Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
71
69
Grant
@
Roosevelt

7pm
27
62
Franklin
@
Cleveland

7pm
58
65
Benson
@
Lincoln

7pm
66
52
Ida B. Wells
@
McDaniel

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
65
68
Sherwood
@
Century

5:45pm
58
52
Forest Grove
@
Liberty

5:45pm
43
54
Newberg
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

7:15pm
65
36
Central Catholic
@
Centennial

7:30pm
41
45
Clackamas
@
Nelson

7:30pm
75
53
David Douglas
@
Reynolds

6:30pm
79
59
Gresham
@
Sandy

6A-6 Mountain Valley Conference

7:30pm
33
92
McKay
@
Sprague

6:30pm
80
50
Summit
@
South Salem

6:30pm
25
44
McNary
@
Bend

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
50
25
Scappoose
@
Hillsboro

7:15pm
57
58
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
La Salle Prep

7:15pm
26
61
Putnam
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

5:15pm
46
43
Eagle Point
@
North Eugene

6:45pm
70
30
Thurston
@
North Bend

6:45pm
46
62
Crater
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
56
51
Lebanon
@
West Albany

Non-League

7pm
62
67
Hood River Valley
@
Skyview (WA)

4A-1 Cowapa League

6pm
46
71
Valley Catholic
@
Banks

6pm
48
77
Tillamook
@
Astoria

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
74
57
Corbett
@
Molalla

7pm
63
60
North Marion
@
Gladstone

OT
7pm
65
56
Estacada
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

7pm
52
24
Philomath
@
Sisters

7pm
50
39
Cascade
@
Newport

4A-4 Sky Em League

5:45pm
61
56
Marshfield
@
Marist Catholic

5:45pm
60
44
Junction City
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
78
86
Phoenix
@
Klamath Union

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm
21
70
Ontario
@
Baker

7:30pm
69
39
La Grande
@
McLoughlin

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
52
41
Warrenton
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
62
44
Santiam Christian
@
La Pine

6pm
43
55
Harrisburg
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

5:30pm
61
39
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

7pm
66
47
Cascade Christian
@
Douglas

7pm
60
70
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

3A-6 Eastern Oregon League

5pm
21
49
Irrigon
@
Burns

6:30pm
24
57
Riverside
@
Vale

2A-1 Northwest League

7:30pm
45
38
Faith Bible
@
Columbia Christian

2A-3 Central Valley Conference

6pm
52
65
Central Linn
@
Regis

6pm
65
52
Oakland
@
Monroe

6pm
51
68
East Linn Christian Acad.
@
Jefferson

2A-4 Sunset Conference

5:30pm
47
53
Toledo
@
Bandon

7pm
42
59
Coquille
@
Gold Beach

2A-5 Southern Cascade League

6:30pm
31
49
Rogue River
@
Lost River

3pm
51
74
Lakeview
@
Bonanza

2A-6 Blue Mountain Conference

7:30pm
39
40
Union
@
Stanfield

1A-1 The Valley 10 League

6pm
30
63
St. Stephen's Acad.
@
Country Christian

7:30pm
24
36
Grand View Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

7:30pm
27
58
Southwest Christian
@
Damascus Christian

1A-2 Casco League

7pm
38
25
Perrydale
@
Willamette Valley Christian

7pm
31
51
Jewell
@
St. Paul

1A-4 Skyline League

6pm
75
78
North Douglas
@
Riddle

7:30pm
48
57
New Hope Christian
@
Umpqua Valley Christian

6:30pm
34
31
Yoncalla
@
Pacific [JV]

7:30pm
42
80
Glendale
@
Days Creek

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
43
76
Chiloquin
@
Trinity Lutheran

7pm
32
15
Crosspoint Christian
@
Central Christian

1A-7 Old Oregon League

7:15pm
88
60
Nixyaawii
@
Joseph

4:30pm
2
0
F
Cove
@
Elgin

Forfeit
7:30pm
16
77
Griswold
@
Pine Eagle

1A-8 High Desert League

5:30pm (MT)
44
52
Prairie City
@
Jordan Valley

7:30pm (MT)
26
73
Huntington
@
Adrian

3:30pm
C
X
L
Harper Charter [JV]
@
Long Creek / Ukiah

Ukiah

Non-League

7:30pm
C
X
L
Horizon Christian, Hood River
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Spray High School
7:30pm
C
X
L
Ione / Arlington
@
South Wasco County

7:30pm
C
X
L
Klickitat / Glenwood
@
Sherman

7:30pm
C
X
L
Dufur
@
Condon

6pm
C
X
L
Echo
@
Trout Lake

3:30pm
55
24
Prospect Charter
@
Milo Adventist Acad.

6:30pm
C
X
L
Bickleton
@
Lyle / Wishram