Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSC_Web-Ads_234x60 Ad
Recruit Officials Ad
160x600 eTeamSponsor Ad

2023 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-3 Pacific Conference

7pm
7
1
McMinnville
@
Century

7pm
1
2
Newberg
@
Forest Grove

6A-4 Mt. Hood Conference

4pm
0
0
Nelson
@
Reynolds

6:30pm
3
0
Central Catholic
@
Sandy

6:30pm
1
1
Clackamas
@
Gresham

7pm
2
3
Barlow
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
1
3
Tigard
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium
7pm
0
8
Tualatin
@
Lakeridge

7pm
2
2
Lake Oswego
@
West Linn

6A-6 Central Valley Conference

7pm
2
1
South Salem
@
West Salem

7pm
2
1
McNary
@
North Salem

6A-7 Southwest Conference

6pm
0
2
Grants Pass
@
Roseburg

6pm
2
2
North Medford
@
South Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
7
0
Wilsonville
@
Hillsboro

6pm
2
3
Parkrose
@
Hood River Valley

7pm
8
0
La Salle Prep
@
Canby

7pm
1
3
Putnam
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Senior Night

5A-2 Midwestern League

7pm
2
2
Crater
@
Eagle Point

5pm
1
0
Churchill
@
Springfield

Hamlin Sports Complex

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
0
8
Lebanon
@
McKay

7:15pm
3
2
Corvallis
@
Silverton

7pm
2
1
West Albany
@
South Albany

7pm
1
2
Central
@
Crescent Valley

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
4
1
Bend
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

7:15pm
0
1
Astoria
@
St. Helens

Senior Night
7:15pm
0
0
Banks / Vernonia
@
Scappoose

7:15pm
2
1
Tillamook
@
Seaside

Broadway Field - Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
0
3
Molalla
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

7pm
0
8
Sweet Home
@
Newport / Waldport

4pm
8
0
Stayton
@
Cascade

4pm
1
3
Philomath / Eddyville Charter
@
North Marion

4A-6 Greater Oregon League

5pm
2
4
La Grande
@
Ontario

6pm
3
4
Baker / Powder Valley / Pine Eagle
@
Pendleton

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6pm
3
2
Westside Christian
@
Oregon Episcopal

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

6pm
2
1
Western Christian / Amity
@
Yamhill-Carlton

@ 275 N Maple in Yamhill
3pm
5
1
Dayton
@
Gervais

6:15pm
0
8
Kennedy
@
Blanchet Catholic

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

6pm
0
4
Central Linn
@
Santiam Christian

Senior Night
7pm
0
2
Pleasant Hill
@
Sisters

4:30pm
9
1
Siuslaw / Mapleton
@
La Pine

4:30pm
3
1
East Linn Christian
@
Crosshill Christian / Jefferson

Jefferson High School
6:30pm
0
4
Elmira
@
Creswell

Creswell High School

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

6pm
0
3
Douglas
@
Sutherlin

4pm
2
2
Coquille / Myrtle Point
@
Gold Beach

4:30pm
2
9
Glide
@
Umpqua Valley Christian

Fir Grove Fields

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
10
2
St. Mary's, Medford
@
Illinois Valley

4:30pm
0
5
Rogue River
@
Lakeview / Paisley

Senior Recognition Night
4:30pm
4
1
North Valley
@
Lost River / Bonanza

4:30pm
0
1
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Brookings-Harbor

Forfeit

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

6pm
2
6
Four Rivers
@
Umatilla

4pm
0
2
Nyssa
@
Riverside

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
1
0
F
Faith Bible
@
Horizon Christian, Hood River

Forfeit

Non-League

4pm
7
2
Milo Adventist Acad.
@
South Umpqua

6pm
7
0
Riverside [JV]
@
Irrigon