OSAA Volleyball
2024 Volleyball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles
TBD
TBD
TBD
TBD
TBD
TBD
TBD
TBD
TBD
TBD
6A-6 Central Valley Conference
6:30pm
West Salem
@
North Salem
6:30pm
McNary
@
Sprague
Broadcast Coverage
Non-League
6:45pm
South Eugene
@
Churchill
6:45pm
McMinnville
@
Beaverton
6:30pm
McDaniel
@
Tigard
6:45pm
Benson
@
Southridge
6:45pm
Liberty
@
Westview
6:30pm
Grant
@
Oregon City
6:30pm
Lincoln
@
Lake Oswego
6:30pm
Newberg
@
Cleveland
6:30pm
Jefferson, Portland
@
Lakeridge
6:30pm
Roosevelt
@
Tualatin
6:30pm
Ida B. Wells
@
St. Mary's Academy
6:45pm
Sherwood
@
Sunset
6:45pm
Century
@
Aloha
6:45pm
Franklin
@
Willamette
6:45pm
Glencoe
@
Jesuit
5A-1 Northwest Oregon Conference
6:45pm
Parkrose
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
6:45pm
Centennial
@
Putnam
6:45pm
La Salle Prep
@
Hillsboro
6:45pm
Canby
@
Wilsonville
Non-League
6:30pm
Bend
@
Crook County
6:30pm
Madras
@
Caldera
6pm
North Eugene
@
Marist Catholic
6pm
Pendleton
@
Redmond
6pm
Crescent Valley
@
Philomath
3pm
La Grande
@
Redmond
6:30pm
Eagle Point
@
Mazama
4A-1 Cowapa League
6:30pm
Scappoose
@
Seaside
6:30pm
Tillamook
@
St. Helens
Non-League
6pm
Cottage Grove
@
Molalla
6pm
North Valley
@
Phoenix
TBD
Henley
@
Yreka (CA)
6:30pm
Astoria
@
Banks
TBD
Ontario
@
Vallivue (ID)
6pm
Cascade Christian
@
Phoenix
6pm
North Bend
@
Hidden Valley
3A-1 Lewis & Clark League
6pm
Westside Christian
@
Oregon Episcopal
6:15pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Valley Catholic
6pm
Portland Adventist Acad.
@
Catlin Gabel
3A-3 PacWest Conference
7pm
Sheridan
@
Santiam Christian
6pm
Taft
@
Dayton
7pm
Willamina
@
Amity
6:30pm
Blanchet Catholic
@
Scio
Non-League
4pm
Siuslaw
@
Bandon
6pm
Blanchet Catholic
@
Crosshill Christian
6:30pm
Sutherlin
@
Creswell
7pm
Brookings-Harbor
@
Bandon
5:30pm
Brookings-Harbor
@
Siuslaw
N
Bandon High School
6pm
Days Creek
@
South Umpqua
6pm
La Pine
@
Oakridge
TBD
Yamhill-Carlton
@
Western Christian
6pm
Clatskanie
@
Warrenton
6pm
Harrisburg
@
Central Linn
5:30pm
Irrigon
@
Umatilla
4pm
McLoughlin
@
Ione / Arlington
Ione High School
4pm
Riverdale
@
Gervais
TBD
Kennedy
@
Riverdale
N
Gervais HS
6pm
Glide
@
St. Mary's, Medford
6pm
Rogue River
@
Myrtle Point
2A-1 Northwest League
6:30pm
Knappa
@
Columbia Christian
Non-League
4:30pm
Toledo
@
Nestucca
@ Delphian
7pm
Del Norte (CA)
@
Gold Beach
6pm
Nestucca
@
Delphian
3pm
Toledo
@
Delphian
6pm
Elkton
@
Oakland
6pm
East Linn Christian
@
Lowell
4pm
Pilot Rock
@
Heppner
6pm
Powers
@
Gold Beach
5pm
Weston-McEwen
@
South Wasco County
6pm
Illinois Valley
@
New Hope Christian
6pm
Monroe
@
North Douglas
7pm
Kennedy
@
Gervais
1A-3 Mountain West League
5:30pm
McKenzie
@
Mohawk
N
7pm
McKenzie
@
Mannahouse Acad., Eugene
N
Mohawk High School
TBD
Triangle Lake
@
Crow
TBD
Mapleton
@
Crow
TBD
Triangle Lake
@
Mapleton
Crow HS
6pm
Mannahouse Acad., Eugene
@
Mohawk
TBD
Eddyville Charter
@
Alsea
TBD
Eddyville Charter
@
Siletz Valley
Alsea HS
TBD
Siletz Valley
@
Alsea
1A-5 Mountain Valley League
6pm
Crosspoint Christian
@
Central Christian
5:30pm
TBD
@
Chiloquin
5:30pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
North Lake
5:30pm
Gilchrist
@
Prospect Charter
Non-League
6pm
Grand View Christian Acad.
@
Country Christian
5pm
Bickleton
@
Nixyaawii
7pm
Griswold
@
Ione / Arlington
Ione High School