Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-234x60-E_Fall 2023_Proof1 Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-728x90-E_Fall 2023_Proof1 Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-160x600-E_Fall 2023_Proof1 Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

There are no 6A contests scheduled for Saturday, Feb 17, 2024.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

There are no 5A contests scheduled for Saturday, Feb 17, 2024.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
46
29
Molalla
@
Gladstone

4A-4 Sky Em League

7:30pm
28
49
Cottage Grove
@
Marist Catholic

4A-6 Greater Oregon League

6pm
51
54
Pendleton
@
La Grande

Non-League

3:30pm
62
47
Cascade
@
Crook County

Crook County Middle School

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
50
56
Horizon Christian, Tualatin
@
Westside Christian

N
OES

3A-2 Coastal Range League

4pm
47
58
Banks
@
Corbett

4pm
48
41
Warrenton
@
Riverdale / Riverside, WLWV

3A-3 PacWest Conference

7pm
39
71
Jefferson
@
Amity

N
Sprague HS
3pm
40
43
Santiam Christian
@
Taft

N
Sprague HS

3A-4 Mountain Valley Conference

5pm
32
22
Creswell
@
Pleasant Hill

N
Thurston High School
1pm
37
46
Elmira
@
Sisters

N
Thurston High School

3A-6 Eastern Oregon League

4:30pm (MT)
28
50
Nyssa
@
Vale

2pm
39
50
McLoughlin
@
Burns

2A-1 Northwest League

6pm
42
48
Knappa
@
Nestucca

N
Vernonia High School
2:30pm
34
37
Clatskanie
@
Vernonia

2A-2 Tri-River Conference

5pm
33
40
Regis
@
Western Christian

N
Cascade HS

Blue Mountain District Basketball

6pm
45
37
Enterprise
@
Stanfield

Blue Mountain District Basketball
N
Pendleton Convention Center
1pm
44
36
Heppner
@
Weston-McEwen

Blue Mountain District Basketball
N
Pendleton Convention Center

VCC Conference Tournament

6pm
23
56
East Linn Christian
@
Bandon

VCC Conference Tournament
N
Sutherlin High School
3pm
47
57
Monroe
@
Oakridge

VCC Conference Tournament
N
Sutherlin

1A-2 Casco League

6:30pm
31
50
Crosshill Christian
@
St. Paul

N
McMinnville High School
2:45pm
23
41
Falls City / Kings Valley Char.
@
C.S. Lewis Academy

N
McMinnville High School

1A-3 Mountain West League

1pm
27
30
Mapleton
@
Mohawk

N
Junction City High School
10am
36
38
Alsea
@
Eddyville Charter

N
Junction City HS

1A-6 Big Sky District Tournament

6pm
36
48
Spray / Mitchell / Wheeler
@
South Wasco County

1A-6 Big Sky District Tournament
N
Kurtz Gym The Dalles HS
2pm
18
60
Ione / Arlington
@
Trout Lake / Glenwood

1A-6 Big Sky District Tournament
N
Kurtz Gym The Dalles HS

HDL Tournament

11am
54
60
Adrian
@
Prairie City / Burnt River

HDL Tournament
N
Grant Union High School

High Desert District Tournament

4pm
40
61
Jordan Valley
@
Crane

High Desert District Tournament
N
Grant Union High School

Mountain Valley League

6pm
42
40
North Lake / Paisley
@
Chiloquin

Mountain Valley League
N
Henley High School

Mountain Valley League Championship

2pm
41
45
Trinity Lutheran
@
Bonanza

Mountain Valley League Championship
N
Henley High School

OOL District Tournament

3pm
51
55
Echo
@
Powder Valley

OOL District Tournament
N
Baker High School OT
11am
37
51
Nixyaawii
@
Joseph

OOL District Tournament
N
Baker HS

Skyline League District Tournament

5pm
37
40
Umpqua Valley Christian
@
North Douglas

Skyline League District Tournament
N
North Bend High School
2pm
29
46
Powers
@
New Hope Christian

Skyline League District Tournament
N
North Bend High School

Valley 10 District Tounament

6pm
59
26
North Clackamas Christian
@
Southwest Christian

Valley 10 District Tounament
N
Columbia Christian
3pm
22
50
Trinity Academy
@
Country Christian

Valley 10 District Tournament
N
Columbia Christian