Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Abbys LegTrad_Nom234x60 Ad
Settlemier's-Jackets_Web-Ads_728x90 (1) Ad
Ad Name 1712348200 Ad

2024 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4pm
2
3
Ida B. Wells
@
Franklin

Erv Lind Stadium
4:30pm
0
7
Grant
@
McDaniel

4pm
6
7
Lincoln
@
Cleveland

Woodstock Park 8

6A-7 Southwest Conference

6pm
13
1
Grants Pass
@
Willamette

4:30pm
0
9
South Eugene
@
North Medford

4:30pm
13
0
Sheldon
@
South Medford

5

Non-League

4:30pm
1
3
Tigard
@
Corvallis

5pm
0
4
Silverton
@
Jesuit

5pm
1
4
Roseburg
@
South Salem

5pm
2
5
Newberg
@
West Salem

5pm
5
6
Southridge
@
Forest Grove

5pm
10
1
Sherwood
@
McNary


TBD
3
19
Woodburn
@
Aloha

5 Innings
4:30pm
3
4
McMinnville
@
Bend

3:30pm
15
16
Lake Oswego
@
Century

5pm
2
4
Barlow
@
Mountainside

5pm
0
8
Canby
@
Westview

3:45pm
5
13
Putnam
@
Central Catholic

Delta Park
4pm
1
11
Ridgeview
@
Sprague

6:30pm
8
7
Hillsboro
@
Clackamas

5pm
0
13
Liberty
@
Sunset

4:30pm
10
5
McKay
@
North Salem

5A-2 Midwestern League

5pm
7
3
Springfield
@
Churchill

5pm
1
2
North Eugene
@
Eagle Point

5pm
1
13
Ashland
@
Thurston

5

Non-League

4pm
0
15
Madras
@
Mountain View

4:30pm
C
X
L
Mazama
@
Caldera

4A-1 Cowapa League

5pm
4
2
St. Helens
@
Scappoose

5pm
9
19
Tillamook
@
Astoria

5 inns.

4A-4 Sky Em League

5pm
14
9
Marist Catholic
@
North Bend

5pm
19
12
Marshfield
@
Junction City

4A-6 Greater Oregon League

2pm
16
1
La Grande
@
Baker / Powder Valley

5 innings
4pm
15
0
La Grande
@
Baker / Powder Valley

4 innings

Non-League

4:30pm
1
2
Pendleton
@
The Dalles / Dufur

16th Street Ball Park
4:30pm
12
5
Country Christian / North Clackamas Christian
@
Molalla [JV]

4pm
15
9
Estacada
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
4:30pm
2
9
Sweet Home
@
Cottage Grove

3:30pm
17
0
Gladstone
@
Philomath / Alsea

3A-4 Mountain Valley Conference

4:30pm
15
2
Pleasant Hill
@
Sisters

6 innings
4:30pm
3
13
Creswell
@
Harrisburg / Monroe

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
1
4
Warrenton
@
Banks

4:30pm
2
10
Rainier
@
Neah-Kah-Nie

4:30pm
21
11
Valley Catholic
@
Corbett

3A-SD2 Special District 2

4:30pm
10
0
Yamhill-Carlton
@
Santiam Christian

5pm
0
10
Jefferson
@
Scio

5 inn
4:30pm
18
1
Dayton
@
Sheridan

4
4:30pm
5
15
Amity
@
Taft

5 inn.

3A-SD3 Special District 3

3pm
14
3
Douglas
@
Brookings-Harbor

5pm
16
3
Douglas
@
Brookings-Harbor

2pm
13
5
Cascade Christian
@
North Valley

4pm
17
6
Rogue River
@
Glide

6
2pm
6
16
Rogue River
@
Glide

6
2pm
12
13
Sutherlin
@
Coquille

8 innings
4pm
24
11
Sutherlin
@
Coquille

5 innings
4pm
9
3
Cascade Christian
@
North Valley

Non-League

5:30pm (MT)
16
1
Grant Union / Prairie City
@
Nyssa

4 innings
2pm
15
5
Enterprise / Joseph / Wallowa
@
Heppner / Ione / Condon

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
10
1
Knappa
@
St. Paul

4:30pm
15
6
Clatskanie
@
Nestucca

2A/1A-SD3 Special District 3

3pm
21
0
Santiam
@
Culver

3 innings
3pm
8
18
Central Linn
@
Gervais

4:30pm
5
17
East Linn Christian
@
Regis

5 innings

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
C
X
L
Myrtle Point / Powers
@
Siletz Valley

4:30pm
12
16
Reedsport
@
Bandon / Pacific

4:30pm
20
9
Waldport
@
Eddyville Charter

Waldport High School

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
1
3
Elkton
@
North Douglas

4:30pm
22
4
Yoncalla
@
Camas Valley

3 innings

2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
26
2
Lost River
@
Chiloquin

5 innings
4pm
26
2
Illinois Valley
@
Riddle

4pm
10
21
Glendale
@
Days Creek

5 innings

2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
22
3
Weston-McEwen / Griswold
@
Pilot Rock / Nixyaawii

5 innings
4pm
17
2
Echo / Stanfield
@
Irrigon

5pm
7
9
Elgin / Imbler
@
Union / Cove

9 inn

Non-League

4:30pm
22
0
Santiam
@
Culver

3 innings
4:30pm
16
19
Central Linn
@
Gervais

4:30pm
8
19
Mohawk
@
Oakland

6inn
5pm (MT)
20
15
Greenleaf (ID)
@
Adrian