Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad
Recruit Officials Ad
OnPoint_Home_160x600.png Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
Grant
@
Franklin

7:15pm
Benson
@
Jefferson, Portland

5pm
Madison
@
Wilson

3:30pm
L
I
V
E
Cleveland
@
Roosevelt

6A-6 Mountain Valley Conference

2:30pm
58
30
West Salem
@
Mountain View

2:30pm
L
I
V
E
Summit
@
South Salem

2:30pm
21
41
McNary
@
Bend

5:45pm
McKay
@
Sprague

Non-League

Noon
74
46
Miramonte (CA)
@
Oregon City


There are no 5A contests scheduled for Saturday, Jan 25, 2020.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

Non-League

2:30pm
L
I
V
E
Ambrose (ID)
@
Baker

3:30pm
L
I
V
E
Molalla
@
Country Christian

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Portland Adventist Acad.

5:30pm
Oregon Episcopal
@
De La Salle North Catholic

Salvation Army/Moore St Community Center
7:30pm
Catlin Gabel
@
Westside Christian

3A-6 Eastern Oregon League

3pm
L
I
V
E
Nyssa
@
Irrigon

3pm
L
I
V
E
Burns
@
Riverside

2pm
51
37
Vale
@
Umatilla

2A-1 Northwest League

1pm
23
64
Gaston
@
Portland Christian

Rockwood Commons (740 SE 182nd Ave., Portland, OR)
11:30am
31
58
Neah-Kah-Nie
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran

2A-2 Tri-River Conference

4pm
L
I
V
E
Sheridan
@
Colton

2A-5 Southern Cascade League

4:30pm
Rogue River
@
Bonanza

4:30pm
Illinois Valley
@
Lost River

5pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

4pm
L
I
V
E
Weston-McEwen
@
Pilot Rock

4pm
L
I
V
E
Heppner
@
Stanfield

4pm
L
I
V
E
Enterprise
@
Union

1A-3 Mountain West League

3:30pm
L
I
V
E
Alsea
@
McKenzie

1A-4 Skyline League

6pm
Riddle
@
Glendale

6pm
Camas Valley
@
Pacific / Powers

6pm
Days Creek
@
North Douglas

1A-5 Mountain Valley League

2pm
L
I
V
E
Trinity Lutheran
@
Triad

2:30pm
31
54
Hosanna Christian
@
North Lake

2pm
L
I
V
E
Prospect Charter
@
Paisley

2pm
L
I
V
E
Gilchrist
@
Central Christian

6pm
Chiloquin
@
Rogue Valley Adventist Acad.

1A-6 Big Sky League

2pm
L
I
V
E
Ione / Arlington
@
Condon / Wheeler

2pm
20
59
Mitchell / Spray
@
Dufur

1A-7 Old Oregon League

4pm
L
I
V
E
Joseph
@
Nixyaawii

5:30pm
Pine Eagle
@
Elgin

4pm
L
I
V
E
Powder Valley
@
Griswold

4pm
L
I
V
E
Wallowa
@
Cove

1A-8 High Desert League

2pm
61
42
Jordan Valley
@
Prairie City

2pm
L
I
V
E
Huntington
@
Dayville / Monument

Monument HS
2pm
L
I
V
E
Adrian
@
Long Creek / Ukiah

Ukiah HS

Non-League

3pm
L
I
V
E
Damascus Christian
@
South Wasco County

6pm
Siletz Valley
@
Yoncalla

5pm
Crane
@
St. Paul

N
Bend High School

Friendship Tournament

7pm
TBD
@
Livingstone Adventist Acad.

Friendship Tournament
N
Walla Walla University