Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ODOT WEB AD234x60 Ad
OSAA_Partnership_Web_728x90.png Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-160x600-E_Fall 2023_Proof1 Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
41
55
Newberg
@
Forest Grove

6A-4 Mt. Hood Conference

5:30pm
39
58
Central Catholic
@
Barlow

6pm
48
22
Sandy
@
Reynolds

6A-7 Southwest Conference

5:30pm
71
21
South Medford
@
Sheldon

5:30pm
50
47
Willamette
@
Grants Pass

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
41
33
La Salle Prep
@
Hood River Valley

7:15pm
21
73
Parkrose
@
Putnam

5:45pm
95
25
Wilsonville
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

5A-3 Mid-Willamette Conference

5:30pm
69
67
Corvallis
@
Central

OT
5:30pm
63
48
McKay
@
Woodburn

5:30pm
73
45
Silverton
@
West Albany

5:30pm
73
19
South Albany
@
Dallas

7pm
39
51
Lebanon
@
Crescent Valley

Non-League

7pm
38
44
The Dalles
@
North Marion

6pm
C
X
L
McLoughlin
@
La Grande [JV]

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
2
0
F
Westside Christian
@
Portland Adventist Acad.

Forfeit

3A-2 Coastal Range League

7pm
58
32
Corbett
@
Yamhill-Carlton

Tiger Dome
7:30pm
36
59
Rainier
@
Banks

3A-3 PacWest Conference

6pm
49
47
Sheridan
@
Scio

6pm
18
64
Dayton
@
Jefferson

6pm
52
29
Amity
@
Taft

Non-League

6pm
51
52
Santiam Christian
@
Oregon Episcopal

2A-1 Northwest League

6pm
34
53
Faith Bible / Life Christian
@
Nestucca

6pm
11
50
Mannahouse Acad., Portland
@
Vernonia

6pm
12
65
Portland Christian
@
Knappa

6pm
40
47
Gaston
@
Clatskanie

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
53
6
Western Christian
@
Kennedy

5:30pm
31
45
Santiam
@
Regis

6pm
27
44
Salem Academy
@
Willamina

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
9
41
Gold Beach
@
Oakland

7:30pm
38
33
East Linn Christian
@
Oakridge

7:30pm
64
30
Bandon
@
Reedsport

7:30pm
39
37
Lowell
@
Toledo

OT
7:30pm
41
43
Central Linn
@
Monroe

1A-1 The Valley 10 League

6pm
20
38
Columbia Christian
@
Open Door Christian Acad.

1A-2 Casco League

5:30pm
47
20
Crosshill Christian
@
Falls City / Kings Valley Char.

1A-3 Mountain West League

5:30pm
29
32
Siletz Valley
@
McKenzie

5:30pm
22
39
Alsea
@
Mohawk

5:30pm
28
46
Crow / City First Christian Acad.
@
Eddyville Charter

5:30pm
29
33
Triangle Lake
@
Mapleton

1A-5 Mountain Valley League

4:30pm
23
6
Bonanza
@
Rogue Valley Adventist Acad.

6pm
21
61
Crosspoint Christian
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

5pm
38
47
Ione / Arlington
@
Trout Lake / Glenwood

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
25
33
Powder Valley
@
Imbler

Non-League

5:30pm
16
44
Valor Christian
@
Perrydale

5:30pm
C
X
L
Lyle / Wishram
@
C.S. Lewis Academy