Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
POA_OSAA_Mobile_Ad_234x60.png Ad
POA_OSAA_Mobile_Ad_728x90.png Ad
NSP Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
46
55
Lincoln
@
Ida B. Wells

7:15pm
27
55
Grant
@
Benson

Marshall Campus
7pm
50
46
McDaniel
@
Roosevelt

7:15pm
70
46
Jefferson, Portland
@
Cleveland

6A-2 Metro League

7pm
70
27
Jesuit
@
Westview

6pm
25
70
Aloha
@
Mountainside

7pm
45
35
Beaverton
@
Sunset

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
37
64
Century
@
Newberg

7:15pm
45
29
Sherwood
@
Glencoe

6A-4 Mt. Hood Conference

7:30pm
75
25
Nelson
@
Gresham

6pm
32
71
Barlow
@
Clackamas

7pm
14
76
Reynolds
@
David Douglas

6pm
22
65
Sandy
@
Central Catholic

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
70
41
Oregon City
@
Tigard

7:30pm
39
14
Tualatin
@
St. Mary's Academy

6:30pm
31
62
Lake Oswego
@
West Linn

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
30
65
North Salem
@
Sprague

6:30pm
43
67
South Salem
@
West Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
51
37
Grants Pass
@
Sheldon

6:45pm
33
45
Roseburg
@
South Eugene

6:45pm
32
45
Willamette
@
South Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
64
34
Hillsboro
@
Parkrose

5:45pm
42
56
Hood River Valley
@
Putnam

7:30pm
70
29
Wilsonville
@
Canby

5A-2 Midwestern League

5:15pm
20
84
Thurston
@
Crater

5:30pm
33
73
Ashland
@
Churchill

5:30pm
28
89
Eagle Point
@
Springfield

5A-4 Intermountain Conference

7pm
66
37
Mountain View
@
Bend

7pm
36
59
Summit
@
Redmond

7pm
53
34
Caldera
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

7pm
44
50
St. Helens
@
Scappoose

7pm
40
61
Tillamook
@
Astoria

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
59
45
The Dalles
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

7pm
13
58
Newport
@
Stayton

7pm
52
15
Philomath
@
Sweet Home

7pm
67
30
Cascade
@
North Marion

4A-4 Sky Em League

5:45pm
63
41
Cottage Grove
@
North Bend

7:15pm
42
53
Junction City
@
Marshfield

Marshfield Main Gym

4A-5 Skyline Conference

6pm
52
38
Phoenix
@
Hidden Valley

4A-6 Greater Oregon League

6pm
8
43
Ontario
@
Pendleton

6pm
39
21
La Grande
@
Baker

Non-League

7pm
C
X
L
Seaside
@
Marist Catholic

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
33
40
Santiam Christian
@
Taft

7:30pm
34
62
Sheridan
@
Jefferson

7:30pm
71
12
Amity
@
Scio

3A-5 Far West League

5:30pm
39
55
Cascade Christian
@
Sutherlin

7:30pm
34
58
South Umpqua
@
Lakeview

5:30pm
42
19
Coquille
@
St. Mary's, Medford

5:30pm
47
36
Brookings-Harbor
@
Glide

3A-6 Eastern Oregon League

6pm (MT)
15
52
McLoughlin
@
Vale

Non-League

6pm
32
40
Douglas
@
Rogue River

Walla Walla Friendship Tournament

11am
25
35
Portland Adventist Acad.
@
Redlands Adventist Academy (CA)

Walla Walla Friendship Tournament
N
Walla Walla University

2A-1 Northwest League

6pm
42
49
Knappa
@
Nestucca

2A-2 Tri-River Conference

5:45pm
14
70
Gervais
@
Western Christian

Alumni welcome
5:30pm
47
35
Kennedy
@
Culver

5:30pm
38
42
Salem Academy
@
Blanchet Catholic

6pm
36
28
Colton
@
Willamina

5:30pm
10
49
Delphian
@
Santiam

2A-4 Blue Mountain Conference

6pm
61
32
Heppner
@
Grant Union

6pm
40
47
Stanfield
@
Weston-McEwen

6pm
47
19
Enterprise
@
Irrigon

1A-2 Casco League

5:30pm
14
47
Perrydale
@
St. Paul

1A-3 Mountain West League

7pm
52
42
Mapleton
@
Eddyville Charter

1A-4 Skyline League

6pm
63
16
Myrtle Point
@
Riddle

6pm
40
62
Days Creek
@
Camas Valley

6pm
9
41
Elkton
@
Powers

6pm
46
68
New Hope Christian
@
North Douglas

6pm
63
17
Umpqua Valley Christian
@
Pacific

6pm
25
37
Yoncalla
@
Glendale

1A-5 Mountain Valley League

6pm
38
23
Crosspoint Christian
@
Prospect Charter

5pm
35
27
Bonanza
@
Central Christian

1:30pm
32
38
Trinity Lutheran
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

7:30pm
6
53
Horizon Christian, Hood River
@
Ione / Arlington

Arlington HS
5pm
50
17
Condon
@
Lyle / Wishram

6pm
21
52
Sherman
@
Trout Lake / Glenwood

6pm
19
58
Bickleton
@
South Wasco County

6pm
33
56
Dufur
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Spray

1A-7 Old Oregon League

5:15pm
41
29
Wallowa
@
Joseph

6pm
41
18
Powder Valley
@
Pine Eagle

6pm
23
60
Pilot Rock
@
Echo

6pm
18
67
Cove
@
Imbler

6pm
44
18
Union
@
Elgin

6pm
18
44
Griswold
@
Nixyaawii

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
38
52
Harper Charter
@
Four Rivers

5pm (MT)
61
30
Jordan Valley
@
Adrian

Non-League

6pm
26
73
Country Christian
@
Crane

5:15pm
23
26
Dayville / Monument
@
Huntington

Walla Walla Friendship Tournament

11:30am
17
38
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Auburn Adventist (WA)

Walla Walla Friendship Tournament
N
Walla Walla University