Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-234x60-E_Fall 2023_Proof1 Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-728x90-E_Fall 2023_Proof1 Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-160x600-E_Fall 2023_Proof1 Ad

2024 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5pm
McDaniel
@
Ida B. Wells

4pm
Grant
@
Cleveland

Woodstock Park

6A-2 Metro League

5pm
Sunset
@
Jesuit

5pm
Westview
@
Southridge

5pm
Aloha
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

5pm
Newberg
@
Forest Grove

5pm
McMinnville
@
Century

5pm
Glencoe
@
Liberty

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Gresham
@
Sandy

5pm
Central Catholic
@
Reynolds

5pm
Nelson
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

6:45pm
Tigard
@
West Linn

Rosemont Ridge Middle School
6:30pm
Tualatin
@
Lakeridge

6:45pm
Oregon City
@
Lake Oswego

Lake Oswego Junior High

6A-6 Central Valley Conference

5pm
South Salem
@
Sprague

5pm
North Salem
@
West Salem

6A-7 Southwest Conference

2pm
Willamette
@
Sheldon

4pm
Willamette
@
Sheldon

5A-1 Northwest Oregon Conference

4pm
Parkrose
@
Hillsboro

5pm
Wilsonville
@
Hood River Valley

Hood River - Westside Elementary
4pm
Canby
@
La Salle Prep

5pm
Putnam
@
Centennial

5A-2 Midwestern League

3pm
Eagle Point
@
Ashland

North Mountain Park
5pm
Eagle Point
@
Ashland

North Mountain Park

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
South Albany
@
Woodburn

5pm
Dallas
@
Lebanon

5pm
Corvallis
@
West Albany

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Summit
@
Mountain View

4:30pm
Ridgeview
@
Caldera


TBD
Bend
@
Redmond

4A-4 Sky Em League

3pm
North Bend
@
Marist Catholic

5pm
North Bend
@
Marist Catholic

3pm
Junction City
@
Marshfield

5pm
Junction City
@
Marshfield

4A-6 Greater Oregon League

2pm
Pendleton
@
La Grande

4pm
Pendleton
@
La Grande


TBD
Ontario
@
Baker / Powder Valley

3A-4 Mountain Valley Conference

3pm
La Pine
@
Sisters

5pm
La Pine
@
Sisters

2pm
Pleasant Hill
@
Creswell

4:30pm
Pleasant Hill
@
Creswell

3pm
Elmira / Mapleton
@
Harrisburg / Monroe

5:30pm
Elmira / Mapleton
@
Harrisburg / Monroe

3A-SD1 Special District 1

3pm
Neah-Kah-Nie
@
Rainier

4:30pm
Neah-Kah-Nie
@
Rainier

3:30pm
Banks
@
Warrenton

5pm
Banks
@
Warrenton

3pm
Corbett
@
Valley Catholic

4:30pm
Corbett
@
Valley Catholic

3A-SD2 Special District 2

4:30pm
Santiam Christian
@
Taft

4:30pm
Jefferson
@
Yamhill-Carlton

5pm
Sheridan
@
Scio

4:30pm
Amity
@
Dayton

3A-SD4 Special District 4

1pm
Burns / Crane
@
Umatilla

3pm
Burns / Crane
@
Umatilla

1pm
Enterprise / Joseph / Wallowa
@
McLoughlin

3pm
Enterprise / Joseph / Wallowa
@
McLoughlin

Non-League

2pm (MT)
Melba (ID)
@
Vale

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
Perrydale
@
Clatskanie

3pm
Gaston
@
Knappa

4:30pm
Gaston
@
Knappa

4:30pm
Willamina
@
Nestucca

3pm
Willamina
@
Nestucca

3pm
Perrydale
@
Clatskanie

3pm
Vernonia / Jewell
@
St. Paul

5pm
Vernonia / Jewell
@
St. Paul

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Country Christian / North Clackamas Christian
@
Kennedy

4:30pm
Salem Academy
@
Western Christian

4:30pm
Blanchet Catholic
@
Colton

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Regis
@
Gervais

3pm
East Linn Christian
@
Mohawk

4:30pm
Central Linn
@
Santiam

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
Reedsport
@
Toledo

4:30pm
Waldport
@
Myrtle Point

4:30pm
Eddyville Charter
@
Gold Beach

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Oakland

4:30pm
Elkton
@
Oakridge

4:30pm
Lowell
@
Yoncalla

4:30pm
North Douglas
@
Camas Valley

2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
Bonanza
@
Glendale

2pm
Bonanza
@
Glendale

2A/1A-SD7 Special District 7

1pm
Irrigon
@
Elgin / Imbler

3pm
Irrigon
@
Elgin / Imbler

Non-League

4:30pm
East Linn Christian
@
Mohawk