Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
bench-bad-behavior.png Ad
TTT Web Ad 2023-24-728x90 Ad
OSAA_Partnership_Web_160x600.png Ad

2023 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

Playoff Second Round

2pm
0
3
#16 Grant
@
#1 Jesuit

25-19, 25-18, 25-8
2pm
1
3
#9 Central Catholic
@
#8 South Salem

25-22, 23-25, 25-20, 28-26
6pm
3
2
#12 Westview
@
#5 Sheldon

20-25, 21-25, 25-23, 27-25, 15-13
1:30pm
1
3
#13 West Salem
@
#4 Nelson

25-15, 20-25, 25-18, 25-20
6:30pm
0
3
#14 Forest Grove
@
#3 Oregon City

26-24, 25-12, 25-20
4pm
1
3
#11 Barlow
@
#6 Sherwood

25-16, 22-25, 25-21, 25-19
1pm
1
3
#10 St. Mary's Academy
@
#7 Sunset

25-16, 25-19, 14-25, 25-22
3pm
1
3
#15 Roseburg
@
#2 Sprague

25-17, 25-14, 21-25, 25-14

Playoff First Round

1pm
0
3
#16 Putnam
@
#1 Crescent Valley

25-5, 25-9, 25-9
5:30pm
3
1
#9 Summit
@
#8 Churchill

25-20, 17-25, 25-19, 25-12
5pm
0
3
#12 La Salle Prep
@
#5 South Albany

25-18, 25-17, 25-22
6pm
0
3
#13 Ridgeview
@
#4 Thurston

25-24, 25-11, 25-18
3pm
0
3
#14 Centennial
@
#3 Crater

25-17, 25-12, 25-19
2pm
0
3
#11 Mountain View
@
#6 Wilsonville

26-24, 25-23, 25-20
1pm
0
3
#10 Silverton
@
#7 Bend

25-19, 25-21, 25-9
4pm
0
3
#15 Eagle Point
@
#2 West Albany

25-17, 25-21, 26-24

Playoff First Round

4pm
0
3
#16 La Grande
@
#1 Marshfield

25-14, 25-11, 25-19
5pm
3
0
#9 The Dalles
@
#8 Pendleton

25-21, 25-22, 25-15
1pm
0
3
#12 Astoria
@
#5 North Bend

25-22, 25-23, 25-13
5pm
0
3
#13 Estacada
@
#4 Cascade

25-15, 25-23, 25-13
2pm
0
3
#14 Stayton
@
#3 Mazama

25-14, 25-18, 25-16
5pm
1
3
#11 Cottage Grove
@
#6 Tillamook

25-20, 24-26, 25-14, 25-13
5:30pm
0
3
#10 Philomath
@
#7 Crook County

25-15, 25-15, 25-19
3pm
0
3
#15 Klamath Union
@
#2 Marist Catholic

25-14, 25-13, 25-15

Playoff Second Round

1pm
0
3
#17 Vale
@
#1 Sisters

25-14, 25-13, 25-13
5pm
1
3
#9 Scio
@
#8 Corbett

25-17, 19-25, 25-22, 26-24
11am
0
3
#12 St. Mary's, Medford
@
#5 Valley Catholic

25-7, 25-18, 25-5
1pm
0
3
#13 Warrenton
@
#4 Burns

25-22, 25-19, 25-11
Noon
2
3
#14 Westside Christian
@
#3 Cascade Christian

26-28, 25-22, 25-21, 22-25, 15-12
5pm
0
3
#11 Horizon Christian, Tualatin
@
#6 Santiam Christian

25-16, 25-20, 25-22
6:30pm
0
3
#10 Dayton
@
#7 Creswell

25-13, 25-14, 25-23
3pm
0
3
#18 Lakeview
@
#2 Pleasant Hill

25-15, 25-11, 25-14

Playoff First Round

6pm
0
3
#16 Monroe
@
#1 Western Christian

25-14, 25-10, 25-18
1pm
0
3
#9 Clatskanie
@
#8 Santiam

25-23, 25-16, 25-20
1pm
1
3
#12 Blanchet Catholic
@
#5 Grant Union

25-9, 21-25, 25-14, 25-19
2pm
0
3
#13 Bandon
@
#4 Salem Academy

25-11, 25-16, 25-6
1pm
0
3
#14 Culver
@
#3 Oakridge

25-17, 25-18, 25-21
2pm
0
3
#11 Stanfield
@
#6 Lowell

25-18, 25-15, 25-22
1pm
0
3
#10 Heppner
@
#7 Gaston

25-17, 25-15, 25-20
5pm
0
3
#15 Willamina
@
#2 Portland Christian

25-18, 25-3, 25-10

Playoff Second Round

4pm
0
3
#17 Bonanza
@
#1 Crane

25-9, 25-6, 25-15
5pm (MT)
1
3
#9 North Douglas
@
#8 Adrian

22-25, 25-14, 25-18, 25-17
1pm
0
3
#12 Lost River
@
#5 Joseph

25-18, 25-22, 25-11
6pm
0
3
#13 Prairie City / Burnt River
@
#4 Umpqua Valley Christian

25-10, 26-24, 25-19
2pm
0
3
#19 South Wasco County
@
#3 Trinity Lutheran

25-20, 25-15, 25-18
1pm
0
3
#22 Union
@
#6 St. Paul

25-10, 25-18, 25-12
6pm
0
3
#10 North Clackamas Christian
@
#7 Crosshill Christian

25-21, 25-18, 28-26
7pm
1
3
#15 Imbler
@
#2 Powder Valley

23-25, 25-18, 25-5, 25-14