Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
HTT-PartnershipAdBanners_160x600_2021.jpg Ad

2022 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6pm
19
0
Grant
@
Benson

Milwaukie Lake Road Fields
3pm
8
5
Lincoln
@
Franklin

Buckman Field
4:30pm
0
10
McDaniel
@
Cleveland

Powell Park 5 innings
3pm
6
4
Roosevelt
@
Ida B. Wells

Milwaukie Lake Road Fields

6A-2 Metro League

5pm
11
6
Beaverton
@
Southridge

9 innings
5pm
15
9
Westview
@
Sunset

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
1
2
North Salem
@
Silverton

6A-3 Pacific Conference

3pm
2
7
Liberty
@
McMinnville

Patton Middle School
3pm
5
3
Century
@
Forest Grove

4pm
3
13
Newberg
@
Sherwood

6 innings

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
3
6
Nelson
@
Reynolds

Reynolds Middle School
6:30pm
0
10
Gresham
@
Central Catholic

Walker Stadium 6 innings
5pm
8
5
Sandy
@
Barlow

5pm
1
15
David Douglas
@
Clackamas

6A-5 Three Rivers League

5:30pm
4
7
Oregon City
@
Lake Oswego

5pm
0
8
Tualatin
@
Lakeridge

5pm
5
2
Tigard
@
Canby

6A-6 Mountain Valley Conference

4:15pm
14
2
Sprague
@
West Salem

6A-7 Southwest Conference

2pm
9
3
Sheldon
@
Grants Pass

no metal cleats on turf
4pm
9
5
Sheldon
@
Grants Pass

no metal cleats on turf

5A-1 Northwest Oregon Conference

4pm
0
3
La Salle Prep
@
Putnam

5pm
0
14
St. Helens
@
Scappoose

5 inn.
5pm
0
14
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Wilsonville

5 Innings

5A-3 Mid-Willamette Conference

3pm
11
0
Lebanon
@
Central

5 Inn
5pm
2
14
Crescent Valley
@
West Albany

5 inn.
3pm
9
0
Corvallis
@
South Albany

5A-4 Intermountain Conference

3pm
12
5
Ridgeview
@
Crook County

5pm
4
5
Ridgeview
@
Crook County

3pm
5
0
Hood River Valley
@
Pendleton / Griswold

5pm
13
4
Hood River Valley
@
Pendleton / Griswold

3pm
7
8
The Dalles
@
Redmond

5pm
0
14
The Dalles
@
Redmond

5 innings

4A-1 Cowapa League

4:30pm
1
9
Astoria
@
Banks

4A-4 Sky Em League

3pm
9
0
Marist Catholic
@
Siuslaw

3pm
5
8
Elmira / Triangle Lake
@
Junction City

5pm
3
6
Elmira / Triangle Lake
@
Junction City

3pm
12
3
Marshfield
@
Cottage Grove

5pm
12
6
Marshfield
@
Cottage Grove

4A-6 Greater Oregon League

2pm
5
15
McLoughlin
@
Baker / Powder Valley

6 innings
4pm
0
16
McLoughlin
@
Baker / Powder Valley

5 innings
3pm (MT)
31
0
La Grande
@
Ontario

5pm (MT)
21
0
La Grande
@
Ontario

Non-League

4:30pm
C
X
L
Tillamook
@
Sweet Home

3A-SD1 Special District 1

4pm
1
2
Dayton
@
Amity

2:30pm
0
25
Westside Christian
@
Yamhill-Carlton

5 inn.
4:30pm
2
17
Westside Christian
@
Yamhill-Carlton

5 inn.

3A-SD2 Special District 2

3pm
8
9
Rainier
@
Taft

8 inn.
5pm
2
8
Rainier
@
Taft

5 inn.
3pm
22
0
Warrenton
@
Willamina

5pm
14
0
Warrenton
@
Willamina

3A-SD3 Special District 3

2pm
9
1
Santiam Christian
@
La Pine

4:30pm
6
4
Santiam Christian
@
La Pine

3A-SD4 Special District 4

3pm
21
7
Cascade Christian
@
Sutherlin

5 innings
5pm
14
4
Cascade Christian
@
Sutherlin

5 innings
3pm
7
5
Brookings-Harbor
@
Douglas

5pm
6
10
Brookings-Harbor
@
Douglas

3pm
7
3
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

5pm
7
0
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

3A-SD5 Special District 5

1pm
11
9
Riverside
@
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin

3pm
1
14
Riverside
@
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin

5 innings
1pm
8
18
Nyssa
@
Irrigon

6 inn
3pm
10
20
Nyssa
@
Irrigon

6 inn.
1pm
19
0
Vale
@
Umatilla

5 innings
3pm
28
4
Vale
@
Umatilla

5 innings

Non-League

4:30pm
6
10
Burns
@
Lakeview

2pm
1
16
Pleasant Hill [JV]
@
Central Linn

5in
4:30pm
6
8
Pleasant Hill [JV]
@
Central Linn

5 in

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
11
0
Knappa
@
St. Paul

6 inn.
5pm
6
0
Knappa
@
St. Paul

3pm
6
7
Nestucca
@
Vernonia

5pm
3
9
Nestucca
@
Vernonia

3pm
2
13
Portland Christian
@
Gaston

portland christian
5pm
12
13
Portland Christian
@
Gaston

portland christian

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
1
3
Monroe
@
Regis

4:30pm
0
7
F
Jefferson
@
Central Linn

Forfeit
2pm
4
0
Monroe
@
Regis

2pm
0
7
F
Jefferson
@
Central Linn

Forfeit

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
9
4
Bandon
@
Reedsport

3pm
11
4
Toledo
@
Gold Beach

4pm
11
13
Siletz Valley / Eddyville Charter
@
Myrtle Point / Pacific

2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
4
1
Bonanza
@
Lost River

2pm
8
20
North Lake
@
Illinois Valley

5 inn
4:30pm
0
7
North Lake
@
Illinois Valley

Forfeit
5pm
5
18
North Lake
@
Illinois Valley [JV]

5 inn

2A/1A-SD7 Special District 7

Noon
0
5
Heppner / Ione
@
Dufur / South Wasco County

2pm
7
11
Heppner / Ione
@
Dufur / South Wasco County