Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ODNC_234x60 Ad
Abbys LegTrad_Nom728x90 Ad
Ad Name 1712348200 Ad

2024 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

Non-League

5pm
8
4
Tigard
@
Newberg

4pm
0
6
Cleveland
@
Sandy

4:30pm
1
10
Crater
@
South Medford

5pm
10
20
Tualatin
@
McMinnville

5pm
6
16
Gresham
@
McNary

6 inn.
5pm
3
5
Mountainside
@
Forest Grove

6:30pm
4
16
North Salem
@
Clackamas

5 inning
4:30pm
1
14
Hillsboro
@
Century

Hillsboro Stadium, Hillsboro
5pm
0
1
Lebanon
@
Barlow

5pm
13
2
Roosevelt
@
Parkrose

4:30pm
12
5
Central Catholic
@
Grant

5pm
9
4
Sunset
@
West Albany

4pm
1
9
McDaniel
@
Central / Falls City

Non-League

5pm
2
5
South Albany
@
Centennial

4pm
1
2
Hood River Valley
@
St. Helens

4pm
12
1
Wilsonville
@
Thurston

5
4:30pm
0
10
Madras
@
Redmond

6 inn
2pm
C
X
L
Summit
@
Sisters

4pm
C
X
L
Summit
@
Sisters

4pm
12
0
Summit
@
McKay

4pm
5
11
Bend
@
Oceanside Pirates (CA)

Oceanside High School

Non-League

5pm
6
4
Warrenton
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
4:30pm
1
8
Mazama
@
Cottage Grove

3:30pm
13
15
Junction City
@
Sweet Home

4pm
12
1
Henley
@
Yreka (CA)

5 inn.
4pm
4
2
Cascade Christian
@
Klamath Union

Steen's Sports Park
4:30pm
11
5
North Marion
@
Gladstone

3pm
13
2
Tillamook
@
Newport

4pm
14
9
Marshfield [JV]
@
Myrtle Point / Powers

3A-4 Mountain Valley Conference

2pm
6
12
Siuslaw
@
Creswell

4:30pm
0
11
Siuslaw
@
Creswell

5 inn

3A-SD3 Special District 3

3pm
10
11
Brookings-Harbor
@
Rogue River

5pm
3
10
Brookings-Harbor
@
Rogue River

2pm
21
1
Douglas
@
Sutherlin

3 inn.
4pm
16
4
Douglas
@
Sutherlin

2pm
18
0
South Umpqua
@
Coquille

4pm
17
0
South Umpqua
@
Coquille

2pm
11
12
North Valley
@
Lakeview

4pm
9
10
North Valley
@
Lakeview

Non-League

4:30pm
C
X
L
Scio
@
Banks

5pm
1
2
Burns / Crane
@
Grant Union / Prairie City

3pm
7
8
Sheridan
@
Waldport

4pm
13
3
Santiam Christian
@
Gervais

5 inn
4pm
C
X
L
Valley Catholic
@
Clatskanie

5pm (MT)
8
4
Parma (ID)
@
Nyssa

1pm (MT)
5
16
Adrian
@
Nyssa

5 inn.

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
13
3
Perrydale
@
Vernonia / Jewell

5pm
25
3
Perrydale
@
Vernonia / Jewell

Non-League

4:30pm
19
2
Salem Academy
@
Central Linn

4:30pm
10
11
Nestucca
@
Toledo

4:30pm
23
24
Country Christian / North Clackamas Christian
@
East Linn Christian

Christopher Columbus Park
4:30pm
3
18
Eddyville Charter
@
Colton

4pm
3
5
College Place (WA)
@
Weston-McEwen / Griswold

2pm
23
3
Yoncalla
@
Gold Beach

4:30pm
24
2
Oakridge
@
Culver

4:30pm
C
X
L
Santiam
@
Blanchet Catholic