Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2022 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

Noon
1
13
Ida B. Wells
@
Grant

Buckman Field 5 inn.
3pm
5
12
Roosevelt
@
Lincoln

Milwaukie Lake Road Fields
3pm
1
10
Cleveland
@
Franklin

Buckman Park
6pm
14
5
McDaniel
@
Benson

Milwaukie HS -Lake Rd. Fields

6A-3 Pacific Conference

4:30pm
0
11
Liberty
@
McMinnville

Patton Middle School 5 innings
5pm
16
3
Century
@
Forest Grove

4pm
2
3
Newberg
@
Sherwood

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
0
10
David Douglas
@
Centennial

5 Innings
6:45pm
2
12
Gresham
@
Clackamas

6 innings
5pm
4
2
Barlow
@
Nelson

Nelson Sports Complex - Field 1
5pm
12
0
Central Catholic
@
Sandy

6A-5 Three Rivers League

5:30pm
1
10
Oregon City
@
Lake Oswego

5pm
0
8
Tualatin
@
Lakeridge

5pm
0
1
Tigard
@
Canby

6A-6 Mountain Valley Conference

4:30pm
1
11
Bend
@
Mountain View

5 inn.
5pm
8
3
West Salem
@
McNary

6A-7 Southwest Conference

4:30pm
5
6
Sheldon
@
Roseburg

Legion Field - Stewart Park
4:30pm
4
5
Grants Pass
@
South Medford

Harry & David Field
4:30pm
7
2
North Medford
@
South Eugene

Non-League

5pm
1
0
West Linn
@
Mountainside

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
7
6
La Salle Prep
@
Putnam

5pm
1
11
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Wilsonville

5 Innings

5A-2 Midwestern League

3pm
3
4
North Bend
@
Churchill

North Bend
5pm
12
5
Churchill
@
North Bend

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
9
0
Ridgeview
@
The Dalles

Quinton Street Ballpark
4:30pm
12
13
Redmond
@
Pendleton / Griswold

4:30pm
12
0
Hood River Valley
@
Crook County

Non-League

4pm
4
9
Eagle Point
@
Etna (CA)

4A-1 Cowapa League

5pm
0
10
Astoria
@
Tillamook

6 inning
5pm
0
7
Valley Catholic
@
Banks

4A-3 Oregon West Conference

4:30pm
6
7
Sisters
@
Philomath

4A-4 Sky Em League

5pm
4
11
Siuslaw
@
Marshfield

5pm
3
13
Elmira / Triangle Lake
@
Marist Catholic

6 inn.
5pm
12
2
Junction City
@
Cottage Grove

Non-League

4pm (MT)
2
15
Ontario
@
Vale

6
3:30pm
12
0
La Grande
@
College Place (WA)

6 inn
5pm (MT)
13
0
Adrian
@
Ontario [JV]

4 innings
4pm
15
3
McLoughlin
@
Touchet (WA)

3pm (MT)
17
7
Adrian
@
Ontario [JV]

5 innings

3A-SD1 Special District 1

4pm
16
2
Blanchet Catholic
@
Amity

6 inn
4:30pm
21
2
Yamhill-Carlton
@
Horizon Christian, Tualatin

5pm
0
10
Westside Christian
@
Scio

Scio 10 to 0, in 5 innings
3:30pm
0
15
Westside Christian
@
Scio

15 to 0 Scio in 5 innings

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
2
5
La Pine
@
Santiam Christian

4:30pm
7
5
Creswell
@
Harrisburg / Mohawk

3A-SD4 Special District 4

4pm
14
17
Sutherlin
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Field 9 (AKA US Cellular)
5pm
0
11
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

5 inn.

3A-SD5 Special District 5

5pm
2
7
Nyssa
@
Burns

4pm
1
15
Umatilla
@
Irrigon

5 inn

Non-League

4:30pm
C
X
L
Dayton
@
Willamina

2A/1A-SD1 Special District 1

4pm
0
9
St. Paul
@
Knappa

4pm
10
0
Vernonia
@
Nestucca

5 innings
4:30pm
7
0
F
Gaston
@
Portland Christian

Forfeit

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
13
0
Western Christian
@
Sheridan

4:30pm
11
0
Kennedy
@
Country Christian / North Clackamas Christian

4:30pm
C
X
L
Salem Academy
@
Culver

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
7
0
F
Central Linn
@
Jefferson

Forfeit
4:30pm
4
9
Regis
@
Monroe

2A/1A-SD4 Special District 4

7pm
1
11
North Douglas / Yoncalla
@
Umpqua Valley Christian

6 innings
4:30pm
2
9
Riddle / Days Creek
@
Oakland

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
2
7
Waldport
@
Bandon

4:30pm
10
9
Coquille
@
Toledo

2A/1A-SD6 Special District 6

4:30pm
17
1
Bonanza
@
Prospect Charter

4:30pm
23
0
Lakeview
@
North Lake

2A/1A-SD7 Special District 7

4:30pm
6
5
Dufur / South Wasco County
@
Sherman / Arlington / Condon / Wheeler

4pm
1
11
Stanfield / Echo
@
Weston-McEwen

6 in
2pm
7
0
F
Dufur / South Wasco County
@
Sherman / Arlington / Condon / Wheeler

Forfeit
5 inn.

Non-League

4:30pm
0
14
Tulelake (CA)
@
Lost River

4:30pm
3
14
Central Linn
@
Culver

5inn