Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad
OSAA_web-ad_728x90(2023) Ad
ORARNG-May2022-160x600.png Ad

2023 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
1
2
Lincoln
@
Cleveland

4:15pm
2
1
Franklin
@
Grant

Delta Park/Strasser Field
7pm
2
5
McDaniel
@
Ida B. Wells

7pm
4
0
Roosevelt
@
Benson

Marshall Campus

6A-3 Pacific Conference

7pm
3
0
Glencoe
@
Century

7pm
1
0
Sherwood
@
Forest Grove

7pm
1
1
Liberty
@
McMinnville

6A-6 Central Valley Conference

7pm
1
3
Sprague
@
West Salem

7pm
3
1
South Salem
@
North Salem

6A-7 Southwest Conference

6pm
2
0
North Medford
@
Grants Pass

6pm
4
2
South Medford
@
Roseburg

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
2
1
Corvallis
@
Woodburn

7:30pm
0
8
South Albany
@
McKay

6pm
3
0
West Albany
@
Lebanon

7pm
1
1
Silverton
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

6pm
2
2
Redmond / Culver
@
Ridgeview

stadium field

4A-1 Cowapa League

5:30pm
4
1
Seaside
@
Astoria

CMH Field

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
3
1
The Dalles
@
Molalla

6pm
1
1
Gladstone
@
Estacada

5pm
0
1
Crook County
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

4pm
2
8
Sweet Home
@
Philomath / Eddyville Charter

6pm
1
1
Stayton
@
Newport / Waldport

4pm
0
8
Cascade
@
North Marion

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
1
6
Klamath Union
@
Henley

4A-6 Greater Oregon League

2:30pm
0
5
Baker / Powder Valley / Pine Eagle
@
Ontario

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6:30pm
8
0
Catlin Gabel
@
De La Salle North Catholic

Delta Park/Strasser Field
4pm
4
2
Valley Catholic
@
Horizon Christian, Tualatin

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4:15pm
0
2
Gervais
@
Delphian / Willamina

6:15pm
0
8
Kennedy
@
Dayton

4:15pm
4
3
Taft
@
Blanchet Catholic

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
3
0
Santiam Christian
@
Pleasant Hill

5pm
8
0
Sisters
@
La Pine

4:30pm
2
4
Siuslaw / Mapleton
@
Creswell

Creswell Middle School
3:45pm
3
1
Central Linn
@
East Linn Christian

5pm
1
0
Elmira
@
Crosshill Christian / Jefferson

Jefferson High School

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

6pm
0
2
Glide
@
Sutherlin

4pm
3
2
Umpqua Valley Christian
@
Coquille / Myrtle Point

4:30pm
9
1
Pacific / Bandon
@
South Umpqua

4:30pm
5
3
Cascade Christian
@
Douglas

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
C
X
L
Illinois Valley
@
Rogue River

Beck Field, 300 Berglund St, Rogue River, OR 97537
4:30pm
0
1
North Valley
@
Brookings-Harbor

4pm
0
7
Lost River / Bonanza
@
St. Mary's, Medford

Lithia & Driveway Fields Wheeler Field # 10
3:30pm
2
1
Lakeview / Paisley
@
Rogue Valley Adventist Acad.

Lithia Field #12

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

6pm
8
0
Riverside
@
Irrigon

5pm (MT)
11
0
McLoughlin
@
Four Rivers

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
3
1
Faith Bible
@
Southwest Christian

Non-League

4pm
7
0
Milo Adventist Acad.
@
Gold Beach