Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-160x600-E.jpg Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

3:30pm
70
42
Cleveland
@
Jefferson, Portland

6A-3 Pacific Conference

4:30pm
47
38
Century
@
Forest Grove

6A-4 Mt. Hood Conference

3pm
75
36
Central Catholic
@
Reynolds

6A-7 Southwest Conference

3pm
85
30
South Medford
@
South Eugene

South Eugene HS
3:30pm
55
46
North Medford
@
Grants Pass

3pm
56
65
Roseburg
@
Sheldon

Non-League

4pm
70
47
West Linn
@
Jesuit

6pm
C
X
L
Sunset
@
Skyview (WA)

4pm
44
55
Tigard
@
Mountainside

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:15pm
58
41
Wilsonville
@
Scappoose

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
29
82
Dallas
@
Crescent Valley

4A-5 Skyline Conference

3pm
66
54
Mazama
@
Phoenix

4A-6 Greater Oregon League

2:30pm
67
33
Baker
@
McLoughlin

Non-League

1:30pm
52
58
Seaside
@
Knappa

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
57
61
De La Salle North Catholic
@
Westside Christian

5:30pm
35
21
Oregon Episcopal
@
Riverdale

3A-6 Eastern Oregon League

2:30pm (MT)
42
69
Irrigon
@
Nyssa

3pm
32
46
Riverside
@
Burns

2A-1 Northwest League

3pm
36
57
Portland Christian
@
Columbia Christian

2pm
48
41
Vernonia
@
Neah-Kah-Nie

2A-2 Tri-River Conference

11:30am
43
74
Colton
@
Western Christian

4:30pm
46
70
Gervais
@
Santiam

2pm
24
63
Delphian
@
Salem Academy

2A-3 Central Valley Conference

4pm
35
57
Lowell
@
Oakland

1:30pm
62
55
East Linn Christian Acad.
@
Central Linn

2A-4 Sunset Conference

2pm
61
70
Toledo
@
Gold Beach

2A-5 Southern Cascade League

3pm
64
47
Lost River
@
Bonanza

3pm
74
88
Lakeview
@
Illinois Valley

3pm
45
74
Rogue River
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

5:30pm
37
47
Grant Union
@
Pilot Rock

4pm
50
58
Enterprise
@
Stanfield

Non-League

1pm
39
52
Perrydale
@
Mannahouse Christian Acad.

1A-1 The Valley 10 League

6pm
28
56
St. Stephen's Acad.
@
Trinity Academy

Southwest Christian
7:30pm
38
39
Grand View Christian Acad.
@
Damascus Christian

7:30pm
2
0
F
Open Door Christian Acad.
@
Life Christian

Forfeit

1A-2 Casco League

7:30pm
25
55
Livingstone Adventist Acad.
@
Falls City

1A-3 Mountain West League

1:30pm
2
0
F
Crow
@
McKenzie

Forfeit

1A-4 Skyline League

6pm
49
25
Riddle
@
Yoncalla

7:30pm
2
0
F
Elkton
@
Camas Valley

Forfeit
5pm
45
54
Glendale
@
Elkton

1A-5 Mountain Valley League

4pm
22
87
Gilchrist
@
Trinity Lutheran

2:30pm
29
66
Central Christian
@
Prospect Charter

6pm
52
42
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Crosspoint Christian

2pm
48
57
Chiloquin
@
North Lake / Paisley

1A-7 Old Oregon League

5:30pm
53
31
Wallowa
@
Griswold

@ Helix
5:30pm
33
37
Cove
@
Imbler

5:30pm
2
0
F
Pine Eagle
@
Elgin

Forfeit

1A-8 High Desert League

5:30pm (MT)
67
53
Crane
@
Adrian

2pm (MT)
13
62
Long Creek / Ukiah
@
Jordan Valley

Non-League

3:30pm
C
X
L
Condon
@
Horizon Christian, Hood River

3:30pm
C
X
L
South Wasco County
@
Echo

3:30pm
C
X
L
Lyle / Wishram
@
Ione / Arlington

Ione Schools
3:30pm
C
X
L
Sherman
@
Dufur

3:30pm
C
X
L
Trout Lake
@
Bickleton

3:30pm
C
X
L
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Klickitat / Glenwood

Klickitat
4:30pm
C
X
L
Eddyville Charter
@
C.S. Lewis Academy / Veritas

Broadcast Coverage
3:30pm
87
80
Nixyaawii
@
Echo