Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda Health Ad
ve-banner-ads728x90.png Ad
Social Media Ad

2019-20 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5:15pm
Jefferson, Portland
@
Benson

5pm
Wilson
@
Madison

Marshall Campus
7:15pm
Franklin
@
Grant

5pm
Cleveland
@
Roosevelt

6A-6 Mountain Valley Conference

2:30pm
L
I
V
E
Mountain View
@
West Salem

7:15pm
McKay
@
Sprague

2:30pm
L
I
V
E
South Salem
@
Summit

2:30pm
L
I
V
E
Bend
@
McNary


There are no 5A contests scheduled for Saturday, Jan 25, 2020.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

Non-League

5pm
Molalla
@
Country Christian

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Portland Adventist Acad.

4pm
Oregon Episcopal
@
De La Salle North Catholic

Salvation Army/Moore St Community Center
6pm
Catlin Gabel
@
Westside Christian

3A-6 Eastern Oregon League

4:30pm
Nyssa
@
Irrigon

4:30pm
Burns
@
Riverside

4:30pm
Vale
@
Umatilla

2A-1 Northwest League

2:30pm
L
I
V
E
Gaston
@
Portland Christian

Rockwood Commons (740 SE 182nd Ave, Portland, OR 97233)
1pm
52
44
Neah-Kah-Nie
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Sheridan
@
Colton

2:30pm
L
I
V
E
Delphian
@
Culver

2A-5 Southern Cascade League

3pm
L
I
V
E
Illinois Valley
@
Lost River

3pm
L
I
V
E
Rogue River
@
Bonanza

1:30pm
L
I
V
E
Canyonville Acad.
@
Lakeview

3:30pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

5:30pm
Weston-McEwen
@
Pilot Rock

5:30pm
Heppner
@
Stanfield

5:30pm
Enterprise
@
Union

Non-League

7:30pm
Camas Valley
@
Gold Beach

N
Pacific High School, Port Orford, OR
2:30pm
L
I
V
E
Crosshill Christian
@
Mannahouse Christian Acad.

1A-3 Mountain West League

5pm
Alsea
@
McKenzie

1A-4 Skyline League

7:30pm
Riddle
@
Glendale

7:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Yoncalla

7:30pm
Days Creek
@
North Douglas

1A-5 Mountain Valley League

3:30pm
Trinity Lutheran
@
Triad

4pm
Hosanna Christian
@
North Lake

3:30pm
Prospect Charter
@
Paisley

7:30pm
Chiloquin
@
Rogue Valley Adventist Acad.

3:30pm
Gilchrist
@
Central Christian

1A-6 Big Sky League

3:30pm
Ione / Arlington
@
Condon / Wheeler

3:30pm
Mitchell / Spray
@
Dufur

1A-7 Old Oregon League

5:30pm
Joseph
@
Nixyaawii

5:30pm
Pine Eagle
@
Elgin

5:30pm
Powder Valley
@
Griswold

5:30pm
Wallowa
@
Cove

1A-8 High Desert League

2pm
L
I
V
E
Four Rivers
@
Burnt River

3:30pm
Jordan Valley
@
Prairie City

3:30pm
Huntington
@
Dayville / Monument

Monument HS
3:30pm
Adrian
@
Long Creek / Ukiah

Ukiah HS

Friendship Tournament

7pm
TBD
@
Livingstone Adventist Acad.

Friendship Tournament
N
Walla Walla University