Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
1234x60 eTeamSponsor Ad
2023 AOTW Web Ad 728x90 Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
52
56
Forest Grove
@
Liberty

7:15pm
46
54
Sherwood
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
55
31
Clackamas
@
Nelson

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
52
48
West Linn
@
Tualatin

OT
6:30pm
27
61
Lakeridge
@
Oregon City

6:30pm
25
40
St. Mary's Academy
@
Lake Oswego

5A-3 Mid-Willamette Conference

5:30pm
22
68
Woodburn
@
Central

5:30pm
42
50
Crescent Valley
@
Corvallis

5:30pm
34
72
Lebanon
@
South Albany

5:30pm
64
26
Silverton
@
Dallas

5:30pm
48
52
West Albany
@
McKay

McKay's Main Gym OT

4A-1 Cowapa League

7pm
57
43
Astoria
@
St. Helens

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
55
39
Madras
@
Molalla

5:30pm
31
60
Estacada
@
Crook County

4A-5 Skyline Conference

6pm
26
73
Mazama
@
Klamath Union

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
25
61
Catlin Gabel
@
Oregon Episcopal

7:30pm
47
34
Valley Catholic
@
Horizon Christian, Tualatin

7:30pm
33
61
De La Salle North Catholic
@
Westside Christian

3A-2 Coastal Range League

6pm
44
55
Neah-Kah-Nie
@
Riverdale / Riverside, WLWV

6pm
33
40
Rainier
@
Warrenton

6pm
53
45
Corbett
@
Banks

3A-3 PacWest Conference

6pm
51
59
Sheridan
@
Dayton

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
20
58
Siuslaw
@
Elmira

6pm
20
36
Sisters
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

6pm
56
22
North Valley
@
South Umpqua

Walla Walla Friendship Tournament

2:45am
42
20
Walla Walla Valley Academy (WA)
@
Portland Adventist Acad.

Walla Walla Friendship Tournament
N
Walla Walla University

2A-1 Northwest League

6pm
29
64
Clatskanie
@
Nestucca

6:30pm
38
25
Gaston
@
Faith Bible / Life Christian

Life Christian
6pm
29
39
Portland Christian
@
Mannahouse Acad., Portland

6pm
47
43
Knappa
@
Vernonia

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
37
41
Waldport
@
Oakland

6pm
51
16
East Linn Christian
@
Toledo

6pm
43
49
Illinois Valley
@
Reedsport

6pm
76
12
Bandon
@
Gold Beach

6pm
49
52
Oakridge
@
Monroe

6pm
25
55
Lowell
@
Central Linn

2A-4 Blue Mountain Conference

6pm
44
54
Weston-McEwen
@
Heppner

1A-1 The Valley 10 League

6pm
50
3
North Clackamas Christian
@
Grand View Christian Acad.

played at North Clackamas Christian
6pm
23
58
Open Door Christian Acad.
@
Southwest Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
33
54
Falls City / Kings Valley Char.
@
C.S. Lewis Academy

1A-3 Mountain West League

7pm
19
30
McKenzie
@
Crow / City First Christian Acad.

7pm
33
31
Mohawk
@
Triangle Lake

7pm
0
2
F
Siletz Valley
@
Alsea

Forfeit

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
38
51
Lost River
@
Trinity Lutheran

5:30pm
36
49
Bonanza
@
Chiloquin

1A-7 Old Oregon League

6:45pm
63
28
Powder Valley
@
Cove

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
62
57
Adrian
@
Harper Charter

Non-League

5pm
14
32
Huntington
@
Prairie City / Burnt River

Walla Walla Friendship Tournament

2pm
46
22
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Redlands Adventist (CA)

Walla Walla Friendship Tournament
N
Walla Walla University