OSAA Girls Basketball
2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles
There are no 6A contests scheduled for Saturday, Feb 17, 2024.
There are no 5A contests scheduled for Saturday, Feb 17, 2024.
There are no 6A contests scheduled for Saturday, Feb 17, 2024.
Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.
There are no 5A contests scheduled for Saturday, Feb 17, 2024.
Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.
4A-2 Tri-Valley Conference
7pm
46
29
29
Molalla
@
Gladstone
4A-4 Sky Em League
7:30pm
28
49
49
Cottage Grove
@
Marist Catholic
4A-6 Greater Oregon League
6pm
51
54
54
Pendleton
@
La Grande
Non-League
3:30pm
62
47
47
Cascade
@
Crook County
Crook County Middle School
3A-1 Lewis & Clark League
6pm
50
56
56
Horizon Christian, Tualatin
@
Westside Christian
N
OES
3A-2 Coastal Range League
4pm
47
58
58
Banks
@
Corbett
4pm
48
41
41
Warrenton
@
Riverdale / Riverside, WLWV
3A-3 PacWest Conference
7pm
39
71
71
Jefferson
@
Amity
N
Sprague HS
3pm
40
43
43
Santiam Christian
@
Taft
N
Sprague HS
3A-4 Mountain Valley Conference
5pm
32
22
22
Creswell
@
Pleasant Hill
N
Thurston High School
1pm
37
46
46
Elmira
@
Sisters
N
Thurston High School
3A-6 Eastern Oregon League
4:30pm (MT)
28
50
50
Nyssa
@
Vale
2pm
39
50
50
McLoughlin
@
Burns
2A-1 Northwest League
6pm
42
48
48
Knappa
@
Nestucca
N
Vernonia High School
2:30pm
34
37
37
Clatskanie
@
Vernonia
2A-2 Tri-River Conference
5pm
33
40
40
Regis
@
Western Christian
N
Cascade HS
Blue Mountain District Basketball
6pm
45
37
37
Enterprise
@
Stanfield
Blue Mountain District Basketball
N
Pendleton Convention Center
1pm
44
36
36
Heppner
@
Weston-McEwen
Blue Mountain District Basketball
N
Pendleton Convention Center
VCC Conference Tournament
6pm
23
56
56
East Linn Christian
@
Bandon
VCC Conference Tournament
N
Sutherlin High School
3pm
47
57
57
Monroe
@
Oakridge
VCC Conference Tournament
N
Sutherlin
1A-2 Casco League
6:30pm
31
50
50
Crosshill Christian
@
St. Paul
N
McMinnville High School
2:45pm
23
41
41
Falls City / Kings Valley Char.
@
C.S. Lewis Academy
N
McMinnville High School
1A-3 Mountain West League
1pm
27
30
30
Mapleton
@
Mohawk
N
Junction City High School
10am
36
38
38
Alsea
@
Eddyville Charter
N
Junction City HS
1A-6 Big Sky District Tournament
6pm
36
48
48
Spray / Mitchell / Wheeler
@
South Wasco County
1A-6 Big Sky District Tournament
N
Kurtz Gym The Dalles HS
2pm
18
60
60
Ione / Arlington
@
Trout Lake / Glenwood
1A-6 Big Sky District Tournament
N
Kurtz Gym The Dalles HS
HDL Tournament
11am
54
60
60
Adrian
@
Prairie City / Burnt River
HDL Tournament
N
Grant Union High School
High Desert District Tournament
4pm
40
61
61
Jordan Valley
@
Crane
High Desert District Tournament
N
Grant Union High School
Mountain Valley League
6pm
42
40
40
North Lake / Paisley
@
Chiloquin
Mountain Valley League
N
Henley High School
Mountain Valley League Championship
2pm
41
45
45
Trinity Lutheran
@
Bonanza
Mountain Valley League Championship
N
Henley High School
OOL District Tournament
3pm
51
55
55
Echo
@
Powder Valley
OOL District Tournament
N
Baker High School
OT
11am
37
51
51
Nixyaawii
@
Joseph
OOL District Tournament
N
Baker HS
Skyline League District Tournament
5pm
37
40
40
Umpqua Valley Christian
@
North Douglas
Skyline League District Tournament
N
North Bend High School
2pm
29
46
46
Powers
@
New Hope Christian
Skyline League District Tournament
N
North Bend High School
Valley 10 District Tounament
6pm
59
26
26
North Clackamas Christian
@
Southwest Christian
Valley 10 District Tounament
N
Columbia Christian
3pm
22
50
50
Trinity Academy
@
Country Christian
Valley 10 District Tournament
N
Columbia Christian