Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
bench-bad-behavior.png Ad
728x90 eTeamSponsor Ad
Settlemier's-Jackets_Web-Ads_160x600 Ad

2023 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
0
2
Ida B. Wells
@
Lincoln

6A-2 Metro League

7:30pm
1
1
Mountainside
@
Beaverton

7pm
3
1
Jesuit
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

7pm
3
1
McMinnville
@
Glencoe

Hare Field - Turf
7pm
0
0
Newberg
@
Sherwood

7pm
2
2
Forest Grove
@
Liberty

6A-6 Central Valley Conference

4pm
8
1
North Salem
@
Sprague

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
4
0
Wilsonville
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
1
0
Silverton
@
South Albany

7pm
2
2
Woodburn
@
Crescent Valley

7:15pm
0
4
Lebanon
@
Corvallis

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
3
0
Bend
@
Redmond / Culver

4A-3 Oregon West Conference

6pm
9
0
North Marion
@
Sweet Home

6pm
0
4
Philomath / Eddyville Charter
@
Stayton

4pm
8
0
Newport / Waldport
@
Cascade

4A-5 Skyline Conference

7pm
0
2
Klamath Union
@
Hidden Valley

7pm
1
2
Henley
@
Phoenix

PHS Stadium

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
3
0
Valley Catholic
@
Corbett

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4:15pm
2
1
Western Christian / Amity
@
Taft

@ Taft HS in Lincoln City
4:30pm
4
0
Yamhill-Carlton
@
Kennedy

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
3
1
Santiam Christian
@
Creswell

Creswell Middle School 655 West Oregon Ave
4:30pm
1
0
Pleasant Hill
@
La Pine

6:30pm
1
8
East Linn Christian
@
Siuslaw / Mapleton

Hans Petersen Memorial Field
4:30pm
1
0
Central Linn
@
Elmira

6pm
0
8
Crosshill Christian / Jefferson
@
Sisters

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
3
0
Sutherlin
@
Coquille / Myrtle Point

4pm
4
1
Umpqua Valley Christian
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Fields #13
4pm
4
1
South Umpqua
@
Gold Beach

4pm
8
0
Pacific / Bandon
@
Douglas

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

4pm
0
8
North Valley
@
St. Mary's, Medford

Lithia & Driveway Fields (Wheeler Field # 10
2pm
0
7
Lakeview / Paisley
@
Brookings-Harbor

N
Grants Pass

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

7:30pm (MT)
0
8
Four Rivers
@
Nyssa

7pm
0
6
Umatilla
@
Riverside

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4:30pm
8
0
Open Door Christian Acad.
@
Horizon Christian, Hood River

4pm
2
0
North Clackamas Christian
@
Central Christian

4pm
4
9
Willamette Valley Christian
@
Mannahouse Acad., Portland

5pm
1
8
Portland Christian
@
Grand View Christian Acad.

OCHS Field #8
4:30pm
4
2
Trout Lake / Glenwood
@
Columbia Christian

4:45pm
6
1
Southwest Christian
@
Damascus Christian

Walla Walla Fall Classic

8pm
0
3
Walla Walla Valley Academy (WA)
@
Portland Adventist Acad.

Walla Walla Fall Classic
N
Walla Walla University
7pm
0
6
Mt. Ellis JV (MT)
@
Livingstone Adventist Acad.

Walla Walla Fall Classic
N
Walla Walla University
2pm
1
3
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Paradise Adventist Academy (CA)

Walla Walla Fall Classic
N
Walla Walla University

WWU Fall Classic

7pm
1
6
Upper Columbia Acad (WA)
@
Milo Adventist Acad.

WWU Fall Classic
N
WWU