Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
TTT Web Ad 2023-24- 234x60 Ad
NFHS Network_BBB_22-23_728x90.png Ad
202165-160x600.jpg Ad

2023 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

SoCal Invite

11am
2
0
El Capitan (Merced) (CA)
@
Grant

SoCal Invite
N
25-22, 25-22
1pm
2
1
Sante Fe Christian (CA)
@
Grant

SoCal Invite
N
25-8, 13-25, 15-8

West Linn Tournament

12:15pm
1
2
Oregon City
@
Sprague

West Linn Tournament
N
20-25, 25-22, 15-13
12:15pm
0
2
Valley Catholic
@
Jesuit

West Linn Tournament
N
25-22, 25-13
3pm
0
2
Central Catholic
@
Oregon City

West Linn Tournament
N
25-11, 25-23

TBD
2
0
Sheldon
@
Valley Catholic

West Linn Tournament
N
25-19, 25-16

TBD
2
0
Barlow
@
West Linn

West Linn Tournament
25-9, 25-21

TBD
2
1
Lakeridge
@
Mountainside

West Linn Tournament
N
25-23, 19-25, 15-10
4:15pm
2
1
South Salem
@
St. Mary's Academy

West Linn Tournament
N
26-28, 25-15, 15-6
1:15pm
2
0
Crescent Valley
@
Sheldon

West Linn Tournament
N
25-23, 25-19
2:30pm
1
2
La Salle Prep
@
Westview

West Linn Tournament
N
25-13, 21-25, 15-5
8:30am
0
2
Wilsonville
@
St. Mary's Academy

West Linn Tournament
N
25-22, 25-19
8am
2
0
South Salem
@
Crook County

West Linn Tournament
N
25-22, 25-16

TBD
C
X
L
TBD
@
Ida B. Wells

West Linn Tournament
N
West Linn HS
1:15pm
1
2
Central Catholic
@
Nelson

West Linn Tournament
N
25-18, 22-25, 15-8
3:15pm
2
0
Nelson
@
Sprague

West Linn Tournament
N
26-24, 25-21
4pm
2
1
St. Mary's Academy
@
Barlow

West Linn Tournament
N
24-26, 25-16, 11-15
2:15pm
1
2
Crescent Valley
@
Jesuit

West Linn Tournament
N
25-18, 12-25, 15-13
5pm
0
2
Nelson
@
Jesuit

West Linn Tournament
N
25-12, 25-19
4pm
1
2
Sheldon
@
Oregon City

West Linn Tournament
N
25-18, 20-25, 15-11
5pm
0
2
Wilsonville
@
Westview

West Linn Tournament
N
25-21, 25-23
12:15pm
2
1
South Salem
@
Westview

West Linn Tournament
N
17-25, 25-23, 15-9
3:30pm
2
0
Wilsonville
@
West Linn

West Linn Tournament
N
25-16, 25-18
4pm
0
2
Lincoln
@
Clackamas

West Linn Tournament
N
25-16, 25-20
2pm
0
2
Lincoln
@
Ida B. Wells

West Linn Tournament
N
3pm
0
2
McNary
@
Ida B. Wells

West Linn Tournament
N
2:15pm
0
2
McMinnville
@
Lakeridge

West Linn Tournament
N
25-19, 25-16

TBD
0
2
Ida B. Wells
@
Lakeridge

West Linn Tournament
N
25-20, 25-19
12:15pm
0
2
Canby
@
McMinnville

West Linn Tournament
N
25-22, 25-16
1:30pm
0
2
Clackamas
@
McNary

West Linn Tournament
N
25-21, 25-20

TBD
0
2
Canby
@
Mountainside

West Linn Tournament
N

TBD
0
2
Clackamas
@
Mountainside

West Linn Tournament
N

Pleasant Hill Tournament

3pm
2
1
Cascade Christian
@
Springfield

Pleasant Hill Tournament
N
25-22, 22-25, 15-11

Seaside Tournament

3pm
2
1
Clatskanie
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Seaside Tournament
N
21-25, 25-19, 16-14
2pm
1
2
Neah-Kah-Nie
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Seaside Tournament
N
24-26, 25-13, 15-6

