OSAA Boys Basketball
2023-24 Boys Basketball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles
6A-6 Central Valley Conference
6:30pm
64
67
67
McNary
@
West Salem
6:30pm
65
90
90
North Salem
@
South Salem
6A-7 Southwest Conference
7pm
55
86
86
Willamette
@
Roseburg
5A-3 Mid-Willamette Conference
7pm
66
60
60
McKay
@
Lebanon
7pm
51
41
41
Central
@
Crescent Valley
4A-1 Cowapa League
5:30pm
53
44
44
Seaside
@
Astoria
4A-3 Oregon West Conference
5:30pm
33
57
57
Newport
@
Philomath
5:30pm
72
40
40
Cascade
@
Sweet Home
5:30pm
57
36
36
North Marion
@
Stayton
4A-5 Skyline Conference
7:30pm
57
53
53
Klamath Union
@
Phoenix
4A-6 Greater Oregon League
7:30pm (MT)
39
40
40
La Grande
@
Ontario
3A-2 Coastal Range League
6pm
C
X
L
X
L
Warrenton
@
Banks
Broadcast Coverage
3A-3 PacWest Conference
7:30pm
56
35
35
Dayton
@
Santiam Christian
7:30pm
73
38
38
Amity
@
Jefferson
7:30pm
76
66
66
Taft
@
Scio
3A-5 Far West League
6pm
73
41
41
Douglas
@
Brookings-Harbor
7pm
28
98
98
Coquille
@
Cascade Christian
5:30pm
27
69
69
Sutherlin
@
St. Mary's, Medford
5:30pm
40
54
54
Glide
@
North Valley
2A-2 Tri-River Conference
7pm
61
98
98
Gervais
@
Regis
7pm
58
35
35
Santiam
@
Chemawa
7:30pm
39
59
59
Delphian
@
Willamina
7pm
37
36
36
Colton
@
Salem Academy
7pm
42
59
59
Blanchet Catholic
@
Kennedy
2A-3 Valley Coast Conference
7:30pm
73
42
42
Oakland
@
Reedsport
7:30pm
47
38
38
Illinois Valley
@
Bandon
7:30pm
37
53
53
Waldport
@
Gold Beach
4:30pm
68
52
52
Monroe
@
Toledo
7:30pm
76
45
45
Central Linn
@
Oakridge
2A-4 Blue Mountain Conference
7:30pm
C
X
L
X
L
Grant Union
@
Irrigon
1A-1 The Valley 10 League
7:30pm
63
27
27
Country Christian
@
Trinity Academy
Country Christian
7:30pm
16
51
51
St. Stephen's Acad.
@
Southwest Christian
1A-2 Casco League
7pm
39
90
90
C.S. Lewis Academy
@
Crosshill Christian
7pm
62
32
32
Perrydale
@
Falls City / Kings Valley Char.
1A-4 Skyline League
7:30pm
31
54
54
Myrtle Point
@
Elkton
7:30pm
60
16
16
Umpqua Valley Christian
@
Glendale
7:30pm
50
75
75
Riddle
@
Camas Valley
7:30pm
55
17
17
New Hope Christian
@
Yoncalla
7:30pm
39
43
43
Days Creek
@
Pacific
7:30pm
72
42
42
North Douglas
@
Powers
1A-5 Mountain Valley League
7:30pm
35
64
64
North Lake / Paisley
@
Crosspoint Christian
8pm
20
72
72
Prospect Charter
@
Lost River
1A-7 Old Oregon League
7pm
46
53
53
Wallowa
@
Cove
Cove High School
7:30pm
27
35
35
Powder Valley
@
Joseph
7:30pm
76
29
29
Imbler
@
Pine Eagle
7:30pm
80
64
64
Union
@
Echo
1A-8 High Desert League
7:30pm (MT)
50
68
68
Four Rivers
@
Adrian
7:30pm (MT)
38
71
71
Huntington
@
Jordan Valley
6pm
66
45
45
Prairie City / Burnt River
@
Long Creek
Non-League
7:30pm (MT)
C
X
L
X
L
Dayville / Monument
@
Harper Charter