Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
RTA-Fall22_web-ad_234x60.jpg Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Grant
@
Roosevelt

7pm
Benson
@
Cleveland

7pm
Lincoln
@
McDaniel

7pm
Ida B. Wells
@
Franklin

Non-League

7pm
Forest Grove
@
Sheldon

7pm
Tualatin
@
Liberty

Broadcast Coverage
7pm
Churchill
@
South Eugene

7pm
Parkrose
@
Gresham

Broadcast Coverage
6:30pm
Jefferson, Portland
@
Oregon City

6:45pm
Thurston
@
Roseburg

7pm
South Salem
@
North Eugene

6:45pm
Springfield
@
Willamette

5:30pm
Eagle Point
@
Newberg

6:30pm
Tigard
@
Sprague

Broadcast Coverage
7pm
Southridge
@
Central Catholic

6:30pm
Glencoe
@
Lake Oswego

7pm
St. Mary's Academy
@
Mountainside

6:30pm
West Salem
@
West Linn

6:30pm
McNary
@
Summit

6:30pm
Ashland
@
North Salem

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Wilsonville
@
Putnam

Broadcast Coverage
5:45pm
Canby
@
Hillsboro

Broadcast Coverage
5:45pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
La Salle Prep

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Corvallis
@
Dallas

Non-League

6:45pm
Crater
@
Mazama

Non-League

6pm
YREKA (CA)
@
Hidden Valley

5:30pm
Marist Catholic
@
Cascade

5:30pm
Stayton
@
Estacada

5:30pm
Powers
@
Marshfield [JV]

Marshfield Junior High
7:30pm (MT)
Ontario
@
Payette (ID)

6pm
McLoughlin
@
La Grande

5:30pm
Scappoose
@
North Marion

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Westside Christian
@
Oregon Episcopal

Morissette gym
7:30pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Portland Adventist Acad.

Broadcast Coverage
7:30pm
Catlin Gabel
@
De La Salle North Catholic

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
Jefferson
@
Scio

7:30pm
Sheridan
@
Santiam Christian

7:30pm
Dayton
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
La Pine
@
Pleasant Hill

7:30pm
Creswell
@
Harrisburg

7:30pm
Sisters
@
Elmira

Non-League

6pm
Myrtle Point
@
Siuslaw

6pm
Riverside
@
River View (WA)

7:30pm (MT)
Vale
@
Weiser (ID)

6pm
Coquille
@
Elkton

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Lowell

Broadcast Coverage
7:30pm
Gold Beach
@
Waldport

7:30pm
Oakland
@
Reedsport

7:30pm
Illinois Valley
@
Bandon

7:30pm
Monroe / Alsea
@
Toledo

Broadcast Coverage
7:30pm
Central Linn
@
Oakridge

Non-League

4:30pm
Pacific
@
Bandon [JV]

6pm
Union
@
Weston-McEwen

4pm
Irrigon
@
Touchet (WA)

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Damascus Christian
@
St. Stephen's Acad.

6pm
North Clackamas Christian
@
Southwest Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
Willamette Valley Christian
@
C.S. Lewis Academy

5:30pm
St. Paul
@
Crosshill Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
Mohawk
@
Mapleton

7pm
Triangle Lake
@
Crow

1A-6 Big Sky League

6pm
South Wasco County
@
Lyle / Wishram

6pm
Horizon Christian, Hood River
@
Glenwood

Non-League

5pm
Trinity Lutheran
@
Bonanza

6pm
Chiloquin
@
Crosspoint Christian

4:30pm
Cove
@
Condon

6pm
Ione / Arlington
@
Nixyaawii

5:30pm
Riddle
@
McKenzie

5:30pm
New Hope Christian
@
Yoncalla

5:30pm
Falls City / Kings Valley Char.
@
Oregon School f/t Deaf [JV]

6pm
Perrydale
@
Open Door Christian Acad.