Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 234x60 Ad
U.S. Marines Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Cleveland
@
Benson

7pm
Roosevelt
@
Grant

7pm
McDaniel
@
Lincoln

7pm
Franklin
@
Ida B. Wells

6A-2 Metro League

7pm
Southridge
@
Sunset

7pm
Jesuit
@
Beaverton

7pm
Westview
@
Mountainside

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Reynolds
@
Gresham

Broadcast Coverage
7:30pm
Barlow
@
David Douglas

7:30pm
Central Catholic
@
Nelson

6A-5 Three Rivers League

7pm
Tualatin
@
Tigard

5:30pm
Lake Oswego
@
Lakeridge

Broadcast Coverage

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Roseburg
@
Sheldon

6:30pm
Willamette
@
North Medford

6:45pm
South Eugene
@
South Medford

Non-League

5:45pm
Aloha
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts


TBD
Liberty
@
St. Mary's Academy

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
La Salle Prep
@
Putnam

6:30pm
Canby
@
Hood River Valley

HRVHS
7:15pm
Wilsonville
@
Parkrose

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Lebanon
@
Central

7:30pm
Dallas
@
West Albany

7:30pm
Crescent Valley
@
South Albany

7pm
Woodburn
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Mountain View
@
Summit

7pm
Ridgeview
@
Bend

7pm
Caldera
@
Redmond

4A-1 Cowapa League

6pm
St. Helens
@
Tillamook

Broadcast Coverage

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
The Dalles
@
Molalla

7pm
Gladstone
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Philomath
@
Stayton

5:30pm
Cascade
@
Newport

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Marist Catholic
@
Cottage Grove

7:15pm
Marshfield
@
North Bend

4A-5 Skyline Conference


TBD
Henley
@
Klamath Union

6pm
Mazama
@
Hidden Valley

Non-League

7pm
Vale
@
Baker

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Portland Adventist Acad.
@
Catlin Gabel

6pm
Valley Catholic
@
De La Salle North Catholic

3A-3 PacWest Conference

6pm
Santiam Christian
@
Scio

6pm
Dayton
@
Amity

6pm
Sheridan
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Siuslaw
@
Harrisburg

6pm
La Pine
@
Elmira

6pm
Creswell
@
Pleasant Hill

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Oakridge

6pm
Gold Beach
@
Oakland

6pm
Bandon
@
Reedsport

6pm
Central Linn
@
Monroe

6pm
Waldport
@
Illinois Valley

6pm
Lowell
@
Toledo

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Damascus Christian
@
Country Christian

6pm
Trinity Academy
@
Valor Christian

6pm
Columbia Christian
@
St. Stephen's Acad.

6pm
Grand View Christian Acad.
@
Open Door Christian Acad.

1A-2 Casco League

5:30pm
St. Paul
@
C.S. Lewis Academy

5:30pm
Jewell
@
Perrydale

5:30pm
Falls City / Kings Valley Char.
@
Crosshill Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
Alsea
@
Crow

5:30pm
Siletz Valley
@
Mohawk

7pm
Eddyville Charter
@
Mannahouse Acad., Eugene

1A-4 Skyline League

6pm
Umpqua Valley Christian
@
North Douglas

6pm
Days Creek
@
Glendale

6pm
Riddle
@
New Hope Christian

6pm
Elkton
@
Yoncalla

6pm
Myrtle Point
@
Camas Valley

1A-8 High Desert League

6pm
Four Rivers
@
Crane

Non-League


TBD
Union
@
Ione / Arlington

Arlington HS