OSAA Softball
2024 Softball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles
6A-1 Portland Interscholastic League
4pm
Roosevelt
@
Franklin
Erv Lind Stadium
6A-2 Metro League
5pm
Jesuit
@
Southridge
5pm
Mountainside
@
Westview
5pm
Beaverton
@
Sunset
6A-3 Pacific Conference
4:30pm
Liberty
@
Sherwood
4:30pm
Forest Grove
@
McMinnville
5pm
Century
@
Glencoe
6A-4 Mt. Hood Conference
5pm
Sandy
@
Reynolds
5pm
Central Catholic
@
Barlow
5pm
Clackamas
@
Nelson
6A-5 Three Rivers League
5pm
West Linn
@
Tigard
5pm
Lakeridge
@
Tualatin
5:30pm
Lake Oswego
@
Oregon City
6A-6 Central Valley Conference
5pm
Sprague
@
South Salem
4:30pm
West Salem
@
North Salem
Non-League
4:30pm
Newberg
@
Aloha
4:30pm
Putnam
@
South Eugene
5A-1 Northwest Oregon Conference
4pm
Canby
@
Hillsboro
4pm
Centennial
@
La Salle Prep
4pm
Wilsonville
@
Parkrose
5A-3 Mid-Willamette Conference
4:30pm
Woodburn
@
Corvallis
5pm
Lebanon
@
West Albany
5pm
McKay
@
South Albany
5pm
Dallas
@
Crescent Valley
4:30pm
Central / Falls City
@
Silverton
5A-4 Intermountain Conference
4:30pm
Ridgeview
@
Mountain View
4:30pm
Redmond
@
Caldera
4:30pm
Bend
@
Summit
4A-2 Tri-Valley Conference
4:30pm
Madras
@
The Dalles / Dufur
16th Street Ball Park
4:30pm
Estacada
@
Molalla
4:30pm
Gladstone
@
Crook County
4A-3 Oregon West Conference
4:30pm
Sweet Home
@
Cascade
4:30pm
Newport
@
Stayton
4:30pm
Philomath / Alsea
@
North Marion
Non-League
5pm
Hidden Valley
@
North Bend
3A-SD2 Special District 2
4:30pm
Dayton
@
Santiam Christian
4:30pm
Yamhill-Carlton
@
Taft
5pm
Amity
@
Scio
4:30pm
Jefferson
@
Sheridan
Non-League
4pm
Umatilla
@
Kamiakin JV (WA)
Lawrence Scott Park, Kennewick
4:30pm
Banks
@
Clatskanie
6pm
Umatilla
@
Kamiakin JV (WA)
Lawrence Scott Park, Kennewick
2A/1A-SD2 Special District 2
5pm
Colton
@
Western Christian
5pm
Salem Academy
@
Kennedy
2A/1A-SD5 Special District 5
4:30pm
Oakland
@
North Douglas
4:30pm
Elkton
@
Yoncalla
4:30pm
Oakridge
@
Lowell
4:30pm
Camas Valley
@
Umpqua Valley Christian
2A/1A-SD7 Special District 7
4pm
Union / Cove
@
Grant Union / Prairie City
Non-League
4:30pm
Central Linn
@
Toledo
4:30pm
Waldport
@
East Linn Christian
Christopher Columbus Park
2pm
Etna (CA)
@
Lost River
4pm
Etna (CA)
@
Lost River