Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
OSAA_Partnership_Web_728x90.png Ad
OSAA_TOTM_BANNER_160X600 Ad

2024 6A Boys Tennis Brackets

2024 OSAA / OnPoint Community Credit Union 6A Boys Tennis State Championships - Singles
Singles
Singles
Consolation
Round 1
May 23
(1) Will Semler 12, Lincoln
BYE
Finn Johnson 12, Central Catholic
#25
Guillermo Arce 12, Forest Grove
(7) Alexander Gurov 10, South Medford
#26
Cooper Wyngarden 11, Lakeridge
Jabin Barkes 11, Sprague
#27
Yehuda Zaretsky 9, South Eugene
(3) Arnav Arora 10, Mountainside
BYE
Jett Basl 9, Sprague
#28
Blake Chandler 11, South Eugene
(6) Pace Crimon 12, Central Catholic
#29
Surya Panyam 12, Jesuit
Brayden Lee 9, Lakeridge
#30
Dan Tran 12, Century
Josh Parker Howard 10, McDaniel
#31
Antonio Perez-Cansino 11, South Medford
Noah Leichty 12, South Salem
#32
(8) Mason Men 12, Lake Oswego
Wylly Fields 11, Lincoln
#33
Sam Cedros 11, Central Catholic
BYE
(4) Reif Larsen 12, Jesuit
Liam Mackura 12, Glencoe
#34
Tait Pederson 9, Sprague
Ty Delay 12, Newberg
#35
(5) Tiger Semler 10, Lincoln
Jonah Black 11, Central Catholic
#36
Rowan Morrison 10, West Linn
BYE
(2) Vitomir Petcov 12, Southridge
Round 2
May 23
(1) Will Semler 12, Lincoln
#65
 
6-1, 6-2
Guillermo Arce 12, Forest Grove
(7) Alexander Gurov 10, South Medford
#66
6-2, 6-1
6-4, 6-1
Yehuda Zaretsky 9, South Eugene
(3) Arnav Arora 10, Mountainside
#67
 
6-0, 6-0
Blake Chandler 11, South Eugene
Surya Panyam 12, Jesuit
#68
6-1, 7-5
6-4, 5-7, 6-2
Brayden Lee 9, Lakeridge
Antonio Perez-Cansino 11, South Medford
#69
6-2, 4-6, 6-4
6-0, 6-1
(8) Mason Men 12, Lake Oswego
Wylly Fields 11, Lincoln
#70
6-1, 6-1
 
(4) Reif Larsen 12, Jesuit
Liam Mackura 12, Glencoe
#71
5-7, 6-2, 7-5
6-0, 6-0
(5) Tiger Semler 10, Lincoln
Jonah Black 11, Central Catholic
#72
6-4, 6-4
 
(2) Vitomir Petcov 12, Southridge
Quarterfinals
May 24
(1) Will Semler 12, Lincoln
#117
6-0, 6-1
6-0, 6-0
(7) Alexander Gurov 10, South Medford
(3) Arnav Arora 10, Mountainside
#118
6-1, 6-0
6-2, 6-1
Surya Panyam 12, Jesuit
(8) Mason Men 12, Lake Oswego
#119
6-1, 6-1
6-1, 6-0
(4) Reif Larsen 12, Jesuit
(5) Tiger Semler 10, Lincoln
#120
6-0, 6-0
6-1, 6-4
(2) Vitomir Petcov 12, Southridge
Semifinals
May 24
#147
#148
Final
May 25
#198
3rd Place
May 25
#178

Consolation Final
May 25
#182
Consolation Semifinals
May 24
#155
#156
Consolation Quarterfinals
May 24
Finn Johnson 12, Central Catholic
#133
Jett Basl 9, Sprague
#134
#135
Sam Cedros 11, Central Catholic
#136
Rowan Morrison 10, West Linn
Consolation Round
May 24
Finn Johnson 12, Central Catholic
BYE
Cooper Wyngarden 11, Lakeridge
#90
Jabin Barkes 11, Sprague
BYE
Jett Basl 9, Sprague
(6) Pace Crimon 12, Central Catholic
#92
Dan Tran 12, Century
Josh Parker Howard 10, McDaniel
#93
Noah Leichty 12, South Salem
Sam Cedros 11, Central Catholic
BYE
Tait Pederson 9, Sprague
#95
Ty Delay 12, Newberg
BYE
Rowan Morrison 10, West Linn