
Central Linn
@
Toledo

7:30pm
77
41
Lowell
@
Oakridge

2A-4 Blue Mountain Conference

7:30pm
87
38
Grant Union
@
Irrigon

Non-League

7:30pm
C
X
L
Enterprise
@
Elgin

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
44
57
St. Stephen's Acad.
@
Country Christian

7:30pm
65
36
Grand View Christian Acad.
@
Trinity Academy

played at Damascus Christian
7:30pm
42
57
North Clackamas Christian
@
Open Door Christian Acad.

7:30pm
34
55
Southwest Christian
@
Valor Christian

Southwest Christian

1A-2 Casco League

7pm
75
45
Livingstone Adventist Acad.
@
Oregon School f/t Deaf

1A-3 Mountain West League

5:30pm
21
54
McKenzie
@
Mapleton

5:30pm
47
51
Mohawk
@
Eddyville Charter

7pm
32
48
Siletz Valley
@
Crow / City First Christian Acad.

5:30pm
41
67
Alsea
@
Triangle Lake

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
35
71
Central Christian
@
Trinity Lutheran

7:30pm
38
52
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Bonanza

5:30pm
47
52
Prospect Charter
@
North Lake / Paisley

7:30pm
51
57
Chiloquin
@
Crosspoint Christian

1A-6 Big Sky League

7:30pm
34
55
South Wasco County
@
Trout Lake

7:30pm
63
51
Horizon Christian, Hood River
@
Lyle / Wishram

7:30pm
51
42
Condon
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Wheeler High School - Fossil
6pm
64
43
Dufur
@
Klickitat / Glenwood

Klickitat High School

1A-7 Old Oregon League

6:30pm
38
25
Joseph
@
Powder Valley

7:30pm
15
62
Griswold
@
Pilot Rock

1A-8 High Desert League

6:30pm (MT)
58
49
Adrian
@
Jordan Valley