Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
POA_OSAA_Mobile_Ad_234x60.png Ad
NFHS Network_BBB_22-23_728x90.png Ad
Wilson Sporting Goods Ad

2024 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Ida B. Wells
@
McDaniel

7pm
Cleveland
@
Grant

4pm
Roosevelt
@
Franklin

Erv Lind Stadium

6A-2 Metro League

5pm
Aloha
@
Jesuit

5pm
Beaverton
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

5pm
Sherwood
@
Forest Grove

5pm
Newberg
@
Century

Hillsboro Stadium, Hillsboro
5pm
McMinnville
@
Liberty

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Barlow
@
Sandy

6:30pm
Gresham
@
Central Catholic

Hood View Park

TBD
Reynolds
@
Clackamas

6A-5 Three Rivers League

5pm
Oregon City
@
Tigard

6:30pm
Lake Oswego
@
Lakeridge

6:45pm
Tualatin
@
West Linn

6A-6 Central Valley Conference

5pm
South Salem
@
West Salem

5pm
McNary
@
North Salem

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hillsboro


TBD
La Salle Prep
@
Hood River Valley

4:30pm
Parkrose
@
Putnam


TBD
Centennial
@
Canby

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Crescent Valley
@
Woodburn

5pm
Corvallis
@
Lebanon

5pm
Silverton
@
West Albany

5pm
South Albany
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Mountain View
@
Ridgeview


TBD
Caldera
@
Redmond


TBD
Summit
@
Bend

4A-1 Cowapa League

5pm
Seaside
@
Tillamook

4A-4 Sky Em League

3pm
Marist Catholic
@
Cottage Grove

5pm
Marist Catholic
@
Cottage Grove

3pm
Marshfield
@
North Bend

7pm
Marshfield
@
North Bend

4A-6 Greater Oregon League

4pm
Pendleton
@
Baker / Powder Valley

4pm
Pendleton
@
Baker / Powder Valley

3A-4 Mountain Valley Conference

3pm
Sisters
@
Siuslaw

5pm
Sisters
@
Siuslaw

2pm
Creswell
@
La Pine

4:30pm
Creswell
@
La Pine

3pm
Pleasant Hill
@
Elmira / Mapleton

5pm
Pleasant Hill
@
Elmira / Mapleton

3A-SD1 Special District 1

3pm
Valley Catholic
@
Neah-Kah-Nie

4:30pm
Valley Catholic
@
Neah-Kah-Nie

3pm
Banks
@
Rainier

4:30pm
Banks
@
Rainier

3:30pm
Warrenton
@
Corbett

5pm
Warrenton
@
Corbett

3A-SD2 Special District 2

4:30pm
Santiam Christian
@
Sheridan

4:30pm
Yamhill-Carlton
@
Dayton

4:30pm
Scio
@
Taft

4:30pm
Amity
@
Jefferson

3A-SD4 Special District 4

1pm
Umatilla
@
Enterprise / Joseph / Wallowa

3pm
Umatilla
@
Enterprise / Joseph / Wallowa

1pm
McLoughlin
@
Burns / Crane

3pm
McLoughlin
@
Burns / Crane

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
Knappa
@
Vernonia / Jewell

4:30pm
St. Paul
@
Nestucca

4:30pm
Willamina
@
Gaston

4:30pm
Perrydale
@
Gaston

3pm
St. Paul
@
Nestucca

3pm
Perrydale
@
Gaston

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Blanchet Catholic
@
Country Christian / North Clackamas Christian

4:30pm
Western Christian
@
Colton

4:30pm
Kennedy
@
Salem Academy

2A/1A-SD3 Special District 3

3pm
Gervais
@
Culver

4:30pm
Regis
@
Central Linn

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
Toledo
@
Siletz Valley

4:30pm
Myrtle Point
@
Eddyville Charter

4:30pm
Waldport
@
Reedsport

4:30pm
Gold Beach
@
Bandon / Pacific

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Elkton
@
Oakland

4:30pm
North Douglas
@
Oakridge

4:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Yoncalla

4:30pm
Lowell
@
Camas Valley

2A/1A-SD6 Special District 6

2pm
Bonanza
@
Lost River

4pm
Bonanza
@
Lost River

Non-League

4:30pm
Gervais
@
Culver