Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 234x60 Ad
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page
HTT-PartnershipAdBanners_160x600_2021.jpg Ad

2020 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
2
3
Summit
@
Bend

25-16, 25-20, 21-25, 19-25, 15-13
7:15pm
0
3
Sprague
@
South Salem

25-21, 25-10, 25-21

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
2
3
Grants Pass
@
South Medford

23-25, 22-25, 25-16, 25-11, 15-10

Non-League

6:45pm
2
3
Roseburg
@
Crater

25-23, 25-27, 20-25, 25-16, 15-6
7:15pm
C
X
L
McNary
@
South Albany

6:30pm
1
3
Central Catholic
@
Jesuit

25-17, 20-25, 25-9, 25-7
6:30pm
C
X
L
Clackamas
@
Wilsonville

7pm
3
0
Parkrose
@
Cleveland

7pm
1
3
Forest Grove
@
Madison

6pm
3
1
Glencoe
@
Grant

23-25, 25-22, 25-23, 25-16
6:45pm
3
0
Scappoose
@
Southridge

25-18, 25-11, 29-27
7pm
0
3
Oregon City
@
Wilsonville

25-11, 25-8, 25-17
6pm
3
0
Reynolds
@
La Salle Prep

25-23, 25-23, 25-16
7pm
3
0
Tigard
@
Franklin

25-12, 25-23, 25-12
7:15pm
3
1
Silverton
@
McKay

25-3, 19-25, 25-18, 25-15
7pm
1
3
Sunset
@
McMinnville

22-25, 25-11, 25-21, 25-23

5A-2 Midwestern League

7pm
0
3
Eagle Point
@
Ashland

25-23, 25-19, 25-15

5A-4 Intermountain Conference

6pm
3
0
The Dalles
@
Hood River Valley

25-17, 25-18, 25-23
5:30pm
0
3
Redmond
@
Pendleton

25-22, 25-22, 25-15

Non-League

7:15pm
C
X
L
Corvallis
@
North Salem

4A-5 Skyline Conference

6pm
1
3
North Valley
@
Phoenix

25-18, 25-13, 20-25, 25-16

Non-League

6pm
0
3
Henley [JV]
@
Bonanza

25-9, 25-14, 25-14
6pm
C
X
L
Hidden Valley
@
Douglas

6pm
3
0
Sisters
@
Corbett

28-26, 25-14, 25-20
5:30pm
0
3
La Grande
@
Henley

N
25-19, 25-21, 25-20
6:30pm
3
0
Mazama
@
Lakeview

25-11, 25-11, 25-12
6pm
0
3
Cottage Grove
@
Sweet Home

25-8, 25-5, 25-9

4A 2021 Showcase

5:30pm
2
3
Tillamook
@
Junction City

4A 2021 Showcase
25-8, 25-21, 25-27, 18-25, 15-2

3A-1 Lewis & Clark League

4:30pm
0
3
Riverdale
@
Horizon Christian, Tualatin

25-13, 25-0, 26-24
6pm
0
3
De La Salle North Catholic
@
Westside Christian

25-10, 25-14, 25-11
6pm
1
3
Portland Adventist Acad.
@
Oregon Episcopal

25-18, 25-23, 20-25, 25-17

Non-League

5:30pm
3
0
La Pine
@
Trinity Lutheran

25-19, 25-15, 25-16
6pm
3
2
Santiam Christian
@
Amity

24-26, 25-21, 25-18, 18-25, 15-10

3A Culminating Week Tournament

6:15pm
1
3
Yamhill-Carlton
@
Clatskanie

3A Culminating Week Tournament
25-24, 9-25, 28-26, 25-22
6pm
0
3
Sutherlin
@
Burns

3A Culminating Week Tournament
N
25-8, 25-6, 25-12

2A-1 Northwest League

6:30pm
0
3
Mannahouse Christian Acad.
@
Gaston

25-3, 25-4, 25-4
6pm
0
3
Faith Bible
@
Vernonia

25-12, 25-15, 25-17
6:30pm
1
3
Nestucca
@
Portland Christian

20-25, 26-24, 25-12, 26-24
6:30pm
2
3
Knappa
@
Columbia Christian

26-24, 22-25, 19-25, 25-8, 15-3

2A-2 Tri-River Conference

6pm
0
3
Western Christian
@
Kennedy

25-17, 25-16, 28-26
6pm
0
3
Sheridan
@
Salem Academy

25-6, 25-8, 25-10

2A-3 Central Valley Conference

6pm
2
3
Jefferson
@
Oakridge

14-25, 25-20, 24-26, 25-23, 15-6
6pm
0
3
Oakland
@
East Linn Christian Acad.

25-17, 25-23, 29-27
6pm
1
3
Regis
@
Central Linn

23-25, 25-14, 25-13, 25-11
6pm
3
0
Monroe
@
Lowell

25-20, 25-22, 25-23

2A-4 Sunset Conference

6:30pm
C
X
L
Myrtle Point
@
Reedsport

2A-6 Blue Mountain Conference

4pm
3
0
Grant Union
@
Pilot Rock

25-18, 25-18, 25-11
4pm
C
X
L
Heppner
@
Stanfield

Non-League

Noon
0
3
Bandon
@
Coquille

25-13, 25-15, 25-18

1A-1 The Valley 10 League

4pm
2
3
North Clackamas Christian
@
Country Christian

21-25, 14-25, 25-20, 25-20, 15-9
7:30pm
0
3
Open Door Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

25-16, 25-19, 25-21
4pm
0
3
Valor Christian
@
Open Door Christian Acad.

25-19, 25-23, 25-22
7:30pm
0
3
Country Christian
@
Damascus Christian

25-12, 25-19, 27-25

1A-2 Casco League

6pm
1
3
C.S. Lewis Academy
@
Willamette Valley Christian

13-25, 25-15, 25-12, 25-7
6pm
0
3
Crosshill Christian
@
Jewell

6pm
2
3
Livingstone Adventist Acad.
@
Falls City

17-25, 25-10, 24-26, 25-19, 17-15

1A-3 Mountain West League

6pm
0
3
Siletz Valley
@
Alsea

25-9, 25-15, 25-16
6pm
3
0
Eddyville Charter
@
Mapleton

25-17, 25-19, 25-7

1A-5 Mountain Valley League

5pm
C
X
L
Gilchrist
@
Prospect Charter

1A-6 Big Sky League

5pm
3
0
Condon
@
Mitchell / Spray

25-17, 25-14, 25-23
5:30pm
0
3
Sherman
@
Echo

25-3, 25-16, 25-13
5pm
C
X
L
South Wasco County
@
Lyle / Wishram

5pm
3
0
Dufur
@
Trout Lake

Non-League

5pm
3
0
Ione / Arlington
@
Griswold

25-20, 25-22, 25-17
7pm
2
3
Elgin
@
Cove