Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
LesSchwab-22-1122 234x60.png Ad
OSAA_TOTM_BANNER_728x90 Ad
Settlemier's-Jackets_Web-Ads_160x600 Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Ida B. Wells
@
Franklin

7pm
Lincoln
@
McDaniel

7pm
Grant
@
Roosevelt

7:15pm
Benson
@
Cleveland

6A-2 Metro League

7pm
Beaverton
@
Jesuit

7pm
Sunset
@
Southridge

7pm
Mountainside
@
Westview

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
Tigard
@
Tualatin

6:30pm
Lakeridge
@
Lake Oswego

Broadcast Coverage
5:45pm
West Linn
@
Oregon City

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
Sprague
@
South Salem

6:30pm
McNary
@
North Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Sheldon
@
Roseburg

6:45pm
North Medford
@
Willamette

6:45pm
South Medford
@
South Eugene

Non-League

7:30pm
Churchill
@
St. Mary's Academy

Broadcast Coverage
5:45pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Aloha

5A-1 Northwest Oregon Conference

6pm
Hood River Valley
@
Canby

7:15pm
Putnam
@
La Salle Prep

7:15pm
Parkrose
@
Wilsonville

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Dallas
@
West Albany

7pm
Silverton
@
Woodburn

7pm
Central
@
Lebanon

7pm
Corvallis
@
McKay

McKay's Main Gym
7pm
South Albany
@
Crescent Valley

4A-1 Cowapa League

7pm
Tillamook
@
St. Helens

7pm
Scappoose
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

6:30pm
Molalla
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS
7pm
Estacada
@
Gladstone

6:30pm
Madras
@
Crook County

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Newport
@
Cascade

7pm
North Marion
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

5:30pm
North Bend
@
Marshfield

Marshfield Main Gym
5:45pm
Marist Catholic
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6pm
Klamath Union
@
Henley

6pm
Hidden Valley
@
Mazama

Non-League

7pm
Vale
@
Baker

6pm (MT)
La Grande
@
Nyssa

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Oregon Episcopal
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage
7:30pm
Catlin Gabel
@
Portland Adventist Acad.

Broadcast Coverage
7:30pm
De La Salle North Catholic
@
Valley Catholic

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
Scio
@
Santiam Christian

7:30pm
Taft
@
Sheridan

7:30pm
Amity
@
Dayton

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Siuslaw
@
Harrisburg

6pm
Sisters
@
Elmira

6pm
Creswell
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

5:30pm
South Umpqua
@
Sutherlin

5:30pm
Douglas
@
Glide

5:30pm
North Valley
@
Brookings-Harbor

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Western Christian
@
Regis

5:30pm
Gervais
@
Kennedy

4:30pm
Delphian
@
Culver

5:30pm
Salem Academy
@
Santiam

5:30pm
Willamina
@
Colton

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
Oakland
@
Gold Beach

6pm
Reedsport
@
Bandon

6pm
Toledo
@
Lowell

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Southwest Christian
@
Columbia Christian

6pm
Grand View Christian Acad.
@
Valor Christian

TBD

1A-2 Casco League

5:30pm
Willamette Valley Christian
@
Falls City / Kings Valley Char.

5:30pm
Crosshill Christian
@
Oregon School f/t Deaf

1A-3 Mountain West League

7pm
Eddyville Charter
@
McKenzie

7pm
Crow / City First Christian Acad.
@
Mohawk

7pm
Triangle Lake
@
Siletz Valley

7pm
Alsea
@
Mapleton

1A-4 Skyline League

6pm
Camas Valley
@
Myrtle Point

6pm
Yoncalla
@
Elkton

6pm
New Hope Christian
@
Riddle

6pm
Glendale
@
Days Creek

6pm
North Douglas
@
Umpqua Valley Christian

Broadcast Coverage
7pm
Powers
@
Pacific

1A-5 Mountain Valley League

6pm
Crosspoint Christian
@
Bonanza


TBD
Trinity Lutheran
@
North Lake / Paisley

6:30pm
Lost River
@
Rogue Valley Adventist Acad.

Non-League

4pm
Central Christian
@
Dufur

6:30pm (MT)
Crane
@
Jordan Valley

6pm
North Clackamas Christian
@
Country Christian

6pm
Lyle / Wishram
@
Bickleton