Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad

2022 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4:30pm
0
12
Benson
@
Lincoln

Gabriel Park

6A-2 Metro League

5pm
1
6
Southridge
@
Mountainside

5pm
0
12
Beaverton
@
Jesuit

5 innings
5pm
5
4
Sunset
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

5pm
0
9
Liberty
@
Sherwood

4pm
4
5
Forest Grove
@
Newberg

George Fox University, Newberg 8 innings
5pm
5
2
Century
@
Glencoe

8 inn.

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
0
5
Barlow
@
Reynolds

Reynolds Middle School

6A-5 Three Rivers League

6pm
L
I
V
E
Canby
@
Oregon City

5:30pm
L
I
V
E
Tualatin
@
Lake Oswego

5pm
1
2
Tigard
@
West Linn

11 inn.

6A-6 Mountain Valley Conference

5pm
5
4
Sprague
@
South Salem

6A-7 Southwest Conference

2pm
2
5
Roseburg
@
Sheldon

4pm
8
3
Roseburg
@
Sheldon

Non-League

5pm
2
7
Gresham
@
Hood River Valley

5pm
6
2
Lakeridge
@
Westview

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
0
3
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
La Salle Prep

5A-3 Mid-Willamette Conference

3:30pm
4
2
Lebanon
@
Corvallis

3pm
0
9
Central
@
South Albany

5pm
2
8
Silverton
@
West Albany

Non-League

5pm
8
1
Thurston
@
Churchill

4A-1 Cowapa League

5pm
1
18
Seaside / Jewell
@
Banks

4:30pm
7
5
Tillamook
@
Valley Catholic

5:30pm
2
4
Tillamook
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

4:30pm
0
1
Molalla
@
Estacada

Senior Night

4A-4 Sky Em League

3pm
8
9
Marshfield
@
Siuslaw

5pm
7
5
Marshfield
@
Siuslaw

3pm
L
I
V
E
Marist Catholic
@
Elmira / Triangle Lake

5pm
L
I
V
E
Marist Catholic
@
Elmira / Triangle Lake

3pm
5
9
Cottage Grove
@
Junction City

5pm
3
9
Cottage Grove
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

2pm
10
0
Hidden Valley
@
Phoenix

5

3A-SD1 Special District 1

4pm
13
4
Blanchet Catholic
@
Yamhill-Carlton

3A-SD2 Special District 2

3pm
8
7
Warrenton
@
Taft

5pm
6
5
Warrenton
@
Taft

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
1
4
La Pine
@
Pleasant Hill

Senior Night
4:30pm
3
0
Harrisburg / Mohawk
@
Creswell

Non-League

4:30pm
6
1
Kennedy
@
Santiam Christian

4:30pm
8
18
Sutherlin [JV]
@
Elkton

6 Innings

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
12
13
Portland Christian
@
Nestucca

5pm
11
12
Portland Christian
@
Nestucca

5 inn
4:30pm
4
21
Gaston
@
Neah-Kah-Nie

5 innings

2A/1A-SD2 Special District 2

5:30pm
L
I
V
E
Western Christian
@
Colton

3pm
5
12
Country Christian / North Clackamas Christian
@
Sheridan

5pm
6
4
Country Christian / North Clackamas Christian
@
Sheridan

4pm
L
I
V
E
Culver
@
Colton

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
C
X
L
TBD
@
Regis

4:30pm
L
I
V
E
Central Linn
@
Oakridge

2pm
L
I
V
E
Central Linn
@
Oakridge

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
L
I
V
E
North Douglas / Yoncalla
@
Oakland

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
3
7
Gold Beach
@
Coquille

4:30pm
L
I
V
E
Reedsport
@
Myrtle Point / Pacific

2A/1A-SD6 Special District 6

5pm
14
0
Rogue River
@
Prospect Charter

2A/1A-SD7 Special District 7

2pm
L
I
V
E
Stanfield / Echo
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah

4pm
L
I
V
E
Stanfield / Echo
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah

6pm
L
I
V
E
Union / Cove
@
Dufur / South Wasco County

4pm
0
21
Union / Cove
@
Dufur / South Wasco County

5 inn.