West Linn Tournament

12:15pm
0
2
La Salle Prep
@
Crook County

West Linn Tournament
N
25-22, 25-20

Pendleton JV/JV2 Tournament

9am
2
0
Elgin
@
Pendleton [JV]

Pendleton JV/JV2 Tournament
N
7pm
2
1
Baker [JV]
@
Elgin

Pendleton JV/JV2 Tournament
N

Pleasant Hill Tournament


TBD
0
2
Phoenix
@
Gaston

Pleasant Hill Tournament
N

Seaside Tournament

2pm
2
0
Warrenton
@
Estacada

Seaside Tournament
N
26-24, 25-19
9am
C
X
L
Catlin Gabel
@
Seaside

Seaside Tournament
N
Pleasant Hill HS

TBD
C
X
L
Banks
@
Seaside

Seaside Tournament
N
Pleasant Hill HS

TBD
C
X
L
Estacada
@
Seaside

Seaside Tournament
N
Pleasant Hill HS
2pm
0
2
Banks
@
Marist Catholic

Seaside Tournament
N
25-12, 25-15
2:30pm
2
1
La Grande
@
Seaside

Seaside Tournament
25-27, 25-20, 15-12
4pm
2
0
Corbett
@
Scappoose

Seaside Tournament
N
25-11, 25-14
4:30pm
0
2
Clatskanie
@
La Grande

Seaside Tournament
N
25-18, 30-28
3:30pm
0
2
Warrenton
@
Marist Catholic

Seaside Tournament
N
25-8, 25-12
5pm
0
2
Corbett
@
Marist Catholic

Seaside Tournament
N
25-16, 25-18
5pm
0
2
Catlin Gabel
@
Scappoose

Seaside Tournament
N
25-16, 25-23

umpqua cc

7am
C
X
L
Hidden Valley
@
TBD

umpqua cc
Umpqua Community College

3A-5 Far West League

6pm
3
2
Lakeview
@
Douglas

13-25, 25-15, 23-25, 25-19, 15-10

Crusader Classic

8am
C
X
L
TBD
@
St. Mary's, Medford

Crusader Classic
St. Mary's, Medford

Pleasant Hill Tournament

5pm
0
2
Burns
@
Pleasant Hill

Pleasant Hill Tournament
25-18, 25-16

TBD
1
2
Horizon Christian, Tualatin
@
Scio

Pleasant Hill Tournament
N
25-23, 24-26, 16-14
4:30pm
2
0
Burns
@
Cascade Christian

Pleasant Hill Tournament
N
25-18, 25-16
3pm
0
2
Oregon Episcopal
@
Monroe

Pleasant Hill Tournament
N
25-12, 25-22
3:30pm
0
2
Scio
@
Pleasant Hill

Pleasant Hill Tournament
25-15, 25-8
2:30pm
0
2
North Douglas
@
Pleasant Hill

Pleasant Hill Tournament
25-14, 25-13
3pm
0
2
Oakland
@
Burns

Pleasant Hill Tournament
N
25-10, 25-16

Seaside Tournament

2pm
2
0
Corbett
@
Rainier

Seaside Tournament
N
25-23, 25-12

St. Mary's Tournament

7pm
C
X
L
TBD
@
North Valley

St. Mary's Tournament
N
St. Mary's Medford

Walla Walla Fall Classic

8:30pm
2
0
Walla Walla Valley Academy (WA)
@
Portland Adventist Acad.

