Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
BBD-234x60.png Ad
U.S. Marines Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7pm
St. Mary's Academy
@
Southridge

7pm
Sheldon
@
Sherwood

7pm
Newberg
@
Tualatin

7:15pm
Jesuit
@
La Salle Prep

7pm
McMinnville
@
Churchill

5:45pm
Beaverton
@
Barlow

6:45pm
North Medford
@
Lake Oswego


TBD
Willamette
@
Wilsonville

6:30pm
Liberty
@
Lakeridge

7pm
Century
@
Reynolds

6:45pm
Aloha
@
Roseburg

6:30pm
Nelson
@
Tigard

7:15pm
Sandy
@
Glencoe

5A-1 Northwest Oregon Conference

5:30pm
Hillsboro
@
Putnam

7:15pm
Hood River Valley
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7:15pm
Canby
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

5:30pm
Thurston
@
Ashland

5:30pm
Crater
@
Springfield

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Corvallis
@
Woodburn

7:30pm
Silverton
@
Central

7:30pm
Crescent Valley
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Redmond
@
Mountain View

7pm
Bend
@
Caldera

4A-1 Cowapa League

7:30pm
Seaside
@
St. Helens

St Helens Middle School
7pm
Astoria
@
Scappoose

4A-5 Skyline Conference


TBD
Henley
@
TBD

skyline district crossover

Non-League

7pm
Cascade
@
Cottage Grove

5:30pm
Gladstone
@
Stayton

6pm
Madras
@
Baker

Sky-Em/Skyline Crossover


TBD
TBD
@
Marist Catholic

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marist / JC

TBD
North Bend
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marist / JC

TBD
TBD
@
Junction City

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Junction City HS

TBD
Marshfield
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marist High School

3A-2 Coastal Range League

7:30pm
Neah-Kah-Nie
@
Riverdale

7:30pm
Rainier
@
Warrenton

3A-3 PacWest Conference

6pm
Amity
@
Scio

6pm
Santiam Christian
@
Taft

7:30pm
Sheridan
@
Jefferson

3A-4 Mountain Valley Conference

7pm
Siuslaw
@
Sisters

7:30pm
Elmira
@
Harrisburg

7:30pm
La Pine
@
Creswell

3A-5 Far West League

6pm
Glide
@
South Umpqua

5:30pm
Sutherlin
@
Coquille

5:30pm
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

5:30pm
St. Mary's, Medford
@
North Valley

3A-6 Eastern Oregon League

6pm (MT)
Riverside
@
Nyssa

6pm (MT)
McLoughlin
@
Vale

2A-1 Northwest League

6pm
Mannahouse Acad., Portland
@
Knappa

6pm
Nestucca
@
Gaston

6pm
Faith Bible
@
Clatskanie

6pm
Portland Christian
@
Vernonia

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Salem Academy
@
Willamina

5:30pm
Western Christian
@
Blanchet Catholic

6pm
Gervais
@
Regis

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
Central Linn
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Gold Beach
@
Illinois Valley

7:30pm
Bandon
@
Oakland

7:30pm
Lowell
@
Monroe

7:30pm
Reedsport
@
Waldport

Non-League

6pm
Weston-McEwen
@
Ione / Arlington

Ione High School

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Country Christian
@
Damascus Christian

6pm
Valor Christian
@
Trinity Academy

6pm
St. Stephen's Acad.
@
Columbia Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
C.S. Lewis Academy
@
St. Paul

5:30pm
Perrydale
@
Jewell

5:30pm
Crosshill Christian
@
Falls City / Kings Valley Char.

1A-4 Skyline League

6pm
Riddle
@
Umpqua Valley Christian

6pm
Pacific
@
North Douglas

6pm
Days Creek
@
Powers

6pm
New Hope Christian
@
Elkton

6pm
Myrtle Point
@
Yoncalla

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
Bonanza
@
Lost River

5:30pm
Trinity Lutheran
@
Central Christian

5:30pm
Prospect Charter
@
Crosspoint Christian

1A-6 Big Sky League

6pm
Trout Lake
@
Horizon Christian, Hood River

6pm
South Wasco County
@
Dufur

1A-7 Old Oregon League

6pm
Joseph
@
Wallowa

6pm
Powder Valley
@
Pine Eagle

6pm
Cove
@
Imbler

6pm
Echo
@
Pilot Rock

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
Ukiah
@
Four Rivers

Non-League

5pm
Nixyaawii
@
Crane


TBD
Prairie City
@
Jordan Valley