Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Office phone lines are down,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page

2021 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4:30pm
1
15
Benson
@
Lincoln

Gabriel Park
4pm
5
7
Wilson
@
Cleveland

Powell Park
4:30pm
15
5
Roosevelt
@
Franklin

6A-4 Mt. Hood Conference

4pm
7
8
Centennial
@
Gresham

Centennial High School 8inn
5pm
10
3
Gresham
@
Centennial

5pm
20
6
Reynolds
@
David Douglas

3:30pm
1
6
Sandy
@
Central Catholic

Walker Stadium

6A-7 Southwest Conference

5pm
6
0
South Medford
@
Roseburg

Legion Field - Stewart Park

Non-League

4:30pm
1
11
Ridgeview
@
Mountain View

5 inn.
5pm
4
6
McNary
@
Corvallis

4:30pm
18
0
St. Helens
@
Madison

4:30pm
9
10
Bend
@
Redmond

5pm
4
2
North Medford
@
Eagle Point

Single - Senior Night 7
5:30pm
1
0
Grant
@
Clackamas

5pm
6
9
La Salle Prep
@
Barlow

5pm
C
X
L
North Douglas / Yoncalla
@
Sheldon [JV2]

5:30pm
6
2
Lakeridge
@
Lake Oswego

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
C
X
L
Wilsonville
@
Scappoose

5pm
6
3
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hillsboro

Rutschman Stadium @ Hare Field

5A-2 Midwestern League

5pm
10
7
Crater
@
Ashland

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
5
12
Dallas
@
Crescent Valley

3:30pm
4
5
Dallas
@
Crescent Valley

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
16
0
Hood River Valley
@
The Dalles

6 innings
4:30pm
11
1
Pendleton
@
Crook County

5 inn

Non-League

5pm
2
4
Willamette
@
Putnam

5pm
4
12
Scappoose
@
Banks

4A-1 Cowapa League

4pm
5
4
Seaside
@
Tillamook

5pm
4
14
Valley Catholic
@
Astoria

Tapiola Park 5 innings

4A-4 Sky Em League

5pm
13
1
Marist Catholic
@
Siuslaw

5 innings
5pm
7
10
Elmira / Triangle Lake
@
Junction City

5pm
6
0
Marshfield
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

5pm
7
5
Mazama
@
Henley

8 innings

4A-6 Greater Oregon League

3pm
1
11
Ontario
@
La Grande

5 inn
5pm
1
11
Ontario
@
La Grande

5 inn

Non-League

5pm (MT)
13
9
Baker / Powder Valley [JV]
@
Vale

2pm
9
19
Stanfield / Echo
@
McLoughlin

4pm
14
2
McLoughlin
@
Stanfield / Echo

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
17
6
Dayton
@
Horizon Christian, Tualatin

6 innings
4:30pm
1
13
Amity
@
Yamhill-Carlton

4:30pm
0
7
Blanchet Catholic
@
Scio

3A-SD2 Special District 2

4:30pm
4
6
Rainier
@
Warrenton

4:30pm
1
16
Willamina / Falls City
@
Taft

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
16
2
La Pine
@
Creswell

5 innings
4:30pm
6
7
Santiam Christian
@
Pleasant Hill

3A-SD4 Special District 4

4pm
19
1
South Umpqua
@
Cascade Christian

US Cellular Field # 9 5 inn.
5pm
5
6
St. Mary's, Medford
@
Douglas

4pm
0
20
Sutherlin
@
Brookings-Harbor

5 inn

3A-SD5 Special District 5

4pm
9
2
Umatilla
@
Irrigon

5pm
7
5
Nyssa
@
Burns

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
6
11
Gaston
@
Portland Christian

4:30pm
3
9
Vernonia
@
Knappa

4:30pm
19
3
Neah-Kah-Nie
@
Nestucca

5

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
8
5
Umpqua Valley Christian
@
Oakland

4:30pm
13
3
Glendale
@
Riddle

4:30pm
9
1
Glide
@
Elkton

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
4
14
Waldport
@
Reedsport

5 inn.
4:30pm
14
2
Bandon
@
Gold Beach

2A/1A-SD6 Special District 6

4:30pm
15
3
Bonanza
@
Illinois Valley

4:30pm
19
0
Rogue River
@
Prospect Charter / Butte Falls

5:30pm
7
0
Lakeview
@
Lost River

4pm
C
X
L
Hosanna-Triad
@
North Lake

3:30pm
4
2
Lakeview
@
Lost River

2A/1A-SD7 Special District 7

3pm
11
7
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah
@
Weston-McEwen

Non-League

4:30pm
5
2
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah
@
Weston-McEwen

4:30pm
13
2
St. Paul [JV]
@
Country Christian / North Clackamas Christian