OSAA Boys Basketball
2024-25 Boys Basketball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles
TBD
TBD
TBD
TBD
TBD
6A-3 Pacific Conference
5:45pm
Sherwood
@
Liberty
5:45pm
Newberg
@
Century
6A-4 Mt. Hood Conference
TBD
Clackamas
@
Reynolds
7:15pm
Central Catholic
@
Barlow
TBD
Gresham
@
Nelson
6A-6 Central Valley Conference
7pm
Sprague
@
West Salem
6A-7 Southwest Conference
6:45pm
Roseburg
@
Sheldon
5A-1 Northwest Oregon Conference
7:15pm
Hood River Valley
@
Putnam
5A-2 Midwestern League
6:45pm
Churchill
@
Crater
5:15pm
Eagle Point
@
North Eugene
5A-3 Mid-Willamette Conference
5:30pm
Dallas
@
McKay
main gym
5:30pm
Woodburn
@
West Albany
4A-1 Cowapa League
5:30pm
St. Helens
@
Astoria
4A-3 Oregon West Conference
7pm
Philomath
@
Sweet Home
4A-4 Sky Em League
5:45pm
Marshfield
@
Junction City
4A-5 Skyline Conference
7:30pm
Henley
@
Phoenix
4A-6 Greater Oregon League
7:30pm
Ontario
@
Pendleton
3A-1 Lewis & Clark League
6pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Catlin Gabel
3A-2 Coastal Range League
6pm
Banks
@
Warrenton
6pm
Rainier
@
Riverdale
3A-3 PacWest Conference
TBD
Sheridan
@
Jefferson
3A-4 Mountain Valley Conference
6pm
Sisters
@
Pleasant Hill
6pm
Harrisburg
@
La Pine
6pm
Creswell
@
Elmira
3A-5 Far West League
5:30pm
Coquille
@
Siuslaw
7pm
Glide
@
Douglas
3A-6 Eastern Oregon League
7:30pm
Burns
@
McLoughlin
3A-7 Southern Oregon Conference
7pm
Cascade Christian
@
St. Mary's, Medford
Walla Walla Friendship Tournament
TBD
TBD
@
Portland Adventist Acad.
Walla Walla Friendship Tournament
N
Walla Walla University
2A-1 Northwest League
7pm
Faith Bible / Life Christian
@
Portland Christian
7:30pm
Nestucca
@
Knappa
7:30pm
Clatskanie
@
Columbia Christian
2A-2 Tri-River Conference
7pm
Delphian
@
Regis
7pm
Kennedy
@
Gervais
1A-2 Casco League
7pm
Crosshill Christian
@
Monroe
2A-3 Valley Coast Conference
6pm
Waldport
@
East Linn Christian
2A-4 Blue Mountain Conference
3pm
Grant Union
@
Irrigon
7:30pm
Weston-McEwen
@
Enterprise
2A-5 Sunset Conference
7:30pm
Gold Beach
@
Oakland
7:30pm
Myrtle Point
@
Illinois Valley
7:30pm
Reedsport
@
Bandon
2A-6 East Cascades Conference
7pm
Bonanza
@
Lost River
Non-League
TBD
Trinity Lutheran
@
Culver
1A-1 The Valley 10 League
7:30pm
Trinity Academy
@
Country Christian
7:30pm
Valor Christian
@
Open Door Christian Acad.
7:30pm
Damascus Christian
@
Grand View Christian Acad.
played at Damascus Christian
1A-4 Skyline League
7:30pm
Camas Valley
@
Yoncalla
7:30pm
New Hope Christian
@
Powers
7:30pm
Riddle
@
Pacific
1A-5 Mountain Valley League
6:30pm
Crosspoint Christian
@
Gilchrist
1A-6 Big Sky League
7:30pm
Ione / Arlington
@
Horizon Christian, Hood River
7:30pm
Trout Lake
@
Sherman
1A-7 Old Oregon League
3pm
Echo
@
Cove
7:30pm
Griswold
@
Pilot Rock
7:30pm
Joseph
@
Powder Valley
Non-League
7pm
Crow
@
Willamette Valley Christian