Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
OSAA_web-ad_728x90(2023) Ad
Settlemier's-Jackets_Web-Ads_160x600 Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

6pm
64
41
Jesuit
@
Wilsonville

5:30pm
58
36
Sprague
@
Bend

3:15pm
34
54
Crater
@
Willamette

4pm
4
56
Sandy
@
Mountain View

Noon
42
48
Grants Pass
@
Bishop Manogue (NV)

Noon
56
40
South Medford
@
Corvallis

Non-League

7pm
47
42
Springfield
@
Silverton

OT

Harlan Carter Invitational

11am
21
49
Ashland
@
Placer (CA)

Harlan Carter Invitational
N
Foothill High School

Non-League

11:30am
65
33
Pendleton
@
North Bend

N
Marshfield High School
1pm
20
59
Estacada
@
Baker

Baker HS
1pm
35
23
North Marion
@
Hidden Valley

11am
30
70
Molalla
@
La Grande

N
Baker HS
1:30pm
19
65
Sweet Home
@
Phoenix

1:30pm
28
57
Mazama
@
Crook County

5:30pm
35
47
Cascade Christian
@
Marshfield

Marshfield Main Gym

Columbia River Clash

9am
16
28
Grant Union
@
Ontario

Columbia River Clash
N
Clara Brownell MS, Umatilla

John Howey Memorial Tournament

Noon
39
21
Cove
@
Madras [JV]

John Howey Memorial Tournament
N
South Wasco County HS

Les Schwab December Classic

Noon
29
43
Santiam Christian
@
Newport

Les Schwab December Classic
N
Junction City HS
3pm
61
29
Klamath Union
@
Junction City

Les Schwab December Classic
Junction City HS

Marist Classic

3pm
29
54
Gladstone
@
Marist Catholic

Marist Classic
Marist High School
Noon
61
44
Henley
@
Cottage Grove

Marist Classic
N
Marist High School

Non-League

Noon
35
40
South Umpqua
@
La Pine

1pm
36
34
Coquille
@
Pleasant Hill

2:30pm
58
44
Yamhill-Carlton
@
Sisters

3pm (MT)
19
70
Payette (ID)
@
Vale

6pm
19
54
Scio
@
Rainier

Columbia River Clash

4:30pm
34
43
Riverside
@
Heppner

Columbia River Clash
N
Umatilla HS
1:30pm
32
42
Irrigon
@
Umatilla

Columbia River Clash
Umatilla HS

Cow Creek Classic

1pm
49
19
Glide
@
Riddle

Cow Creek Classic
Riddle High School

Harrisburg Tournament

3pm
37
58
Lowell
@
Harrisburg

Harrisburg Tournament
Harrisburg High School
6pm
20
50
Blanchet Catholic
@
Jefferson

Harrisburg Tournament
N
Harrisburg High School

Westside Winter Jam

Noon
36
44
Neah-Kah-Nie
@
Horizon Christian, Tualatin

Westside Winter Jam
N
Westside Christian
6:30pm
43
50
Trinity Lutheran
@
Westside Christian

Westside Winter Jam
Westside Christian
9am
57
24
Radford (HI)
@
De La Salle North Catholic

Westside Winter Jam
N
Westside Christian
3:30pm
30
52
Mannahouse Acad., Portland
@
Oregon Episcopal

Westside Winter Jam
N
Westside Christian

Exhibition & Alumni

3:30pm
D
O
N
E
Modbury HS/Australia (Other)
@
Banks

Non-League

Noon
34
24
Weston-McEwen
@
Oakland

6pm
64
49
Umpqua Valley Christian
@
Illinois Valley

4:30pm
40
4
Faith Bible / Life Christian
@
Columbia Christian

Calvin Hiatt Invitational

1:30pm
49
28
Enterprise
@
Prairie City / Burnt River

Calvin Hiatt Invitational
N
Powder Valley HS

Non-League

Noon
40
28
Crosspoint Christian
@
Triangle Lake

5pm
29
64
Open Door Christian Acad.
@
Crosshill Christian

5pm
22
39
Crow / City First Christian Acad.
@
Pacific

1pm
44
29
C.S. Lewis Academy
@
Dufur

1:30pm
39
20
Myrtle Point
@
Lost River

11:30am
19
43
Alsea
@
Wallowa

1pm
67
27
North Clackamas Christian
@
Days Creek

2pm
49
21
Elgin
@
Huntington

1A Preview

5pm
38
27
Country Christian
@
Pilot Rock

1A Preview
Pilot Rock High School
11am
5
40
Perrydale
@
Union

1A Preview
N
Pilot Rock High School
2pm
62
19
Crane
@
Nixyaawii

1A Preview
N
Pilot Rock High School
8am
44
37
St. Paul
@
Echo

1A Preview
N
Pilot Rock High School

Calvin Hiatt Invitational

10am
32
61
Joseph
@
Jordan Valley

Calvin Hiatt Invitational
N
Powder Valley HS
4:30pm
25
34
Four Rivers
@
Powder Valley

Calvin Hiatt Invitational
Powder Valley HS
10:30am
49
61
Adrian
@
Imbler

Calvin Hiatt Invitational
N
Powder Valley HS
1pm
27
39
Harper Charter
@
Pine Eagle

Calvin Hiatt Invitational
N
Powder Valley HS

Columbia River Clash

10:30am
51
18
Trout Lake / Glenwood
@
Ione / Arlington

Columbia River Clash
N
Umatilla HS

Condon Christmas Tournament

1pm
29
42
Griswold
@
Sherman

Condon Christmas Tournament
N
Condon High School
4pm
10
37
Dayville / Monument
@
Condon

Condon Christmas Tournament
Condon High School
10am
40
20
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Horizon Christian, Hood River

Condon Christmas Tournament
N
Condon High School

Cow Creek Classic

10am
47
29
Camas Valley
@
McKenzie

Cow Creek Classic
N
Riddle High School

John Howey Memorial Tournament

3pm
48
51
Southwest Christian
@
South Wasco County

John Howey Memorial Tournament
South Wasco County HS

New Hope Showdown

4pm
30
53
Central Christian
@
New Hope Christian

New Hope Showdown
New Hope Christian
1pm
34
19
Prospect Charter
@
Siletz Valley

New Hope Showdown
N
New Hope Christian