Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSC_Web-Ads_234x60 Ad
eTS-728x90 Ad
ODNC_160x600 web V2 Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
40
74
Ida B. Wells
@
Benson

Marshall Campus
5:45pm
29
68
Roosevelt
@
Franklin

7:15pm
46
30
Cleveland
@
Grant

7pm
66
15
Jefferson, Portland
@
McDaniel

6A-2 Metro League

7pm
28
46
Sunset
@
Jesuit

7pm
36
52
Mountainside
@
Beaverton

7pm
69
17
Southridge
@
Aloha

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
29
44
Lake Oswego
@
Tualatin

7pm
38
34
Tigard
@
Lakeridge

6:30pm
23
56
St. Mary's Academy
@
West Linn

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
28
66
Parkrose
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

5A-4 Intermountain Conference

7pm
57
37
Bend
@
Ridgeview

7pm
40
47
Summit
@
Mountain View

7pm
64
44
Redmond
@
Caldera

4A-1 Cowapa League

5:30pm
20
48
St. Helens
@
Astoria

5:30pm
65
37
Seaside
@
Tillamook

Bob Lamb Court

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
23
75
Estacada
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

7pm
12
63
Sweet Home
@
Stayton

7pm
34
30
North Marion
@
Newport

7pm
41
45
Cascade
@
Philomath

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
38
34
Oregon Episcopal
@
De La Salle North Catholic

7:30pm
0
2
F
Portland Adventist Acad.
@
Westside Christian

Forfeit
6pm
48
10
Horizon Christian, Tualatin
@
Catlin Gabel

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
30
43
Scio
@
Sheridan

7:30pm
57
44
Jefferson
@
Dayton

7:30pm
28
53
Taft
@
Amity

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
53
22
Pleasant Hill
@
Elmira

2A-1 Northwest League

6pm
59
21
Nestucca
@
Mannahouse Acad., Portland

2A-2 Tri-River Conference

5:45pm
20
76
Santiam
@
Western Christian

5:30pm
39
52
Regis
@
Willamina

5:30pm
45
19
Culver
@
Chemawa [JV]

7pm
36
39
Salem Academy
@
Colton

OT
5:30pm
48
31
Blanchet Catholic
@
Gervais

7pm
14
55
Delphian
@
Kennedy

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
50
38
Monroe
@
Waldport

1A-3 Mountain West League

7pm
2
0
F
McKenzie
@
Siletz Valley

Forfeit
7pm
29
23
Mohawk
@
Alsea

7pm
52
29
Eddyville Charter
@
Crow / City First Christian Acad.

7pm
37
46
Mapleton
@
Triangle Lake

1A-5 Mountain Valley League

6pm
30
41
Crosspoint Christian
@
Rogue Valley Adventist Acad.

6pm
2
0
F
North Lake / Paisley
@
Prospect Charter

Forfeit

1A-6 Big Sky League

7:30pm
23
42
Condon
@
Ione / Arlington

Ione HS- Sr. Night

1A-7 Old Oregon League

6pm
41
29
Union
@
Griswold

6pm
9
50
Cove
@
Wallowa

6:30pm
47
51
Nixyaawii
@
Elgin

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
18
58
Four Rivers
@
Jordan Valley

6pm (MT)
40
70
Harper Charter
@
Adrian

Non-League

5:30pm
C
X
L
Grand View Christian Acad.
@
Oregon School f/t Deaf