Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 234x60 Ad
Toyota-AOTW160x600.jpg Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
50
47
Jefferson, Portland
@
McDaniel

5:30pm
50
49
Benson
@
Grant

6A-2 Metro League

7pm
35
68
Aloha
@
Jesuit

7pm
64
69
Sunset
@
Beaverton

7pm
46
75
Southridge
@
Mountainside

6A-4 Mt. Hood Conference

7:15pm
67
53
David Douglas
@
Centennial

7pm
43
57
Clackamas
@
Central Catholic

7:30pm
79
39
Barlow
@
Reynolds

7:30pm
82
47
Gresham
@
Nelson

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
65
33
Tigard
@
Lakeridge

6:30pm
41
54
Oregon City
@
Canby

6pm
58
69
West Linn
@
Tualatin

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
52
57
Mountain View
@
Sprague

7:30pm
54
42
McNary
@
South Salem

6:30pm
69
58
Bend
@
West Salem

6:30pm
68
29
Summit
@
McKay

Non-League

7pm
45
72
South Eugene
@
Westview

5A-2 Midwestern League

7pm
68
51
Churchill
@
Eagle Point

7pm
34
58
North Bend
@
Ashland

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
67
55
Crook County
@
Pendleton

Non-League

7pm
48
56
West Albany
@
Willamette

4A-1 Cowapa League

6pm
64
57
Tillamook
@
Valley Catholic

6pm
40
47
Banks
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
60
56
Gladstone
@
Molalla

7pm
54
70
North Marion
@
Estacada

7pm
43
31
Corbett
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

7pm
37
55
Sisters
@
Woodburn

7pm
25
56
Sweet Home
@
Cascade

4A-4 Sky Em League

5:45pm
40
55
Elmira
@
Marist Catholic

5:45pm
43
42
Junction City
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
53
57
Klamath Union
@
Hidden Valley

7:30pm
65
53
Henley
@
Mazama

7:30pm
54
58
North Valley
@
Phoenix

OT

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm
67
41
Baker
@
La Grande

Non-League

6pm
68
65
Stayton
@
Astoria

OT

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
51
39
Westside Christian
@
Catlin Gabel

6pm
2
0
F
Oregon Episcopal
@
Horizon Christian, Tualatin

Forfeit

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
45
34
Warrenton
@
Clatskanie

7:30pm
54
63
Taft
@
Rainier

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
49
48
Santiam Christian
@
Creswell

6pm
68
66
Pleasant Hill
@
La Pine

3A-5 Far West League

7pm
57
60
South Umpqua
@
Brookings-Harbor

7pm
27
55
Sutherlin
@
Douglas

7pm
47
52
St. Mary's, Medford
@
Cascade Christian

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm (MT)
34
77
Irrigon
@
Vale

Non-League

7:30pm (MT)
35
61
Nyssa [JV]
@
Adrian

2A-1 Northwest League

7pm
2
0
F
Nestucca
@
Gaston

Forfeit
7:30pm
38
44
Portland Christian
@
Neah-Kah-Nie

2A-2 Tri-River Conference

6:30pm
44
27
Sheridan
@
Delphian

7:30pm
58
38
Santiam
@
Colton

6pm
22
61
Culver
@
Salem Academy

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
69
54
Jefferson
@
Regis

7:30pm
46
52
East Linn Christian Acad.
@
Oakland

OT
7:30pm
30
72
Oakridge
@
Central Linn

7:30pm
63
41
Monroe
@
Lowell

2A-5 Southern Cascade League

6:30pm
39
43
Glide
@
Lost River

6:30pm
82
25
Lakeview
@
Rogue River

2A-6 Blue Mountain Conference

7:30pm
49
60
Union
@
Pilot Rock

7:30pm
34
71
Grant Union
@
Heppner

7:30pm
61
50
Stanfield
@
Weston-McEwen

Non-League

7pm
47
41
Faith Bible [JV]
@
Jewell

1A-3 Mountain West League

6pm
20
46
Mapleton
@
Mohawk

1A-4 Skyline League

7:30pm
2
0
F
Riddle
@
New Hope Christian

Forfeit
7:30pm
68
51
Elkton
@
Umpqua Valley Christian

7:30pm
61
31
Camas Valley
@
Powers

7:30pm
24
54
Yoncalla
@
Days Creek

1A-5 Mountain Valley League

7pm
54
41
Chiloquin
@
Central Christian

7pm
16
52
Gilchrist
@
North Lake / Paisley

1A-7 Old Oregon League

3:45pm
33
39
Elgin
@
Joseph

7:30pm
47
82
Pine Eagle
@
Powder Valley

7:30pm
11
86
Griswold
@
Nixyaawii

7:30pm
52
24
Imbler
@
Wallowa

1A-8 High Desert League

7:30pm (MT)
0
2
F
Dayville / Monument
@
Adrian

Forfeit
7:30pm
12
67
Huntington
@
Crane

Non-League

7:30pm
C
X
L
Horizon Christian, Hood River
@
Ione / Arlington

Arlington HS
7:30pm
C
X
L
Bickleton
@
South Wasco County

7:30pm
C
X
L
Sherman
@
Trout Lake

7:30pm
C
X
L
Dufur
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Mitchell High School
7:30pm
53
64
North Clackamas Christian
@
Perrydale

7:30pm
C
X
L
Condon
@
Klickitat / Glenwood

Glenwood
7:30pm
C
X
L
Lyle / Wishram
@
Echo

Friendship Tournament

10:30am
70
13
Columbia Adventist Academy (WA)
@
Livingstone Adventist Acad.

Friendship Tournament
N
Walla Walla University