OSAA Volleyball
2023 Volleyball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles
There are no 4A contests scheduled for Saturday, Oct 21, 2023.
TBD
Non-League
3pm
1
3
3
South Medford
@
Marshfield
23-25, 25-9, 25-18, 25-21
5A-2 Midwestern League
2:15pm
2
3
3
Thurston
@
Crater
25-23, 27-25, 29-27, 19-25, 16-14
5pm
1
3
3
Springfield
@
Crater
18-25, 25-14, 25-10, 25-11
5pm
3
2
2
Thurston
@
Eagle Point
23-25, 21-25, 25-14, 25-17, 15-13
2:15pm
0
3
3
Springfield
@
Eagle Point
25-16, 25-18, 25-22
There are no 4A contests scheduled for Saturday, Oct 21, 2023.
Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.
3A-1 Lewis & Clark League
5pm
3
2
2
Valley Catholic
@
Westside Christian
22-25, 17-25, 25-21, 25-15, 15-7
3A-2 Coastal Range League
6pm
0
3
3
Warrenton
@
Corbett
25-16, 25-17, 25-21
6pm
0
3
3
Rainier
@
Yamhill-Carlton
28-26, 25-22, 25-22
3A-3 PacWest Conference
3pm
0
3
3
Dayton
@
Santiam Christian
25-22, 25-18, 25-14
1pm
3
1
1
Scio
@
Amity
N
25-11, 20-25, 25-19, 25-12
3A-5 Far West League
Noon
0
3
3
Coquille
@
Cascade Christian
25-7, 26-24, 25-20
2pm
3
1
1
St. Mary's, Medford
@
Lakeview
N
25-20, 16-25, 25-18, 25-15
4pm
0
3
3
St. Mary's, Medford
@
Cascade Christian
25-15, 25-23, 25-15
3A-6 Eastern Oregon League
1pm
0
3
3
Nyssa
@
Vale
N
25-13, 25-10, 25-7
3pm
1
3
3
Vale
@
Burns
22-25, 25-21, 25-11, 25-19
2A-1 Northwest League
5pm
1
3
3
Gaston
@
Portland Christian
N
18-25, 25-23, 25-14, 25-22
3pm
0
3
3
Nestucca
@
Clatskanie
25-20, 25-19, 25-12
2A-2 Tri-River Conference
3pm
0
3
3
Western Christian
@
Salem Academy
25-10, 25-23, 26-24
2A-3 Valley Coast Conference
1:30pm
3
0
0
Lowell
@
Bandon
N
25-7, 25-14, 25-21
Noon
0
3
3
Monroe
@
Oakridge
N
25-22, 25-12, 25-13
4:30pm
0
3
3
Lowell
@
Oakridge
N
25-16, 25-19, 25-22
3pm
3
0
0
Monroe
@
Bandon
N
25-16, 25-21, 25-21
Blue Mountain Conference District Tournament
TBD
1
3
3
Stanfield
@
Grant Union
Blue Mountain Conference District Tournament
21-25, 25-15, 25-12, 25-21
Noon
0
3
3
Irrigon
@
Heppner
Blue Mountain Conference District Tournament
N
25-7, 25-20, 25-17
2pm
1
3
3
Heppner
@
Stanfield
Blue Mountain Conference District Tournament
N
25-22, 25-14, 18-25, 25-23
1A-1 The Valley 10 League
10am
0
3
3
Open Door Christian Acad.
@
North Clackamas Christian
N
25-18, 25-12, 25-13
11:45am
0
3
3
Grand View Christian Acad.
@
Southwest Christian
N
1:30pm
3
2
2
Southwest Christian
@
Open Door Christian Acad.
N
4pm
3
1
1
North Clackamas Christian
@
Damascus Christian
25-20, 22-25, 25-19, 25-16
1A-2 Casco League
3pm
0
3
3
Crosshill Christian
@
St. Paul
N
25-16, 25-15, 25-17
1pm
0
3
3
Falls City / Kings Valley Char.
@
Perrydale
N
25-21, 25-23, 25-18
1A-3 Mountain West League
9am
0
3
3
Alsea
@
Mohawk
N
25-21, 25-12, 25-15
11am
0
3
3
Crow / City First Christian Acad.
@
Triangle Lake
N
3pm
3
0
0
Mohawk
@
Eddyville Charter
N
1pm
3
1
1
Triangle Lake
@
Alsea
N
25-20, 25-27, 25-19, 25-19
Big Sky District Tournament
Noon
0
3
3
Condon
@
Ione / Arlington
Big Sky District Tournament
N
10am
0
3
3
Sherman
@
South Wasco County
Big Sky District Tournament
N
25-9, 25-14, 25-17
3pm
3
0
0
Ione / Arlington
@
South Wasco County
Big Sky District Tournament
N
25-15, 25-21, 25-20
12:30pm
0
3
3
Sherman
@
Condon
Big Sky District Tournament
N
HDL District Tourney
4pm
0
3
3
Jordan Valley
@
Prairie City / Burnt River
HDL District Tourney
N
25-23, 29-27, 25-21
11am
1
3
3
Prairie City / Burnt River
@
Adrian
HDL District Tourney
N
25-20, 25-15, 16-25, 28-26
1:30pm (MT)
0
3
3
Jordan Valley
@
Crane
HDL District Tourney
25-10, 25-18, 25-12
4pm
0
3
3
Adrian
@
Crane
HDL District Tourney
25-14, 25-14, 25-22
Old Oregon League
11am
0
3
3
Imbler
@
Powder Valley
Old Oregon League
N
25-13, 25-15, 25-18
11am
1
3
3
Union
@
Joseph
Old Oregon League
N
25-13, 18-25, 25-18, 25-19
5pm
3
1
1
Powder Valley
@
Joseph
Old Oregon League
N
25-17, 25-27, 25-22, 25-23
OOL District Tournament
9am
0
3
3
Echo
@
Imbler
OOL District Tournament
N
25-15, 25-15, 25-22
9am
3
0
0
Joseph
@
Cove
OOL District Tournament
N
25-20, 25-20, 25-11
3pm
0
3
3
Union
@
Imbler
OOL District Tournament
N
25-18, 25-19, 25-17
Skyline District Playoff
1:30pm
3
0
0
North Douglas
@
Myrtle Point
Skyline District Playoff
N
27-25, 25-15, 25-12
Noon
0
3
3
Days Creek
@
Umpqua Valley Christian
Skyline District Playoff
N
25-15, 27-25, 25-15
5pm
1
3
3
Umpqua Valley Christian
@
North Douglas
Skyline District Playoff
N
25-22, 18-25, 25-21, 25-21
3pm
2
3
3
Myrtle Point
@
Days Creek
Skyline District Playoff
N
25-22, 15-25, 23-25, 28-26, 15-13