Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-728x90-E_Fall 2023_Proof1 Ad
TTT Web Ad 2023-24-160x600 Ad

2024 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

3:45pm
Ida B. Wells
@
Grant

5pm
Roosevelt
@
Lincoln

Hamilton Park
4pm
Franklin
@
Cleveland

Woodstock Park

6A-2 Metro League

4pm
Sunset
@
Southridge

5pm
Beaverton
@
Mountainside

5pm
Jesuit
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

5pm
Forest Grove
@
Sherwood

4:30pm
Liberty
@
McMinnville

5pm
Century
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Clackamas
@
Reynolds

5pm
Sandy
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

5pm
Lake Oswego
@
Tigard

6:30pm
West Linn
@
Lakeridge

5:30pm
Tualatin
@
Oregon City

6A-6 Central Valley Conference

4pm
West Salem
@
McNary

4:30pm
Sprague
@
North Salem

Non-League

5pm
Westview
@
Nelson

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
Hillsboro
@
Centennial

4:30pm
La Salle Prep
@
Putnam

5pm
Canby
@
Wilsonville

5A-3 Mid-Willamette Conference

4:30pm
Woodburn
@
Dallas

4:30pm
Lebanon
@
McKay

4pm
West Albany
@
South Albany

4:30pm
Silverton
@
Corvallis

5pm
Central / Falls City
@
Crescent Valley

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Mountain View
@
Summit

4:30pm
Caldera
@
Ridgeview

4:30pm
Redmond
@
Bend

4A-2 Tri-Valley Conference

4:30pm
Molalla
@
The Dalles / Dufur

16th Street Ball Park
4:30pm
Madras
@
Crook County

4:30pm
Estacada
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

4:30pm
Newport
@
Cascade

4:30pm
Stayton
@
North Marion

3:30pm
Sweet Home
@
Philomath / Alsea

Non-League

3pm (MT)
Adrian
@
Ontario

5pm (MT)
Adrian
@
Ontario

3A-SD2 Special District 2

4:30pm
Scio
@
Santiam Christian

3A-SD4 Special District 4

4pm
Umatilla
@
Riverside

Non-League

5pm (MT)
Marsing (ID)
@
Nyssa

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Kennedy
@
Country Christian / North Clackamas Christian

4:30pm
Western Christian
@
Salem Academy

5pm
Colton
@
Blanchet Catholic

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Oakland
@
Elkton

4:30pm
Oakridge
@
North Douglas

4:30pm
Yoncalla
@
Umpqua Valley Christian

4:30pm
Lowell
@
Camas Valley

2A/1A-SD6 Special District 6

2pm
Riddle
@
Days Creek

4pm
Riddle
@
Days Creek

2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
Irrigon
@
Weston-McEwen / Griswold

5:30pm
Irrigon
@
Weston-McEwen / Griswold