Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-234x60-E_Fall 2023_Proof1 Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-728x90-E_Fall 2023_Proof1 Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-160x600-E_Fall 2023_Proof1 Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7pm
36
55
Oregon City
@
Jesuit

6:30pm
25
61
Glencoe
@
Tualatin

7pm
31
60
Century
@
Franklin

6:30pm
52
57
Liberty
@
West Salem

7pm
54
38
Lakeridge
@
Beaverton

7:15pm
50
43
Central Catholic
@
Ida B. Wells

6:30pm
20
36
Roseburg
@
Sprague

7pm
63
44
South Salem
@
Woodburn

5:45pm
33
59
Westview
@
McMinnville

5pm
52
49
Lincoln
@
Churchill

6:30pm
54
16
Roosevelt
@
North Salem

6:45pm
62
59
Willamette
@
Crescent Valley

6:30pm
24
65
Aloha
@
Lake Oswego

Bill Gabel

5:30pm
49
15
Southridge
@
Tigard

Bill Gabel
Tigard High School
7pm
42
72
David Douglas
@
Sunset

Bill Gabel
N
Tigard High School

Lady Mavs Winter Classic

5:30pm
46
57
Barlow
@
Cleveland

Lady Mavs Winter Classic
N
Mountainside High School
7pm
48
45
McNary
@
Mountainside

Lady Mavs Winter Classic
Mountainside High School

Roth Showcase

7:30pm
45
62
Newberg
@
Sheldon

Roth Showcase
Sheldon HS
6:15pm
38
49
North Medford
@
West Albany

Roth Showcase
N
Sheldon HS

Non-League

7pm
56
33
Canby
@
Molalla

7pm
2
0
Lebanon
@
North Eugene

Central Oregon Tip-Off

5:15pm
32
60
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Putnam

Central Oregon Tip-Off
N
Ridgeview High School
1:30pm
49
63
Thurston
@
Eagle Point

Central Oregon Tip-Off
N
Ridgeview HS
6pm
38
42
Parkrose
@
Ridgeview

Central Oregon Tip-Off
Ridgeview High School
1:30pm
32
19
Culver
@
Eagle Point [JV]

Central Oregon Tip-Off
N
Ridgeview HS

Crook County Tip-Off Classic

Noon
58
70
Redmond
@
Crater

Crook County Tip-Off Classic
N
Crook County HS
10am
41
52
Trinity Lutheran
@
Bend

Crook County Tip-Off Classic
N
Crook County HS

Non-League

5:30pm
37
58
Elmira
@
Stayton

6pm
31
27
North Bend
@
Hidden Valley

5:45pm
13
71
Sweet Home
@
Cottage Grove

7pm
C
X
L
The Dalles
@
Stevenson (WA)

Crook County Tip-Off Classic

6pm
59
38
Cascade
@
Baker

Crook County Tip-Off Classic
N
Crook County HS

Elgin Lions Kick-Off Tournament

Noon
50
24
Baker [JV]
@
Huntington

Elgin Lions Kick-Off Tournament
N
Elgin High School

La Pine Invitational

3pm
30
61
North Marion
@
Oakridge

La Pine Invitational
N
La Pine

Madras Tournament

7pm
62
42
Astoria
@
Madras

Madras Tournament
Madras High School
5pm
28
60
Marshfield
@
Corbett

Madras Tournament
N
Madras High School

Paul Humphreys Tip Off Tournament

6pm
28
52
Madras [JV]
@
Condon

Paul Humphreys Tip Off Tournament
N
Wheeler HS

Red Lion Tournament

6pm
44
50
St. Helens
@
Pendleton

Red Lion Tournament
Pendleton High School
3pm
70
26
Clarkston (WA)
@
La Grande

Red Lion Tournament
N
Pendleton

Yreka Tournament

3:30pm
75
48
Henley
@
Del Norte (CA)

Yreka Tournament
N
Yreka HS

Non-League

5:30pm
42
21
Oregon Episcopal
@
St. Mary's, Medford

6pm
40
22
Knappa
@
Warrenton

6pm
42
31
Heppner
@
McLoughlin

5pm
25
40
Lakeview
@
Pleasant Hill

6pm
27
47
Scio
@
Horizon Christian, Tualatin

6pm
54
51
Gaston
@
Sheridan

6pm
13
43
Clatskanie
@
Jefferson

6pm
38
62
Yamhill-Carlton
@
Valley Catholic

6pm
62
8
Rainier
@
Columbia Christian

7pm (MT)
55
23
Vale
@
Nampa Christian (ID)

