Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
TTT-Web-Ad-22-23-234x60.png Ad
TTT-Web-Ad-22-23-160x600.png Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
58
37
Beaverton
@
Southridge

7pm
43
42
Sunset
@
Mountainside

7pm
27
56
Aloha
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
76
40
Liberty
@
Century

5:45pm
43
64
Newberg
@
McMinnville

5:45pm
27
55
Glencoe
@
Forest Grove

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
88
39
Barlow
@
Sandy

7pm
19
83
Reynolds
@
Clackamas

7:30pm
54
19
Nelson
@
David Douglas

7pm
44
56
Gresham
@
Central Catholic

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
10
47
Lakeridge
@
Tualatin

7pm
19
53
St. Mary's Academy
@
Oregon City

6pm
44
23
Tigard
@
Lake Oswego

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
50
42
Roseburg
@
North Medford

6:45pm
54
14
Willamette
@
South Eugene

6:45pm
65
30
South Medford
@
Grants Pass

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
29
60
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Putnam

7:15pm
37
47
Canby
@
La Salle Prep

7:15pm
64
30
Hood River Valley
@
Parkrose

7:15pm
26
59
Hillsboro
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

7pm
62
25
Springfield
@
Churchill

7pm
35
31
Thurston
@
North Eugene

5:30pm
52
28
Eagle Point
@
Ashland

Non-League

6pm
40
42
Dallas
@
North Marion

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
64
66
Gladstone
@
Molalla

7pm
21
66
Estacada
@
Madras

6:30pm
36
47
Crook County
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS

4A-4 Sky Em League

7:15pm
22
40
North Bend
@
Marist Catholic

7:15pm
40
51
Junction City
@
Marshfield

MHS Main Gym

Non-League

7:30pm
30
43
Cottage Grove
@
Elmira

7pm (MT)
48
38
Baker
@
Vale

6:30pm
44
29
Henley [JV]
@
Lost River

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
36
54
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

Morissette gym
7:30pm
50
37
Westside Christian
@
Valley Catholic

7:30pm
32
44
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
40
44
Dayton
@
Scio

7:30pm
64
44
Santiam Christian
@
Jefferson

7:30pm
24
55
Sheridan
@
Amity

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
38
16
Western Christian
@
Culver

6pm
31
46
Willamina
@
Regis

5:30pm
30
49
Salem Academy
@
Gervais

5:30pm
45
36
Blanchet Catholic
@
Santiam

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
32
37
Monroe / Alsea
@
East Linn Christian Acad.

7:30pm
54
16
Gold Beach
@
Reedsport

7:30pm
37
22
Oakland
@
Illinois Valley

7:30pm
45
27
Bandon
@
Waldport

7:30pm
36
40
Lowell
@
Oakridge

7:30pm
51
24
Central Linn
@
Toledo

Non-League

5:30pm
31
48
Irrigon
@
Trout Lake

5pm
C
X
L
Willamette Valley Christian
@
Delphian [JV]

5pm
8
23
Grant Union [JV]
@
Dayville / Monument

Dayville

1A-1 The Valley 10 League

6pm
41
61
Columbia Christian
@
Country Christian

4:30pm
10
53
St. Stephen's Acad.
@
Southwest Christian

6pm
44
15
North Clackamas Christian
@
Open Door Christian Acad.

1A-2 Casco League

5:30pm
47
32
C.S. Lewis Academy
@
Perrydale

5:30pm
62
9
St. Paul
@
Willamette Valley Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
C
X
L
Mapleton
@
Crow

7pm
27
22
McKenzie
@
Siletz Valley

7pm
35
41
Triangle Lake
@
Eddyville Charter

1A-6 Big Sky League

6pm
48
80
Klickitat / Glenwood
@
South Wasco County

6pm
19
55
Condon
@
Ione / Arlington

Ione High School

Non-League

6pm
16
59
Mohawk
@
North Douglas

6pm
21
46
Days Creek
@
Myrtle Point

5:30pm
C
X
L
Prospect Charter
@
New Hope Christian

4pm
22
46
Sherman
@
North Lake / Paisley

4pm
37
58
Pilot Rock / Ukiah
@
Wallowa