Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-234x60-E_Fall 2023_Proof1 Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-728x90-E_Fall 2023_Proof1 Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-160x600-E_Fall 2023_Proof1 Ad

2024 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-7 Southwest Conference

4:30pm
South Medford
@
Grants Pass

4:30pm
South Eugene
@
Roseburg

4:30pm
Sheldon
@
Willamette

Non-League

5pm
Franklin
@
South Salem

3:45pm
North Medford
@
Central Catholic

Lake Road Field
5pm
Centennial
@
Nelson

4pm
Reynolds
@
Hillsboro

5pm
Canby
@
McMinnville

4:30pm
Gresham
@
Newberg

5pm
West Salem
@
Mountainside

5pm
McNary
@
Dallas

4:15pm
Redmond
@
Ida B. Wells

5pm
Century
@
Cleveland

5pm
Grant
@
Parkrose

5pm
Sherwood
@
Wilsonville

5pm
Roosevelt
@
Sunset

4:30pm
Putnam
@
McDaniel

6:30pm
Aloha
@
Clackamas

Non-League

4:30pm
Mountain View
@
Woodburn

4:30pm
Caldera
@
Madras

4:30pm
Churchill
@
West Albany


TBD
Thurston
@
South Albany

4:30pm
Ashland
@
Yreka High School (CA)

4:30pm
Lebanon
@
Stayton

4:30pm
Eagle Point
@
North Valley

4:30pm
Ridgeview
@
Crook County

Non-League

3:30pm
Tillamook
@
Warrenton

4:30pm
Rogue River
@
Hidden Valley

4pm
Hermiston (WA)
@
Pendleton

3pm
Phoenix
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Field 7
5pm
Phoenix
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Field 7
5pm
Baker / Powder Valley
@
Grant Union / Prairie City

4pm
North Bend
@
Taft

4:30pm
Sweet Home
@
Sisters

4pm
Rainier
@
Astoria

3A-4 Mountain Valley Conference

5pm
Creswell
@
Siuslaw

4:30pm
La Pine
@
Elmira / Mapleton

4:30pm
Harrisburg / Monroe
@
Pleasant Hill

Non-League

4:30pm
Dayton
@
Willamina

4pm
Oakland
@
Sutherlin

4:30pm
Brookings-Harbor
@
Reedsport

4:30pm
Scio
@
Valley Catholic

4:30pm
Sheridan
@
Nestucca

4pm
Irrigon
@
Umatilla

4:30pm
Kennedy
@
Jefferson

4pm
McLoughlin
@
Weston-McEwen / Griswold

5pm (MT)
Vale
@
New Plymouth (ID)

4pm (MT)
Union / Cove
@
Nyssa

4pm
Riverside
@
Heppner / Ione / Condon

2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
Illinois Valley
@
Bonanza

4pm
Riddle
@
Lost River

Non-League

4:30pm
Country Christian / North Clackamas Christian
@
St. Paul

4:30pm
Blanchet Catholic
@
Gervais

4pm
Crow / City First Christian Acad. [JV]
@
Yoncalla

4pm
Oakridge
@
Chiloquin