6pm
41
29
Stanfield
@
Umatilla

6pm
33
37
Taft
@
Willamina

5:30pm
56
31
Riverside
@
Touchet (WA)

La Pine Invitational

6:30pm
54
25
Bonanza
@
La Pine

La Pine Invitational
La Pine High School

Lancers Tourney

7pm
30
46
Illinois Valley
@
South Umpqua

Lancers Tourney
South Umpqua High

South Umpqua Tourney

5pm
60
12
North Valley
@
Rogue River

South Umpqua Tourney
N
South Umpqua High, Myrtle Creek

Spelgatti Invitational

7pm
15
43
Oakland
@
Sutherlin

Spelgatti Invitational
Sutherlin High School
4pm
46
63
North Douglas
@
Amity

Spelgatti Invitational
N
Sutherlin High School

Winter Lake Showcase

3pm
27
50
Siuslaw
@
Reedsport

Winter Lake Showcase
N
Coquille High School
6pm
41
42
Creswell
@
Coquille

Winter Lake Showcase
Coquille High School

Yreka Holiday Tournament

9:30am
79
41
Cascade Christian
@
Orland (CA)

Yreka Holiday Tournament
N
Yreka High School

Yreka Tournament

12:30pm
27
49
Brookings-Harbor
@
Etna (CA)

Yreka Tournament
N
Yreka HS

Non-League

5:30pm
16
50
Gervais
@
St. Paul

6pm
61
25
Western Christian
@
Nixyaawii

6pm
23
57
Irrigon
@
South Wasco County

6pm
32
70
Salem Academy
@
Bandon

N
@ Elkton HS
4pm
30
27
Grand View Christian Acad.
@
Delphian

6pm
39
20
Colton
@
Waldport

5:30pm
25
16
Chemawa
@
Siletz Valley

Living Water Irrigation Mt. Fanny Classic

Noon
69
41
Enterprise
@
Pilot Rock

Living Water Irrigation Mt. Fanny Classic
N
Cove High School
9am
14
36
Enterprise [JV]
@
Pine Eagle

Living Water Irrigation Mt. Fanny Classic
N
Cove High School

Silver Cross Tournament

6pm
24
27
Santiam
@
East Linn Christian

Silver Cross Tournament
East Linn Christian
3pm
42
16
Faith Bible / Life Christian
@
Open Door Christian Acad.

Silver Cross Tournament
N
East Linn Christian

Non-League

6pm
43
22
Country Christian
@
Sherman

6pm
23
46
Crow / City First Christian Acad.
@
Riddle

6pm
C
X
L
Horizon Christian, Hood River
@
Perrydale

5pm (MT)
20
15
Four Rivers
@
Wilder (ID)

6pm
28
46
Prescott (WA)
@
Griswold

4pm
40
32
Adrian
@
Elgin

Butte Valley Classic


TBD
40
36
Weed (CA)
@
Chiloquin

Butte Valley Classic
N
Butte Valley High School

Days Creek Invitational

3pm
15
55
Prospect Charter
@
Myrtle Point

Days Creek Invitational
N
Days Creek
6pm
23
38
Alsea
@
Days Creek

Days Creek Invitational
Days Creek HS

Holiday Hoops Classic

5:30pm
17
56
Lost River
@
New Hope Christian

Holiday Hoops Classic
N
Crosspoint Christian School

Ione Basketball Bonanza

6pm
33
31
Joseph
@
Ione / Arlington

Ione Basketball Bonanza
Ione School
3pm
25
27
Powder Valley
@
Trout Lake / Glenwood

Ione Basketball Bonanza
N
Ione School

Living Water Irrigation Mt. Fanny Classic

6pm
19
46
Elkton
@
Cove

Living Water Irrigation Mt. Fanny Classic
Cove High School
3pm
37
24
Wallowa
@
Prairie City / Burnt River

Living Water Irrigation Mt. Fanny Classic
N
Cove High School

Mapleton Invite

3:30pm
24
40
Falls City / Kings Valley Char.
@
Mapleton

Mapleton Invite
Mapleton HS
2pm
24
33
C.S. Lewis Academy
@
Powers

Mapleton Invite
N
Mapleton HS
5pm
15
37
McKenzie
@
Yoncalla

Mapleton Invite
N
Mapleton HS

Paul Humphreys Tip Off Tournament

3pm
30
47
Dayville / Monument
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Paul Humphreys Tip Off Tournament
Wheeler HS

Union Lions Tournament

6pm
19
65
Harper Charter
@
Union

Union Lions Tournament
Union High School
3pm
C
X
L
Adrian
@
Echo

Union Lions Tournament
N
Union High School