Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

1pm
55
58
Ida B. Wells
@
Benson

Marshall Campus
Noon
34
47
McDaniel
@
Franklin

6A-4 Mt. Hood Conference

5:45pm
49
57
Sandy
@
Centennial

1 OT
1:45pm
33
48
Clackamas
@
Gresham

3pm
52
68
Reynolds
@
Nelson

3pm
41
49
Barlow
@
Central Catholic

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
57
36
Tualatin
@
Oregon City

6A-6 Mountain Valley Conference

2:30pm
65
73
South Salem
@
Mountain View

2:30pm
69
73
Bend
@
Sprague

1:30pm
19
64
McKay
@
West Salem

2:30pm
78
50
Summit
@
McNary

6A-7 Southwest Conference

1:30pm
50
41
South Medford
@
Sheldon

3pm
60
55
South Eugene
@
Grants Pass

3pm
61
71
Roseburg
@
North Medford

Non-League

3:30pm
39
69
Seaside
@
West Linn

5A-4 Intermountain Conference

3pm
49
59
Crook County
@
The Dalles

Non-League

5:30pm
69
68
Powder Valley
@
Baker

7pm
52
92
Marshfield
@
Camas (WA)

3A-6 Eastern Oregon League

2:30pm
52
44
Vale
@
Umatilla

4:30pm
44
47
Nyssa
@
Irrigon

3pm
24
29
Burns
@
Riverside

2A-1 Northwest League

3:30pm
52
70
Faith Bible
@
Knappa

11am
45
43
Columbia Christian
@
Vernonia

5pm
47
34
Vernonia
@
Portland Christian

Noon
0
2
F
Gaston
@
Neah-Kah-Nie

Forfeit

2A-2 Tri-River Conference

5pm
42
47
Kennedy
@
Western Christian

3pm
46
61
Colton
@
Sheridan

1:30pm
31
54
Culver
@
Delphian

2A-3 Central Valley Conference

3:30pm
58
72
East Linn Christian Acad.
@
Regis

7:30pm
63
34
Oakland
@
Lowell

3pm
45
61
Central Linn
@
Monroe

4:30pm
85
48
Jefferson
@
Oakridge

2A-5 Southern Cascade League

2pm
60
20
Lost River
@
Rogue River

4:30pm
57
45
Bonanza
@
Lakeview

2A-6 Blue Mountain Conference

5:30pm
39
51
Pilot Rock
@
Stanfield

5:30pm
61
49
Heppner
@
Union

5:30pm
55
60
Grant Union
@
Enterprise

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
44
48
Grand View Christian Acad.
@
St. Stephen's Acad.

Old Oregon City High School OT
7:30pm
56
20
Open Door Christian Acad.
@
Southwest Christian

7:30pm
57
43
North Clackamas Christian
@
Damascus Christian

1A-3 Mountain West League

6pm
20
53
Mapleton
@
Triangle Lake

7pm
37
56
Eddyville Charter
@
Alsea

1A-4 Skyline League

7:30pm
56
36
Riddle
@
Umpqua Valley Christian

6pm
47
51
Yoncalla
@
Glendale

7:30pm
57
29
Days Creek
@
Powers

4:30pm
19
57
Camas Valley
@
North Douglas

1A-5 Mountain Valley League

7pm
42
62
Crosspoint Christian
@
Trinity Lutheran

7pm
66
23
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Central Christian

1:30pm
30
46
North Lake / Paisley
@
Prospect Charter

1A-6 Big Sky League

3:30pm
53
73
Horizon Christian, Hood River
@
South Wasco County

3:30pm
55
38
Ione / Arlington
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Spray High School
3:30pm
39
60
Sherman
@
Condon

3:30pm
61
40
Dufur
@
Lyle / Wishram

3:30pm
2
0
F
Klickitat / Glenwood
@
Trout Lake

Forfeit
3:30pm
2
0
F
Echo
@
Bickleton

Forfeit

1A-7 Old Oregon League

3pm
30
45
Joseph
@
Nixyaawii

5:30pm
26
35
Griswold
@
Wallowa

5:30pm
35
40
Imbler
@
Cove

5:30pm
23
51
Elgin
@
Pine Eagle

1A-8 High Desert League

3pm (MT)
51
45
Four Rivers
@
Jordan Valley

1pm
95
18
Adrian
@
Long Creek / Ukiah

Ukiah
3:30pm
53
38
Huntington
@
Dayville / Monument

Monument