Walla Walla Fall Classic
N
25-15, 25-16

Non-League

2pm
3
2
Union
@
Stanfield

25-12, 20-25, 25-16, 22-25, 15-13
10am
3
0
Union
@
Weston-McEwen

25-17, 25-11, 26-24
10am
3
0
Powder Valley
@
Stanfield

25-13, 25-20, 25-14
3pm
3
0
Powder Valley
@
Weston-McEwen

25-17, 25-13, 26-24

Pendleton JV/JV2 Tournament


TBD
2
0
Nixyaawii
@
Heppner [JV]

Pendleton JV/JV2 Tournament

Pleasant Hill Tournament

4pm
2
1
Gaston
@
Monroe

Pleasant Hill Tournament
N
21-25, 25-23, 15-7

1A-3 Mountain West League

1:30pm
3
0
Mohawk
@
Mannahouse Acad., Eugene

25-3, 25-6, 25-12
Noon
3
0
Mohawk
@
McKenzie

N
25-8, 25-2, 25-15
10am
3
0
Eddyville Charter
@
Siletz Valley

25-8, 25-12, 25-18
11:30am
3
2
Eddyville Charter
@
Alsea

N
21-25, 14-25, 25-14, 25-17, 15-10
1pm
3
0
Alsea
@
Siletz Valley

25-20, 25-19, 25-14
10:30am
3
0
McKenzie
@
Mannahouse Acad., Eugene

27-25, 25-20, 25-12

1A-4 Skyline League

4pm
3
0
Powers
@
Yoncalla

25-6, 25-12, 25-13

1A-5 Mountain Valley League

1pm
3
0
Crosspoint Christian
@
Paisley

25-10, 25-13, 25-1 2

1A-7 Old Oregon League

1pm
3
0
Echo
@
Pilot Rock

25-17, 25-23, 25-18
10am
3
0
Imbler
@
Pine Eagle

25-17, 25-16, 25-16

Non-League

1pm
3
0
Cove
@
Griswold

25-16, 25-19, 25-21
2:30pm (MT)
0
3
North Lake
@
Jordan Valley

25-22, 25-13, 25-17
1pm (MT)
3
0
North Lake
@
Harper Charter

N
25-19, 25-12, 25-7

Damascas Tournament

9am
2
1
Joseph
@
Damascus Christian

Damascas Tournament
25-12, 15-25, 15-10
10:15am
0
2
South Wasco County
@
Trinity Lutheran

Damascas Tournament
N
25-5, 25-15
1pm
0
2
South Wasco County
@
Prairie City / Burnt River

Damascas Tournament
N
25-20, 25-16
10:15am
0
2
Prairie City / Burnt River
@
Umpqua Valley Christian

Damascas Tournament
N
25-20, 25-13
9am
0
2
North Clackamas Christian
@
Crane

Damascas Tournament
N
25-15, 25-21

Damascus Tournament

11:30am
2
0
North Clackamas Christian
@
Damascus Christian

Damascus Tournament
25-21, 25-16
11am
1
2
Joseph
@
Crane

Damascus Tournament
N
17-25, 25-15, 15-11
3:15pm
0
2
Umpqua Valley Christian
@
Crane

Damascus Tournament
N
25-15, 25-21
2pm
2
0
Prairie City / Burnt River
@
North Clackamas Christian

Damascus Tournament
N
25-23, 25-20

Eagle Invitational

12:45pm
2
1
Umpqua Valley Christian
@
Trinity Lutheran

Eagle Invitational
N
25-20, 12-25, 15-11
3:15pm
0
2
Joseph
@
Trinity Lutheran

Eagle Invitational
N
25-21, 25-18
1:45pm
2
1
South Wasco County
@
Damascus Christian

Eagle Invitational
22-25, 25-17, 15-7

Pendleton JV/JV2 Tournament

7pm
0
2
Crane [JV]
@
Elgin

Pendleton JV/JV2 Tournament
N

Walla Walla Fall Classic

7:15pm
3
0
Mt. Ellis (MT)
@
Livingstone Adventist Acad.

Walla Walla Fall Classic
N
7:15pm
1
2
Auburn Adventist Academy (WA)
@
Rogue Valley Adventist Acad.

Walla Walla Fall Classic
N

Walla Walla Fall Classic October 5-7

8:45pm
3
0
Milo Adventist Acad.
@
Auburn Adventist Academy JV (WA)

Walla Walla Fall Classic October 5-7
N
25-19, 25-22, 25-16